Zamów polecane produkty
JM Logo
Wróć

JM elektronik oficjalnym dystrybutorem wszystkich produktów z portfolio Telit Cinterion, modułów od LTE do 5G, modułów WiFi+BT, GPS, urządzeń IoT, w tym kart dla PC do transmisji danych, terminali oraz modemów, urządzeń System on Module z wbudowanym procesorem i pamięcią, a także unikalnej oferty kart SIM, eSIM oraz iSIM wspartych usługami telekomunikacyjnymi

2024-02-02

Telit Cinterion jest światowej klasy producentem całej gamy rozwiązań dedykowanych bezprzewodowej transmisji danych, układów lokalizacji GNSS, a także dostawcą unikalnych rozwiązań w obszarze kart SIM wraz z świadczenie usług telekomunikacyjnych.

JM elektronik jest jednym z najbardziej doświadczonych dystrybutorów układów elektronicznych transmisji bezprzewodowej z historią sprzedaży liczoną w milionach sztuk i setkach projektów.

Razem oferujemy Państwu wiedzę, doświadczenie, globalne i innowacyjne usługi telekomunikacyjne wsparte duetem najnowszych technologii i bezpieczeństwa, z dbałością o przyszłość użytkowników.

Na przestrzeni ostatniej dekady JM elektronik zorganizował cykl 8 szkoleń Wireless Day w całości poświęconych komunikacji bezprzewodowej, w których każdorazowo brały udział setki inżynierów elektroników, projektantów i menedżerów rozwoju. Telit w 2023 roku zdecydował zintegrować ze swoją ofertą o produkty firmy Thales Cinterion, przez co zbudował nową jakość pod marką Telit Cinterion z niemal 30% udziałem w światowym biznesie układów bezprzewodowych. W uznaniu szeregu zrealizowanych projektów, Telit Cinterion zaprosił do sieci dystrybucyjnej JM elektronik. Dzięki podpisanej umowie w ofercie JM elektronik pojawiły się produkty i rozwiązania dotychczas niedostępne dla Klientów.

Telit Cinterion oznacza bezpieczeństwo

Coraz częściej spotykamy się z pytaniem o kraj pochodzenia modułów, na jakich opierają się urządzenia transmisji danych w sieciach komórkowych. Czechy jako pierwszy kraj opublikował formalne zalecenie dla zamówień publicznych, aby urządzenia transmisji danych bazowały na układach z krajów sprzyjających NATO, co można tłumaczyć dbałością o bezpieczeństwo i nieprzerwaną transmisją danych w tak wrażliwych obszarach jak sterowanie ruchem, monitoring czy metering. Jak w praktyce udowodniono, można unieruchomić pracę urządzeń bezprzewodowej transmisji danych zdalnie, wbrew woli operatora końcowego. Wystarczy przytoczyć skutecznie unieruchomione, a ukradzione z Ukrainy maszyny rolnicze John Deer. Groźba unieruchomienia urządzeń w sytuacji konfliktu interesów wydaje się tym wyższa, im bardziej partie polityczne stają się bezpośrednimi właścicielami producentów chipów, jak ma to miejsce w Chinach. Warto więc ten aspekt bezpieczeństwa wymierzyć w cenie produktu, zastanawiając się, czy aby najtańsza oferta nie okaże się w rezultacie najdroższa. Telit Cinterion w swojej strategii bazuje na biurach projektowych oraz zakładach produkcyjnych zlokalizowanych w krajach sprzyjających NATO.

Karty SIM i usługi telekomunikacyjne

Chcąc mieć świadomość czego dotyczy wyzwanie biznesowe związane z zapewnieniem globalnego zasięgu wystarczy uświadomić sobie, iż istnieją granice, których przekroczenie skutkuje 100-krotnym wzrostem opłat za transmisję danych, a przecież wystarczy wizyta na wschodniej granicy Polski, aby uświadomić sobie, że nie przekraczając granicy można wejść w zasięg zagranicznych BTSów. Lokalnie problem ten można rozwiązać wskazując konkretnego operatora, jednakże globalny producent urządzeń zmuszony byłby do nieproporcjonalnego wysiłku uzgadniając indywidualnie operatorów dla swoich urządzeń na całym świecie, bez cienia gwarancji zwrotu z takiej inwestycji.

Telit Cinterion przeprowadził ponad 600 umów z operatorami, dzięki czemu zapewnia globalny zasięg w ponad 200 krajach.

WYSIWYG - telit-telko_obrazek_01-1.jpg

Wraz z usługami telekomunikacyjnymi, Telit Cinterion proponuje wybór kart SIM, począwszy od klasycznych fizycznych kart, poprzez wersje embedded (eSIM) aż po programistyczną reprezentację wbudowaną w systemy operacyjne modułów: iSIM. Wybór pomiędzy fizyczną kartą SIM a eSIM wlutowywaną na płytę PCB lub wbudowaną w moduł transmisyjny, aż po iSIM wraz ze wsparciem oprogramowaniem dostarczanymi przez Telit Cinterion, tworzy unikalny i skalowalny ekosystem pozwalający na zdalne globalne zarządzanie urządzeniami.

WYSIWYG - telit-telko_obrazek_06.jpg

WYSIWYG - telit-telko_miniatura.jpg Poznaj jak Telit Cinterion buduje Twoją przewagę konkurencyjną dodając do znakomitych modułów transmisji danych w sieciach komórkowych ogólnoświatowe usługi telekomunikacyjne, a nawet własne karty SIM>>

Moduły od 2G przez LTE do 5G

Telit Cinterion dostarcza bogate portfolio zintegrowanych modułów zapewniających bezprzerwową oraz wydajną transmisję danych, zaprojektowanych niezależnie przez zespoły Telit i Cinterion. Klienci Cinterion mają zapewnione wsparcie techniczne, a także większy wybór w przyszłych projektach.

Począwszy od niewielkich rozmiarowo modułów Low Power WAN dedykowanych urządzeniom mobilnym z bateryjnym zasilaniem aż po super-szybkie moduły, rozszerzone o komunikację głosową, SMSy i chipy lokalizacyjne GNSS, Telit zapewnia szeroki wybór projektów, zarówno autorstwa własnego, jak i Cinterion.

WYSIWYG - hello-telit_obrazek_01.jpg

Dużą popularnością cieszy się moduł EXS82, który został zaprojektowany przez Cinterion z myślą o potrzebach Internetu Rzeczy. Jego zgodność z 3GPP Rel. 14 oraz obsługa standardów LTE Cat. M1/NB2 czyni go idealnym do wykorzystania w szerokim spektrum aplikacji IoT, od monitorowania środowiska po inteligentne zarządzanie miastami.

Warto podkreślić energooszczędność modułu powiązaną z LTE Cat. M1/NB2 i rezygnacją np. Wbudowanego BT.

Jego kompaktowe wymiary, wynoszące 27 mm x 19 mm, umożliwiają łatwą integrację mechaniczną z obwodami PCB (Footprint nie jest skrajnie zagęszczony). Moduł EXS82 oferuje bogaty zestaw interfejsów, w tym pady dla głównej anteny LTE i anteny GNSS, dwa wysokoprędkościowe interfejsy szeregowe, interfejs USB 2.0, interfejs dla kart UICC i U/SIM 1.8 V, SPI, I2C, PWM oraz linie sygnałowe ADC i GPIO.

WYSIWYG - hello-telit_obrazek_02.jpg

Innym układem, zaprojektowanym przez Telit, jest LE910R1 w pełni zgodny z LTE FDD Cat. 1 bis i standardem 3GPP Rel. 13, co pozwala na efektywne wykorzystanie sieci LTE przy średnich prędkościach transmisji danych, ale jednocześnie zwiększonym zasięgu i lepszą propagacją sygnału. Wobec EXS82 moduł oferuje wyższą prędkość transmisji.

Moduł LE910R1 obsługuje VoLTE (Voice over LTE), co umożliwia przesyłanie głosu przez sieci LTE, a także SMS przez IMS (IP Multimedia Subsystem), co rozszerza jego funkcjonalność o komunikację tekstową. Wsparcie dla IPv4 i IPv6 zapewnia kompatybilność z różnymi typami sieci. Ta funkcjonalność, VoLTE nie była dostępna w EXS82 LPWAN.

Wymiary modułu wynoszą 28 mm x 28 mm. Moduł jest przystosowany do pracy w szerokim zakresie temperatur, od -40°C do +85°C, co czyni go odpowiednim do zastosowań w trudnych warunkach środowiskowych we wszelkich aplikacjach outdoor. Może być zasilany napięciem nominalnym 3.8 VDC, z zakresem dopuszczalnym od 3.4 do 4.2 VDC, co daje elastyczność w doborze źródeł zasilania.

WYSIWYG - hello-telit_obrazek_03-2.jpg

Alternatywnie można polecić moduł PLS63 projektu Cinterion, który jest wysokowydajnym modułem z kategorii LTE Cat.1, stworzonym z myślą o zapewnieniu globalnego zasięgu w projektach Internetu Rzeczy. Ten moduł zapewnia optymalizację kosztów przy jednoczesnym szerokim pokryciu sieciowym, obsługując 18 pasm LTE Cat.1, 8 pasm 3G HSPA/UMTS oraz 4 pasma GSM, co umożliwia niezawodne połączenia w wielu różnych sieciach bezprzewodowych.

Moduł umożliwia globalne i regionalne pokrycie LTE z opcjami przełączania na niższe standardy sieciowe, takie jak 3G i 2G, w przypadku braku dostępności sieci LTE. Ma wymiary 33 mm x 29 mm. Zakres napięć zasilających modułu wynosi od 3.0 do 4.5 V, co zapewnia elastyczność w doborze źródła zasilania, a jego odporność na temperatury od -40°C do +95°C sprawia, że jest odpowiedni do zastosowań w trudnych warunkach środowiskowych, w tym aplikacjach outdoor.

Wśród interfejsów modułu znajdują się zasilanie dla domeny bazowej i radiowej, pady dla anten RX-Diversity/MIMO i GNSS, interfejs USB 2.0 o prędkości do 480 Mbps, wysokoprędkościowy interfejs szeregowy modemowy ASC0, 16 linii GPIO współdzielonych z różnymi sygnałami, interfejsy ADC i I2C, cyfrowy interfejs audio w trybach PCM i I2S, podwójne interfejsy kart UICC i U/SIM 1.8V/3V, linie dla włącznika modułu i resetowania oraz DAI i SGMII.

Warto podkreślić, że propozycja projektu Cinteriona, którą można zaliczyć do modułów medium-speed, nie oferuje usługi VoLTE dostępnej w poprzednio omawianym układzie LE910R1 autorstwa Telit.

Poszukiwacze dużych prędkości powinni zwrócić uwagę na moduł FE990, na którym oparto kompletną aplikację superwydajnej karty komputerowej ze złączem M.2.

WYSIWYG - hello-telit_obrazek_04.jpg

Moduły Ultra High-Speed 5G Communication reprezentują nową erę w komunikacji bezprzewodowej, dostarczając niezrównaną szybkość i wydajność, które są niezbędne dla najbardziej wymagających aplikacji. Wyposażone są w modem Snapdragon X62 5G od Qualcomm Technologies , który zapewnia maksymalne prędkości pobierania do 3.4 Gbps i wysyłania do 0.9 Gbps, co czyni je idealnymi dla aplikacji wymagających dużych przepustowości i niskiej latencji. Zgodne z 3GPP Rel. 16, oferują zaawansowane funkcje, takie jak eMBB i URLLC, które są kluczowe dla aplikacji takich jak przemysłowe bramki internetowe, korporacyjne routery, Fixed Wireless Access, profesjonalna transmisja wideo 4K/8K oraz prywatne sieci 5G.

Moduły te są kompatybilne z różnymi standardami łączności, w tym LTE i WCDMA, co zapewnia elastyczność wdrażania i przyszłościowe rozwiązania, a dostępne regionalne warianty SKU dla APAC, Europy i Ameryki Północnej umożliwiają optymalizację pod kątem lokalnych rynków. Moduły te charakteryzują się wymiarem 41 x 41 mm, co robi duże wrażenie w porównaniu z możliwościami technicznymi upakowanymi w tak niewielkiej obudowie. Zakres napięcia zasilającego wynosi od 3.5 do 4.4 VDC, co zapewnia elastyczność w zastosowaniach z różnymi źródłami zasilania.

WYSIWYG - telit-moduly-iot_miniatura.jpg Nowe horyzonty w łączności Internetu Rzeczy: przegląd innowacyjnych modułów Telit Cinterion TN23, NE310L2 i ME910C1>>

System-on-Module

W oparciu o moduły własnej produkcji, Telit Cinterion proponuje zintegrowane rozwiązania pozwalające na maksymalne uproszczenie i skrócenie wprowadzenia na rynek urządzenia IoT. Szczególnej uwagi wymaga moduł SE250B4, który zwraca uwagę poprzez zintegrowanie w jednej obudowie szybkiej transmisji danych LTE Cat.4, WiFi5, BT Low Energy BLE 5.0 oraz układu lokalizacji GNSS w konstelacji GPS, GLONASS, BeiDou i Galileo. Co ważne moduł wyposażono także w 32-bitowy Android Go 13 wersji, dla urządzeń IoT (System-on-Module) z szeregiem interfejsów, jak m.in. USB, UART, SPI, I2C, LCM, dwie kamery 25MB, wyświetlacza, panelu dotykowego, mikrofonu, słuchawek i głośnika, a wszystko to w obudowie zaledwie 41 mm x 43 mm obudowie typu LGA.

WYSIWYG - hello-telit_obrazek_11-2.jpg

System operacyjny pracuje w oparciu o czterordzeniowy procesor Qualcomm® QCM2290 ARM® Cortex®-A53 z wbudowanym procesorem graficznym, Adreno™ 702 GPU.

Moduł umożliwia uruchomienie kompletnego urządzenia IoT pracującego w temperaturze już od -35⁰C do 70⁰C, wyposażonego we wszystkie udogodnienia jakich wymaga się od urządzenia IoT, w tym powszechnie znane ze smartfona, a sam układ dostępny jest wraz z zestawem ewaluacyjnym i kompletem narzędzi programistycznych.

Terminale i karty

Biorąc pod uwagę, że sieć 3G jest sukcesywnie wygaszana w Polsce, wielu projektantów i użytkowników zmuszonych będzie zamienić nadal sprawne urządzenia transmisyjne. Telit Cinterion stawia do dyspozycji wybór terminali LTE, z opcją fallback do 2G. Świadomie urządzenia te można nazwać terminalami a nie modemami, dlatego iż poza transmisją lokalną z wykorzystaniem portu szeregowego urządzenia Telit Cinterion są opcjonalnie wyposażone w szereg cyfrowych I/O obsługujących popularne magistrale I2C, GPIO i inne, a także opcjonalnie porty USB/Ethernet. 

Bogate wyposażenie terminali pozwala na przeniesienie do terminala szeregu funkcji, które nie muszą być obsługiwane w mikrokontrolerze, jak kontrola warunków otoczenia czy wykrywanie wtargnięcia do szafy z automatyką.

Warto podkreślić szeroki zakres temperaturowy terminali już od -35⁰C do +80⁰C.

Najcenniejszym natomiast wyróżnikiem terminali Telit Cinterion jest ich przystępność cenowa konkurencyjna wręcz do rozwiązań o klasę niższych z rynku komercyjnego, gdyż zaczynające się już od kilkudziesięciu USD.

WYSIWYG - hello-telit_obrazek_05.jpg

WYSIWYG - telit-mydelniczki_miniatura.jpg Terminale LTE, także z fallback do 2G, z portami szeregowymi, ale i z wyjściami Ethernet czy USB, gdzie wysoka niezawodność idzie w parze z atrakcyjną ceną>>


Innymi produktami zwracającym szczególną uwagę rynku są karty komputerowe na złącze M.2 lub magistralę mPCIe, zapewniające szybką transmisję danych w sieci komórkowej, w tym w standardzie 5G.

WYSIWYG - hello-telit_obrazek_06.jpg

Szeroki wybór kart zaprojektowanych zarówno przez Cinterion, jak i Telit pozwala na daleko więcej, jak tylko transmisja danych, a mianowicie pozwala na przeprowadzanie połączeń głosowych czy obsługę SMS, a szeroki zakres temperaturowy pracy, już od -30⁰C do 70⁰C pozwala na zastosowanie tych kart w serwerach brzegowych AI, układach transmisji strumieni video, czy zabudowie w aplikacjach outdoor o wysokich wymaganiach prędkości transmisji.

WYSIWYG - telit-karty_miniatura2.jpg Poznaj karty komputerowe na złącze mPCIe i M.2 zapewniające transmisję danych nawet 5G od Telit Cinterion>>


WYSIWYG - hello-telit_obrazek_07-2.jpg

Zintegrowane moduły WiFi/BT

Transmisja bezprzewodowa WiFi i BT stanowią standard transmisji danych. Wśród propozycji Telit szczególną uwagę przykuwa moduł WE310K6 dostępny w wersji chipu lub karty ze złączem M.2, zapewniający transmisję danych w najszybszym standardzie WiFi6 w obudowie zaledwie 18 mm x 15 mm.

WYSIWYG - hello-telit_obrazek_08.jpg

Inna z propozycji to moduł o niższej prędkości transmisji LTE4 Dual Band, również zintegrowany z BT Low Power, lecz o rozmiarach zaledwie 14 mm x 14 mm i to już z wbudowaną anteną.

Warto podkreślić, że omawiane moduły zapewniają pracę w zakresie temperatur już od -40⁰C do 80⁰C.

Jeśli priorytetem nie jest prędkość a rozmiar i energooszczędność, to w ofercie Telit znajdziemy moduły WiFi/BT pozwalające na ekstremalną minimalizację urządzenia IoT, o rozmiarach nie przekraczającym 1 cm2.

Zaawansowane rozwiązania lokalizacyjne

Telit znany jest z produkcji modułów GPS. W szerokiej gamie rozwiązań znajdziemy między innymi moduły umożliwiające odczyt pozycji z częstotliwością 10x na sekundę, oraz wykonania z możliwością odczytu nawet 25x na sekundę, co szczególnie istotne jest dla precyzyjnej lokalizacji szybko przemieszczających się urządzeń, jak drony czy pojazdy emobility z funkcją jazdy autonomicznej. Moduły GNSS dostosowane są do odczytu pozycji w oparciu o konstelację GPS, Galileo, GLONASS i BaiDuo.

WYSIWYG - hello-telit_obrazek_09.jpg

Wartym odnotowania jest najnowszy moduł SE868K5-D, który realizuje funkcje lokalizacji w układzie multi-constellation, a więc równoległą lokalizację w oparciu o więcej jak jeden układ satelit. Nie zapomniano jednakże o efektywności energetycznej przekładającej się na niskie zużycie energii modułu.

Z myślą o minimalizacji urządzeń IoT, Telit Cinterion proponuje także układy GNSS w obudowach zaledwie 7 mm x 7 mm.

Bo transfer wiedzy jest równie ważny jak sama wiedza

Prowadząc cykl szkoleń Wireless Day od niemal dekady, JM elektronik doskonale wie, że umiejętność przekazywania wiedzy jest równie ważna jak same jej posiadanie. Telit Cinterion jest tego samego zdania, co potwierdza dostępnością szeregu zestawów ewaluacyjnych, które ułatwiają szybkie prototypowanie urządzeń IoT.

Przyspieszenie projektów IoT jest szczególnie istotne w szybko zmieniającym się otoczeniu, gdzie często o sukcesie projektu decyduje pierwszeństwo jego wprowadzenia na rynek sprzedaży.

WYSIWYG - hello-telit_obrazek_10.jpg

Co równie ważne Telit Cinterion wspiera klientów w procesie precertyfikacji urządzeń, oferując dostęp do swojego laboratorium. Możliwość sprawdzenia jeszcze przed właściwym badaniem zgodności urządzenia IoT z wymaganiami technicznymi stawianymi na rynku, redukuje ryzyko utraty kosztów w problematycznym potencjalnie procesie w laboratorium certyfikacyjnym dla wymagań CE, FCC, GFC, PTCRB, MNOs. Co istotne Telit zapewnia pełną poufność zagwarantowaną odpowiednią umową NDA obejmującą m.in. schematy, projekty PCBA wraz z BOM, oprogramowanie, a także zasady działania.

 

 

Odwiedź nas na Warsaw Industry Automatica i poznaj Telit Cinterion lepiej

Zapraszamy do odwiedzin naszego stoiska na targach Warsaw Industry Automatica, gdzie na stoisku B1.27a prezentować będziemy szereg propozycji Telit Cinterion. Na pytania chętnie odpowie nasz Inżynier Aplikacyjny, a jeśli czas odgrywa istotne znaczenie, prosimy o kontakt pod adresem wiereless[at]jm.pl

W najbliższych dniach będziemy przybliżać linie produktowe Telit Cinterion wraz z ich szerszym opisem, warto więc założyć nieodpłatne konto w Portalu zakupowym B2B gdzie produkty Telit Cinterion będą sukcesywnie udostępniane wraz z kartami katalogowymi, informacją o dostępności i cenami. Rejestracja możliwa pod linkiem>>

Konto w Portalu B2B umożliwia:

  • wgląd w asortyment wraz z informacjami o oferowanych produktach, zdjęciami, kartami katalogowymi, informacjami o produktach podobnych czy powiązanych, 
  • składania zapytań ofertowych, 
  • podgląd stanów magazynowych,
  • uzyskania informacji o przewidywanym czasie oczekiwania na produkt,
  • sprawdzenia potwierdzonej daty najbliższej dostawy interesującego asortymentu,
  • zamawiania produktów,
  • podglądu we wszystkie oferty, zamówienia, faktury i płatności firmy,
  • założenia subkont dla pracowników z możliwością ustanowienia ograniczonego dostępu do oferowanych modułów, 
  • korzystanie z udostępnianej w kanale B2B bazy wiedzy, internetowych szkoleń i przewodników oraz zarządzanie zgodą na otrzymywanie newslettera,
  • dokonanie zgłoszenia reklamacyjnego oraz sprawdzenie statusu reklamacji,
  • sprawdzenie numeru WZ i numer listu przewozowego.
Ozdobna grafika stopki
System B2B by

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszego sklepu do indywidualnych potrzeb klientów. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego sklepu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że bedą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej polityce prywatności