JM Logo
Wróć

Poznaj bestsellery od Innodisk, które zadebiutowały w ostatnim roku

2022-09-30

Firma Innodisk, znana z przemysłowych dysków SSD, od wielu lat rozwija ofertę unikalnych peryferii dla komputerów przemysłowych. Przez ostatni rok firma wprowadziła na rynek szereg innowacyjnych produktów, które natychmiast znalazły uznanie Klientów. W tym artykule przybliżamy Państwu bestsellery Innodisk i najbardziej innowacyjne propozycje 

Wysokotemperaturowe pamięci DDR4

W 2022 roku firma Innodisk wprowadziła na rynek wysokotemperaturowe pamięci DDR4.

WYSIWYG - Innodisk_DDR4_obrazek_główny stopka.jpg

Najmniej odpornym komponentem komputerowym były dotychczas pamięci RAM, która z racji swojej budowy była najmniej odpornym na skrajne wartości temperatur komponentem. Firma Innodisk znalazła rozwiązanie tego problemu wprowadzając na rynek najnowsze pamięci RAM DDR4 Ultra Temperature, pracujące w zakresie od -40°C do aż 125 °C, co otwiera drzwi do nowych zastosowań.

Zastosowanie pamięci RAM Innodisk z rodziny Ultra Temperature pozwala także na dalsze zmniejszanie rozmiarów samego komputera, pomniejszenie gabarytów niezbędnej do pracy przestrzeni, gdyż temperatura uwalniana przez procesor nie stanowi dla firmy Innodisk zagrożenia. 

Pamięci z serii Ultra Temperature oferują wysoką prędkość aż 3200 MHz i są one dostępne w dwóch wielkościach 16GB oraz 32GB. 

Innodisk wyposażył swoje pamięci w tzw. Styki Goldfinger 45μm, które zapewniają mocniejsze i bardziej niezawodne połączenie, niż styki stosowane przez innych producentów pokryte 30 μm warstwy złota.

WYSIWYG - Innodisk RAM DDR4 225 2.jpg Najnowsze pamięci RAM DDR4 od Innodisk w wersji Ultra Temperature, odporne na skrajnie wysokie i niskie temperatury, szoki termiczne i wstrząsy>>

 

Ultraszybka pamięć DDR5 w przemysłowym wykonaniu

Dla aplikacji wymagających najwyższej wydajności komputera, pracujących w warunkach przemysłowych, firma Innodisk proponuje pamięci RAM DDR5.

WYSIWYG - dysk2.png

Pamięci RAM Innodisk DDR5 znoszą dobrze trudne, zewnętrzne warunki oraz nie ulegają degradacji pod długotrwałym oraz ciągłym obciążeniem, dzięki zastosowaniu pokrycia specjalną warstwą, która z jedne strony podnosi odporność mechaniczną na wstrząsy i wibracje, a z drugiej strony umożliwia bezpieczną prace nawet w atmosferze zanieczyszczonej związkami siarki. Do mocowania pamięci w gnieździe zastosowano podwyższony standard mechaniczny GoldFinger oraz technologia antysulfuracyjna.

Pamięci DDR5 firmy Innodisk dostępne są w wielkościach od 8 GB do 32GB oraz z szybkością transferu 4800MT/s, a nawet chwilową do 6400MT/s. Zakres temperaturowy prezentowanych pamięci wynosi -0°C do 85 °C.

WYSIWYG - RAM5.png Innowacyjna pamięć RAM DDR5 od Innodisk: od 8GB do 32GB, z dedykowanym podsystemem zasilania PMIC, prędkością 4800MT/s i przeznaczenie do pracy w trudnych warunkach>>

 

Najmniejsza gabarytowo a najszybsza karta Ethernet 10GbE

Kolejnym niezbędnym komponentem komputerowym jest karta sieciowa Innodisk EGPL-T101. 

WYSIWYG - Innodisk EGPL-T101 ze stopka.jpg

Jest to pierwsza karta M.2 2280 na pojedynczym module Ethernet 10GbE Base-T opartym na kontrolerze Marvell AQC FastlinQ 113C. Karta EGPL-T101 obsługuje PCI Express Gen.3 x2 zapewniając pełną przepustowość LAN 10GbE.

WYSIWYG - Innodisk EGPL-T101 ikony.jpg

Uniwersalne złącze M.2 pozwala na zastosowanie karty w już posiadanych komputerach przemysłowych oraz wszędzie tam, gdzie zintegrowana karta LAN komputera nie zapewnia wystarczającej prędkości transmisji.

WYSIWYG - Innodisk EGPL-T101 225 1.jpg Karta sieciowa Innodisk EGPL-T101 z transmisją danych 10Gbps w sieci Ethernet i z pełną kompatybilnością wsteczną, do zastosowania w komputerach przemysłowych i automatyce>>

 

Cebula ma warstwy, orgy mają warstwy, a co daje użytkownikowi SSD 112 warstw?

Firma Innodisk słynie z produkcji dysków SSD dla komputerów przemysłowych i nadal wprowadza innowacyjne rozwiązania. 

W najnowszej odsłonie firma zaproponowała dyski oparte na technologii 112 warstwową, stanowiącej rozwinięcie 96 warstwowej technologii NAND. Dzięki technologii 112 warstwowej dyski SSD od Innodisk oferują niespotykane wcześniej w komputerach przemysłowych duże rozmiary, nawet od 8TB. Jednocześnie zapożyczenie rozwiązań z rynku komercyjnego, gdzie 96 warstwowa architektura jest popularna, pozwoliło na znaczne obniżenie ceny w przeliczeniu na jednostkę pamięci.

WYSIWYG - Innodisk 112 warstwowy.jpg

W stosunku do dysków komercyjnych utrzymano wysoką liczbę cykli zapisu/kasowania wynoszącą 3000. 

Stała i stabilna wydajność liniowa została osiągnięta dzięki zastosowaniu zapisu bezpośredniego, który pozwala obniżyć spadki wydajności oraz WAF. Czym jest WAF? Krótko mówiąc, współczynnik WAF to różnica między ilością danych przesłanych z hosta a ilością danych faktycznie zapisanych na dysku SSD. Bezpieczeństwo zwiększają również wbudowane moduły iDataGuard i iPowerGuard, zapewniają one integralność przechowywanych danych podczas nagłego odcięcia zasilania.

Dyski SSD w technologii 112 warstwowej znajdują zastosowanie w komputerach przemysłowych realizujących zadania automatycznej identyfikacji optycznej, sztucznej inteligencji wspierającej procesy kontroli jakości, systemach monitoringu i nadzoru rejestrujących obrazy z wielu źródeł, a także w serwerach brzegowych. We wszystkich tych zastosowaniach duża pojemność dysku przekłada się na wyższą użyteczność kompletnego rozwiązania.

WYSIWYG - Innodisk 112warstwowy 225 2.jpg Nowa generacja dysków SSD od Innodisk w technologii 112 warstwowej – wyższa pojemność i wydajność, niezawodność i 3000 cykli zapisu/odczytu na komórkę pamięci>>

 

Agent, ale dobry, bo pracujący dla Ciebie: InnoAgent

 Podstawowym reprezentantem rodziny urządzeń InnoAGENT jest niewielki gabarytowo moduł z interfejsem GPIO, UART, RS232. Moduł ten pełni rolę monitora pracy komputera, z którym współpracuje. Niewielkie rozmiary modułu umożliwiają jego instalację wewnątrz obudowy komputera. Podstawowym medium komunikacji jest sieć LAN (złącze RJ25 umieszczone na płycie). 

WYSIWYG - anent2.png

Niezależnie od pracy komputera InnoAgent przesyła dane do chmury, własnym, niezależnym portem LAN. Port Ethernet umożliwia skorzystanie z opcji „heartbeat frame”, która umożliwia zdalne monitorowanie parametrów urządzeń pozostających w sieci. Dzięki wykorzystaniu łączności pozapasmowej InnoAgent pozostaje w łączności nawet przy całkowitej awarii komputera czy jego oprogramowania.

WYSIWYG - mala.png InnoAgent od Innodisk pozwalający na monitorowanie stanu urządzenia oraz przywracanie ustawień w transmisji pozapasmowej>>

 

Warto przypomnieć w tym miejscu przypomnieć jeszcze dwie technologie które zostały wyróżnione nagrodami na największych targach elektroniki: Best in Show Award of Embedded World 2020 oraz złotą nagrodę COMPUTEX Best Choice Award 2021.

Czy komputery odczuwają dejavu? Poznaj technologię transmisji pozapasmowej InnoAge

Wykorzystanie dysku SSD Innodisk InnoAGE daje zupełnie nowe możliwości gromadzenia danych w chmurze niezależnie od infrastruktury sprzętowej wykorzystanej do sterowania danymch. Powstało rozwiązanie wykorzystujące tak zwaną transmisję pozapasmową. To przykład wykorzystania IoT wewnątrz IoT. Integracja z chmurą Azure została zrealizowana z wykorzystaniem dedykowanego rozwiązania IoT chipa wbudowanego w sam dysk. 

WYSIWYG - pixlr-bg-result (5).png

Dysk InnoAGE umożliwia więc wskrośne współdzielenie zasobów pomiędzy np. właścicielem sprzętu a właścicielem danych, przy fizycznym ich odseparowaniu. Technologia InnoAGE umożliwia scenariusz, w którym, dla przykładu właścicel sprzętu Digital Signage odpowiada za jego poprawne działanie a właściciel treści reklamowych ma pełną swobodę w ich publikowaniu. 

WYSIWYG - Innodisk w automacie vendingowym 225.jpg Koncepcja inteligentnego automatu vendingowego z wykorzystaniem rozwiązań firmy Innodisk - dysk SSD lnnoAGE oraz platforma iCAP>>

 

Zabójca błękitnych ekranów śmieci: InnoOSR

InnoOSR to pierwsza na świecie technologia stosowana w fabrycznych dyskach SSD, która umożliwia zapis i odzyskanie na przycisk systemu z ukrytej partycji. Skrót OSR oznacza Odzyskiwanie na miejscu (On-Site Recovery) oraz Odzyskiwanie Sytemu Operacyjnego (Operating System Recovery). Kopię zapasową możemy przywrócić za pomocą fizycznego przycisku – stąd używane wcześniej określenie na przycisk. Przytrzymując przycisk przez 5s rozpoczynamy proces przywracania, który zostaje zakomunikowany mruganiem diody LED. Po przywróceniu kopii system zostanie uruchomiony ponownie.

WYSIWYG - Innodisk InnoOSR belka.png

Zastosowanie InnoOSR nie wymaga wprowadzania żadnych zmian czy nowych usług systemowych bądź sieciowych. Dla odzyskiwania danych z backup nie jest wymagane specjalne przeszkolenie. Zastosowanie InnoOSR pozwala uniknąć problemu braku zgodności kopii zapasowej, ponieważ backup i przywracanie jest wykonywane za pomocą metody LBA do LBA (Logical Block Addressing).

WYSIWYG - Innodisk InnoOSR 225.jpg Dyski firmy Innodisk z szybkim przywracaniem kopii zapasowej z ukrytej partycji>>

 

Chcesz osobiście poznać te wszystkie fascynujące technologie Innodisk? Odwiedź nasze stoisko nr. 1 na targach Evertiq Expo w Warszawie w dniu 27.10.2022, na Stadionie Narodowym PGE w Warszawie.

Na naszych Klientów i sympatyków, którzy anonsują zamiar dowiedzenia Evertiq Expo pod adresem email targi[at]jm.pl czekać będą gadżety firmowe z najnowszej edycji oraz przedstawiciel firmy Innodisk, goszczący na naszym stoisku.

Wszystkie produkty z oferty firmy Innodisk znajdą Państwo na naszym poratulu zakupowym B2B, jeśli nie mają Państwo bezpłatnego konta w portalu B2B to rekomendujemy jego założenie.

Rejestracja znajduje się pod linkiem>>

Portal B2B umożliwia:

 • wgląd w asortyment wraz z informacjami o oferowanych produktach, zdjęciami, kartami katalogowymi, informacjami o produktach podobnych czy powiązanych, 
 • składania zapytań ofertowych, 
 • podgląd stanów magazynowych,
 • uzyskania informacji o przewidywanym czasie oczekiwania na produkt,
 • sprawdzenia potwierdzonej daty najbliższej dostawy interesującego asortymentu,
 • zamawiania produktów,
 • podglądu we wszystkie oferty, zamówienia, faktury i płatności firmy,
 • założenia subkont dla pracowników z możliwością ustanowienia ograniczonego dostępu do oferowanych modułów, 
 • korzystanie z udostępnianej w kanale B2B bazy wiedzy, internetowych szkoleń i przewodników oraz zarządzanie zgodą na otrzymywanie newslettera,
 • dokonanie zgłoszenia reklamacyjnego oraz sprawdzenie statusu reklamacji,
 • sprawdzenie numeru WZ i numer listu przewozowego,
 • DARMOWĄ wysyłkę!
Ozdobna grafika stopki
System B2B by

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszego sklepu do indywidualnych potrzeb klientów. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego sklepu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że bedą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej polityce prywatności