Zamów polecane produkty
JM Logo
Wróć

Zapraszamy na relacje ze stoiska firmy IEI podczas targów Embedded World 2023 – prezentujemy nowości produktowe, a także kierunek rozwoju firmy

2023-04-19

Przedstawiciele firmy JM elektronik odwiedzili na targach Embedded World stoisko swojego wieloletniego partnera biznesowego firmy IEI. Na stoisku zostały zaprezentowane znane już produkty firmy IEI dostępne w naszym Portalu zakupowym B2B, ale także nowości produktowe, które będą wprowadzane do oferty w najbliższych dniach.

Poznaj szczegóły prezentowanych rozwiązań IEI podczas Embedded World 2023

Na specjalnej wyspie, w głównym, wyeksponowanym miejscu swojego stoiska, firma IEI przedstawiła produkty, które spotkały się z najlepszym odbiorem w ostatnim czasie.

Przedstawiciel firmy IEI Pan Mark Liu zwrócił szczególną uwagę na linię komputerów embedded DRPC-W-TGL, którego mieliśmy okazję już Państwu zaprezentować.

WYSIWYG - DRCP-W-TGL_miniatura_v1.jpg DRPC-W-TGL łączący zalety DRPC na szynę DIN z zadziwiającą wydajnością jednopłytkowego WAFERa – zmniejszone gabaryty, dzięki chłodzeniu z radiatorem pin-fin, montaż na szynę DIN, a w środku Intel nawet i7 11 generacji i karta grafiki 4K z trzema wyjściami


Jest to komputer przeznaczony do pracy na szynie DIN, a jego sercem jest wydajny komputer jednopłytkowy ze znanej rodziny WAFER. Seria komputerów DRPC świetnie sprawdzi się w szafie z automatyką przemysłową. Takie przeznaczenie komputerów DRPC skutkuje umieszczeniem większości interfaców we frontowej płaszczyźnie obudowy komputera, względnie możliwe jest umieszczenie pojedynczych złącz z góry lub z dołu. Istotna jest także niewielka waga i gabaryty, ułatwiające montaż wewnątrz szafy.

Do schłodzenia komputera został zastosowany specjalnie zaprojektowany radiator, wykorzystujący koncepcje pin-fin, zapewniającą większą wydajność, jak radiatory żebrowane. Dzięki temu zostało poprawione dwuwymiarowe przewodzenie ciepła oraz uzyskano znacznie lepsze odbieranie ciepła z wnętrza obudowy.

Kolejnym urządzeniem na stosiku był niedawno omawiany kompaktowy komputer embedded TANGO-3010.

WYSIWYG - iei-tango-3010_miniatura_v1.jpg Minimalne gabaryty i dwa wyjścia grafiki w jakości 4K, komputer embedded odporny na wstrząsy zgodnie z normą MIL-STD: TANGO-3010 od IEI


Pomimo niewielkich rozmiarów, które wynoszą zaledwie 139 mm x 137 mm, charakteryzuje się on wysoką wydajnością oraz obsługą dwóch portów wideo, każdy z nich w rozdzielczości 4K.

Komputer TANGO łączy niewielkie rozmiary ze specjalistycznym zastosowaniem w roli stacji graficznej, platformy dla Firewall/VPN czy nawet do zastosowań militarnych, spełniających normy MIL-STD.

Firma IEI wyposażyła komputer TANGO-3010 w wydajny czterordzeniowy procesor Intel Celeron J6412 o taktowaniu 2.6 GHz. Procesor gwarantuje zwiększoną wydajność aż do 73% względem poprzedniej generacji. Procesor wspierany jest przez zintegrowaną kartę graficzną Intel UHD.

Komputer posiada aż trzy złącza LAN o wysokiej przepustowości, które zapewniają pracę zarówno w pętli Ethernet, jak i na wykorzystanie go w roli koncentratora sieci, czy platformy dla oprogramowania Firewall lub VPN.

Na stoisku firmy IEI nie mogło zabraknąć komputera TANK, jest to urządzenie które można swobodnie skalować. Dzięki zastosowaniu wydajnych procesorów może on pełnić role serwera brzegowego, platformy sprzętowej dla sztucznej inteligencji czy też platformy podnoszącej bezpieczeństwo transmisji danych.

WYSIWYG - grafika mała tank-xm810.png TANK-XM810 Nawet o 50% większa wydajność i niespotykana uprzednio elastyczność w rozbudowie i komunikacji


Obudowa TANK-XM810 została wyposażona w moduły Chassis, dzięki którym możemy w łatwy sposób rozbudować komputer o dodatkowe moduły, takie jak karty graficzne, akceleratory, macierze dyskowe itp. Takie rozwiązanie chroni inwestycję, gdyż umożliwia rozbudowę komputera wraz ze wzrostem potrzeb. 

Rodzaj obudowy tego typu zapewnia także możliwość szybkiego montażu kart graficznych i akceleratorów. Takie podzespoły generują duże ilości ciepła, dlatego TANK-XM810 może zostać wyposażony w zewnętrzy wentylator do aktywnego chłodzenia. Jego zewnętrzne umieszczenie przyspiesza ewentualne prace serwisowe. Wymuszone chłodzenie zewnętrzne, bez wymiany powietrza z wnętrzem obudowy, zwiększa odporność komputera na pracę w zapyleniu czy zanieczyszczeniu opiłkami.

Warto zwrócić uwagę na koncepcyjne komputery jednopłytkowe, a także wersje system-on-module. Jest to zapowiedź nowej linii komputerów jednopłytkowych, które będą dostępne we wszystkich popularnych rozmiarach.

Pan Mark Liu zapewnił, że oprócz procesorów Intel planowana jest premiera nowych SBC w architekturze ARM.

Dużą część prezentacji Pan Mark poświęcił komputerom dedykowanym sztucznej inteligencji. 

WYSIWYG - AI-w-sektorze-produkcyjnym_miniatura.jpg Już za 4 lata rynek sztucznej inteligencji będzie generował blisko 17 mld dolarów przychodu. Czy wiesz jak z tego tortu wykroić kawałek dla siebie?


Powiedz HAILO: hej!

Warto zauważyć, że oprócz platformy Intel/OpenVino zaprezentowano również platformę sprzętową opartą na procesorze HAILO. Jest to nowy procesor przetwarzania obrazu i nowa koncepcja pracy opartej na nim AI, która zdobywa coraz większe uznanie specjalistów. Jak widać na prezentowanym filmie poglądowym na stoisku IEI, urządzenia oparte na HAILO są w stanie szczegółowo rozróżniać obiekty, ale i przedmioty. Nie tylko potrafią rozróżnić sylwetkę człowieka, ale także zidentyfikować napis znajdujący się na jego ubraniu.

Wśród produktów IEI, prezentowanych przez Pana Marka, znalazły się także rozwiązania z dziedziny cyberbezpieczeństwa. Także w JM elektronik zwracaliśmy uwagę na wzrost zagrożeń i podpowiadaliśmy, jak można podnieść poziom bezpieczeństwa sieci przemysłowych.

WYSIWYG - minipuzzle.png Dostosowane do pracy ciągłej urządzenie sieciowe i firewall podnoszące bezpieczeństwo IT - przeznaczone do obsługi firewall, VPN, UTM: PUZZLE-IN003B od iEi - urządzenie sieciowe - którego potrzebuje każda


Obecna na stoisku firmy IEI, Pani Lydia Huang, przedstawiła nowość z oferty IEI, sprzęt dedykowany zaawansowanej obróbce strumieni video, za pomocą którego można niemal bezstratnie i bez opóźnienia prezentować na rozbudowanych ścianach graficznych strumienie video, pochodzące z różnych urządzeń pracujących w rozproszonej sieci, z różnymi adresami IP.

Techniki tak zawansowanej prezentacji mogą być wykorzystywane w diagnostyce obrazowej, gdzie na jednej ścianie wizyjnej prezentuje się obrazy diagnostyczne pochodzące z różnych urządzeń medycznych. Innym obszarem zastosowania Video over IP są zaawansowane centra zarządzania ruchem, aplikacje Smart City, czy centra dozoru wizyjnego.

Idea prezentowania obrazu na wskroś pochodzącego z fizycznie różnych strumieni video, ich kombinacji i łączenia, jest podstawą sukcesu także na współczesnym polu walki.

Kolejną nowością jakiej możemy się spodziewać w ofercie IEI są nowe linie komputerów jednopłytkowych.

Zapowiedzi te warto traktować bardzo poważnie, gdyż dotychczas tradycyjnie udane projekty SBC uczyniły z lokalnej tajwańskiej firmy globalnego światowego gracza, jakim jest firma IEI.  

Najnowsze SBC made in IEI wyposażane są w procesory firmy Intel 14 generacji. IEI zapowiada nowe projekty we wszystkich rozmiarach komputerów jednopłytkowych. Co więcej, Pan Mark Liu zapewnia, że należy spodziewać się także SBC opartych na architekturze ARM z procesorami Rockchip. Biorąc pod uwagę obecność prototypów na stoisku, można spodziewać się produkcji seryjnej w przeciągu najbliższego półrocza.

WYSIWYG - WAFER 225.jpg Nowa odsłona komputera singleboard WAFER-JL od iEi z nowym procesorem Intel Celeron N5105, szybkimi portami Ethernet i USB, dwoma wyjściami graficznymi 4K i opcjonalnie akceleratorem Mustang


Tradycyjnie mocną stroną firmy IEI jest oferta komputerów panelowych z serii AFL, ekonomicznych oraz o wysokiej wytrzymałości na prace w trudnych warunkach, z rodziny PPC.

Pan Mark zwrócił uwagę na najnowsze produkty IEI z tej serii, które stanowią zapowiedź komputerów AFL-4, o bardzo wąskiej ramce wokół touchpanela.

Na koniec prezentacji rozwiązań IEI dla Klientów JM elektronik, Pan Mark Liu, przypomniał projekty komputerów medycznych. Długi czas pracy na bateriach, wbudowany czytnik kodów kreskowych i RFID, kamera oraz zastosowane przyjazne obsłudze rozwiązania mechaniczne spowodowały, że IEI jest już rozpoznawalnym dostawcą komputerów stosowanych w placówkach medycznych. Największe osiągnięcia firma IEI odniosła na polu komputerów medycznych w zastosowaniach w roli terminali wózków pielęgniarskich, które stają się nieodzownym narzędziem pracy pielęgniarek. Poniżej znajduje się więcej informacji na temat komputerów medycznych IEI.

WYSIWYG - iEi komputery medyczne 225.jpg Medyczne komputery panelowe do sal chorych, pokojów zabiegowych, na wózki pielęgniarskie i dla systemów HIS


Jeżeli są Państwo zainteresowani produktami firmy IEI zapraszamy do kontaktu z naszym Product Managerem pod adresem iit[at]jm.pl.

Jeśli wolą Państwo samodzielne przeszukiwania naszych zasobów magazynowych i ofertowych, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą produktów firmy IEI, dostępnych w naszym Portalu zakupowym B2B, gdzie pod adresem można założyć nieodpłatne konto>>

Portal B2B umożliwia:

 • wgląd w asortyment wraz z informacjami o oferowanych produktach, zdjęciami, kartami katalogowymi, informacjami o produktach podobnych czy powiązanych, 
 • składania zapytań ofertowych, 
 • podgląd stanów magazynowych,
 • uzyskania informacji o przewidywanym czasie oczekiwania na produkt,
 • sprawdzenia potwierdzonej daty najbliższej dostawy interesującego asortymentu,
 • zamawiania produktów,
 • podglądu we wszystkie oferty, zamówienia, faktury i płatności firmy,
 • założenia subkont dla pracowników z możliwością ustanowienia ograniczonego dostępu do oferowanych modułów, 
 • korzystanie z udostępnianej w kanale B2B bazy wiedzy, internetowych szkoleń i przewodników oraz zarządzanie zgodą na otrzymywanie newslettera,
 • dokonanie zgłoszenia reklamacyjnego oraz sprawdzenie statusu reklamacji,
 • sprawdzenie numeru WZ i numer listu przewozowego,
 • DARMOWĄ wysyłkę!
Ozdobna grafika stopki
System B2B by

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszego sklepu do indywidualnych potrzeb klientów. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego sklepu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że bedą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej polityce prywatności