Zamów polecane produkty
JM Logo
Wróć

DRPC-W-TGL łączący zalety DRPC na szynę DIN z zadziwiającą wydajnością jednopłytkowego WAFERa – zmniejszone gabaryty, dzięki chłodzeniu z radiatorem pin-fin, montaż na szynę DIN, a w środku Intel nawet i7 11 generacji i karta grafiki 4K z trzema wyjściami

2023-01-18

W szafach z automatyką przemysłową spotykamy komputery o coraz większej wydajności. Serwery brzegowe, automatyczna kontrola optyczna, stacje nadzoru wizyjnego wspomagane AI czy komputery nadzorujące pracę robotów, wymagają w większym stopniu wydajnych procesorów i kart grafiki oraz szybkiego Ethernetu, jak klasycznych portów szeregowych.

DRPC-W-TGL od IEI jest właśnie propozycją komputera przeznaczonego do pracy na szynie DIN, który łączy dwie ustandaryzowane technologie, które razem oferują więcej, jak osobno. IEI uzyskało efekt synergii oferując najnowsze komputery embedded DRPC na szynę DIN, obudowując praktyczną i wysokofunkcjonalną obudową, wysokowydajne komputery jednopłytkowe ze znanej rodziny WAFER.

WYSIWYG - DRCP-W-TGL_obrazek_001.jpg

Takie połączenie pozwala komputerom jednopłytkowym WAFER znaleźć zupełnie nowe zastosowania.

IEI standaryzując i porządkując ofertę swoich propozycji embedded, tak aby bazowały one na standardzie oferowanych single-board, kieruje się w stronę zapewnienia ciągłej dostępności obu tych rodzajów komputerów.

Komputery DRPC w zamyśle projektantów IEI są przeznaczone do pracy z wykorzystaniem montażu na szynie DIN, w tym wewnątrz szaf z automatyką przemysłową. Takie przeznaczenie komputerów DRPC skutkuje umieszczeniem większości interfaców we frontowej płaszczyźnie obudowy komputera, względnie umieszczenie pojedynczych złącz z góry lub z dołu. Istotna jest także niewielka waga i gabaryty, ułatwiające montaż wewnątrz szafy.

W gamie komputerów jednopłytkowych firma IEI proponowała popularne serie KINO (miniITX), HYPER (pico ITX), NANO (EPIC) i WAFER (3,5”), różniące się możliwościami, ale i wymiarami.

Poznaj komputery jednopłytkowe IEI>>

Tak właśnie powstała najnowsza rodzina komputerów DRPC-W, przeznaczonych do montażu na szynę DIN, oparta o komputer jednopłytkowy WAFER, w trzech odmianach EHI, TGL i JL.

Szczególną uwagę warto zwrócić na komputer WAFER-W-TGL, który może służyć jako:

 • serwer brzegowy,
 • komputer SCADA,
 • centrum nadzoru wizyjnego,
 • jednostka nadzorująca pracę robota,
 • stacja dla aplikacji automatyzowanej optycznej kontroli jakości (AOI) czy IoT, 
 • stacja graficzna systemów CAD, 
 • komputer dla aplikacji AI.

DRPC-W-TGL łączący zalety serii DRPC do montażu na szynę DIN, z funkcjonalnością komputera jednopłytkowego WAFER

Jedną z cech komputera DRPC jest łatwość montażu na szynę DIN. Takie rozwiązanie pozwala na zastosowanie komputera w szafach automatyki przemysłowej lub miejscu o ograniczonej przestrzeni. Konsekwentnie zaprojektowano także miejsca wyjść i złącz, aby korzystanie z nich było wygodne w niewielkiej przestrzeni wewnątrz szafy.

WYSIWYG - 002.png

W modelu DRPC-W-TGL firmy IEI udało się uzyskać kompromis pomiędzy niewielkimi gabarytami komputera oraz niską wagą, jak i również szeroką gamą łatwo dostępnych portów oraz wyjść.

Komputer waży zaledwie 980 g i ma wymiary 116x176x67.8 mm.

WYSIWYG - DRCP-W-TGL_obrazek_003.jpg

Duża wydajność w niepozornych rozmiarach

Komputer DRPC-W-TGL został zaprojektowany do wydajnej pracy, a za jego moc obliczeniową odpowiada procesor Intel Core/Celeron 11 generacji.

Zmiana generacji w procesorze i7 na 11 przynosi nawet niemal dwukrotny wzrost wydajności wobec wcześniejszych modeli referencyjnych Whisky Lake, co uwidoczniono na poniższym schemacie.

WYSIWYG - DRCP-W-TGL_obrazek_004.png

WYSIWYG - 005.png

Sam komputer może być dostarczony także z procesorem i5, i3 i Celeron w 11 generacji.

Jednocześnie DRCP-W-TGL zapewnia oszczędność energetyczną, co ma duże znaczenie przy pracy z chłodzeniem pasywnym, w niewielkiej, zamkniętej obudowie.

WAFER w trzech odsłonach w komputerze DRPC-W

Do obudowy odpowiadającej komputerowi DRPC można zastosować wersje 3,5” komputera jednopłytkowego WAFER: -EHL, -JL oraz -TGL.

Każdy z tych komputerów cechuje się innymi portami, a przedstawiany w niniejszym artykule WAFER-TGL to wersja o najbogatszym wyposażeniu.

WYSIWYG - DRCP-W-TGL_obrazek_006-2.jpg

Obudowa komputera DRCP-W jest w prosty sposób demontowalna. Na górnej części obudowy znajduje się 6 śrub, po których odkręceniu uzyskujemy dostęp do wnętrza komputera.

WYSIWYG - DRCP-W-TGL_obrazek_007.jpg

Po otwarciu możliwa jest wymiana pamięci RAM, dysków twardych oraz pozostałych układów i rozszerzeń.

Taka konstrukcja ułatwia prace utrzymaniowe czy serwisowe, a także wszelkie czynności związane z uruchomieniem czy rozbudową komputera, dokonywane nawet w miejscu eksploatacji.

Obudowa komputera DRCP-W przeszła również szereg rygorystycznych testów, aby zapewnić jak najwyższą ochronę komputera podczas pracy w trudnych warunkach.

Dzięki zastosowanym rozwiązaniom mechanicznym, w tym radiatorowi pin-fin, komputer może pracować w bardzo szerokim zakresie temperaturowym od -20°C do 60°C. Producent zapewnia, że DRPC-W-TGL jest odporny na wstrząsy o sile do 5G. Dodatkowo obudowa uzyskała certyfikaty CE (Europa), FCC (USA) i CB dzięki czemu może być stosowany na całym świecie, w tym w instalacjach gdzie przestrzegane są surowo normy EMC.

Pin-fin, czyli dlaczego unikalny radiator ma tak duży wpływ na funkcjonalność

Do schłodzenia komputera został zastosowany specjalnie zaprojektowany radiator wykorzystujący koncepcje pin-fin, zapewniającą większą wydajność, jak radiatory żebrowane. Dzięki temu zostało poprawione dwuwymiarowe przewodzenie ciepła oraz uzyskano znacznie lepsze odbieranie ciepła z wnętrza obudowy. Jednocześnie nowatorska koncepcja radiatora pozwoliła na zmniejszenie wagi i wymiarów, co przekłada się na wyższą wytrzymałość mechaniczną, odporność na wstrząsy oraz wibracje.WYSIWYG - DRCP-W-TGL_obrazek_008.jpg

Połączenie zalet chłodzenia pasywnego z możliwościami jakie daje wentylator w DRPC-W

W przypadku aplikacji wymagających dużej mocy obliczeniowej, użytkownicy mogą zdecydować się na dodanie zewnętrznego wentylatora, dzięki czemu uzyskamy dodatkowe aktywne chłodzenie, zapewniające ciągłą wysoką wydajność komputera, nawet w środowisku gdzie panują bardzo wysokie temperatury. Zastosowanie zewnętrznego wentylatora nie podnosi jednocześnie ryzyka wystąpienia zanieczyszczeń wewnątrz obudowy komputera.

WYSIWYG - DRCP-W-TGL_obrazek_009.jpg

Komunikacja bezprzewodowa i przewodowa

Komputer DRPC-W w wersji TGL jest rozbudowany pod względem łączności bezprzewodowej, obsługując Bluetooth, WiFi i 4G / LTE.

Na górnej części obudowy znajdują się dwa gniazda antenowe, do których można zamontować anteny, w celu zwiększenia zasięgu sygnału.WYSIWYG - DRCP-W-TGL_obrazek_010.jpg

W zależności od wybranej wersji komputera jedopłytkowego WAFER, komputer DRPC wyposażony jest w dwa lub trzy porty Ethernet 2,5GbE. W DRPC-W-TGL są to trzy porty.

Dzięki zastosowaniu szybkich portów Ethernet co zapewnia między innymi szybkie przesyłanie obrazu czy wymianę danych.

Szybki Ethernet znajdzie zastosowanie w aplikacjach AI, automatycznej inspekcji optycznej, zdalnym dozorze video, wszędzie tam, gdzie w sieci Ethernet wymieniane są strumienie video z kamer IP.

WYSIWYG - DRCP-W-TGL_obrazek_011_szeroki.jpg

Tuż obok portów Ethernet znajdują się porty USB 3.2, które przysyłają dane z prędkością do 10Gbps. Zależnie od wersji zastosowanego komputera jednopłytkowego WAFER, liczba portów USB wynosi 2 lub 4. Dla DRPC-W-TGL są to cztery porty USB.

Zastosowanie szybkich portów USB 3.2 umożliwia podłączenie peryferii, w tym zewnętrznych dysków twardych z zapisem danych bez utraty prędkości, ale także urządzeń automatyki przemysłowej, koncentratorów I/O, manipulatorów, a w końcu skanerów kodów, drukarek, wag, klawiatur.

Do szybkich złącz USB możemy także podpiąć urządzenia wideo, a dzięki szybkiej prędkości uzyskany obraz będzie przesyłany bez opóźnień czy utraty jakości.

WYSIWYG - DRCP-W-TGL_obrazek_012_szeroki.jpg

Nawet 3 monitory 4K obsługiwane przez jeden DRPC-W-TGL

W centrach nadzoru wizyjnego, w serwerach oprogramowania do zarządzania aplikacjami SCADA czy w oprogramowaniu CAD/CAM, istotny jest wysokowydajny i rozbudowany interfejs graficzny.

DRPC-W-TGL jest wyposażony w kartę graficzną Intel UHD Graphics 450 MHz do wyświetlania filmów i obrazów w wysokiej rozdzielczości 4K. Obraz może być wyświetlany przy pomocy dwóch portów HDMI oraz DisplayPort w rozdzielczości nawet 4k.

Daje to razem możliwość wyświetlania równocześnie nawet na 3 monitorach.WYSIWYG - DRCP-W-TGL_obrazek_013.jpg

Warto tutaj kolejny raz podkreślić możliwość pracy komputera bez konieczności chłodzenia wentylatorowego. Osoba wykonująca pracę projektanta, technologa lub operatora systemu nadzoru, z pewnością doceni ciszę wynikającą z chłodzenia pasywnego na radiatorze pin-fin.WYSIWYG - logo_iei.png

IEI - światowy producent komputerów z Tajwanu

Warto podkreślić w tym miejscu, że firma IEI Integration Corp. będąca producentem komputerów z Tajwanu, zdobyła światową popularność w dziedzinie sprzętu dla zastosowań przemysłowych, dzięki bardzo udanym konstrukcjom, nie tylko komputerów embedded i single-board, ale i komputerów panelowych, w szczególności serii AFL oraz PPC.

Firma w oparciu o swoje doświadczenia z produkcji komputerów panelowych dla przemysłu, wyprowadziła interesujące linie produktowe komputerów panelowych dla zastosowań medycznych.

WYSIWYG - iEi POCi-W22C-ULT5 225.jpg Najnowszy komputer medyczny iEi POCi-W22C-ULT5 – konstrukcja bezwentylatorowa, procesor Intel 8 generacji, nagrodzony prestiżową nagrodą Taiwan Excellence 2022>>

 

Warto poświęcić uwagę także ostatniej odsłonie komputerów TANK, bazującej na 11 generacji procesorów Intel, wyposażonej w możliwości rozbudowy o pełnowymiarowe karty grafiki.

WYSIWYG - grafika mała tank-xm810.png TANK-XM810 Nawet o 50% większa wydajność i niespotykana uprzednio elastyczność w rozbudowie i komunikacji>>

 

Osoby zainteresowane doborem najlepszego komputera przemysłowego do potrzeb swojej aplikacji prosimy o kontakt pod adresem e-mail iit[at]jm.pl.

Nasi Product Managerowie i inżynierowie aplikacyjni są do Państwa dyspozycji, niezależnie od tego, czy komputer ma pracować w pojeździe szynowym, wózku widłowym, w szafie z automatyką przemysłową, na maszynie w roli interfejsu HMI, czy też w roli terminala ERP/WMS/MES/SCADA lub serwera brzegowego/AI, w aplikacjach AOI.

Specjaliści z Działu Sprzedaży JM elektronik mają bieżące informacje o dostępności, warunkach finansowych współpracy, w tym możliwych do uzyskania, zależnie od wolumenu, upustach oraz wszelkich dodatkowych usługach, związanych z testami, konfiguracją czy wypożyczeniem sprzętu.

Niezależnie od Działu Sprzedaży wszystkie komputery przemysłowe z oferty JM elektronik, w tym DRCP-WTGL, znajdują się w naszym Portalu Zakupowym.

Jeżeli nie mają Państwo jeszcze NIEODPŁATNEGO konta, to namawiamy do jego założenia>>

Portal B2B umożliwia:

 • wgląd w asortyment wraz z informacjami o oferowanych produktach, zdjęciami, kartami katalogowymi, informacjami o produktach podobnych czy powiązanych, 
 • składania zapytań ofertowych, 
 • podgląd stanów magazynowych,
 • uzyskania informacji o przewidywanym czasie oczekiwania na produkt,
 • sprawdzenia potwierdzonej daty najbliższej dostawy interesującego asortymentu,
 • zamawiania produktów,
 • podglądu we wszystkie oferty, zamówienia, faktury i płatności firmy,
 • założenia subkont dla pracowników z możliwością ustanowienia ograniczonego dostępu do oferowanych modułów, 
 • korzystanie z udostępnianej w kanale B2B bazy wiedzy, internetowych szkoleń i przewodników oraz zarządzanie zgodą na otrzymywanie newslettera,
 • dokonanie zgłoszenia reklamacyjnego oraz sprawdzenie statusu reklamacji,
 • sprawdzenie numeru WZ i numer listu przewozowego,
 • DARMOWĄ wysyłkę!
Ozdobna grafika stopki
System B2B by

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszego sklepu do indywidualnych potrzeb klientów. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego sklepu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że bedą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej polityce prywatności