Trend mobilności urządzeń IoT stawia wysokie wymagania dla układów zasilania. Od optymalnego doboru źródła zasilania zależy bowiem rozmiar urządzenia, jego waga i czas pracy. Potrzeba niewielkich rozmiarów IoT stoi w sprzeczności z potrzebą zapewnienia długiego okresu pracy na zasilaniu bateryjnym. Czy istnieją dobre praktyki w tym zakresie?
Kasy fiskalne, czujniki parkingowe, liczniki wody, słuchawki bluetooth – jakie mają wymagania odnośnie zasilania bateryjnego?
Jak rodzaj wybranej komunikacji bezprzewodowej warunkuje pojemność ogniwa i rodzaj stosowanej chemii?
W oparciu o konkretne, wzięte z praktyki układy elektroniczne występujące w aplikacjach IoT w 38 minutowym szkoleniu w jakości HD przeprowadzono analizę zapotrzebowania na energię układów wireless komunikujących się z wykorzystaniem sieci LowPowerWAN (w tym przypadku LoRaWAN), WiFi i GSM-LTE.
Szkolenie obejmuje propozycje konkretnych ogniw dla poszczególnych rodzajów komunikacji wireless. Omówiono niekorzystane zjawiska elektrochemiczne przebiegające w ogniwach i metodę depasywacji ogniw. Poruszono rolę i znaczenie efektywności układów stabilizujących stosowanych w zasilaniu bateryjnym. Zaproponowano jak rozwiązać kwestię wahania napięcia przy poborze większych mocy w impulsie przy braku wystarczającej wydajności prądowej źródła.
W szkoleniu ujęto także propozycje alternatywnych źródeł zasilania IoT, w tym PoE.
Poruszono kluczową problematykę metrologii i bilansowania zapotrzebowania na energię układów IoT.
Szkolenie będzie dystrybuowane w pierwszej kolejności do wszystkich osób, które zarejestrują się w Platformie B2B pod linkiem>>
Zarejestrowanie się w Portalu B2B umożliwia wgląd w ceny i stany magazynowe wszystkich ogniw, modułów, układów elektronicznych, układów ewaluacyjnych i Gateway wymienionych w szkoleniu.
Zapraszamy do zapoznania się z krótką zapowiedzią szkolenia.