Zamów polecane produkty
JM Logo
Wróć

Specjalistyczne platformy sprzętowe AI

2024-05-24

Specjalistyczne platformy sprzętowe AI – wybierz optymalny model spośród kilkudziesięciu dostępnych propozycji w ofercie JM elektronik

Sztuczna inteligencja (ang. artifical inteliigence, AI) to kolejny etap cyfrowej rewolucji. Wykorzystuje obliczenia, dane i zaawansowane algorytmy do przekształcania procesów biznesowych i odkrywania cennych nowych informacji.

AI szybko staje się fundamentem innowacji. Wspierana przez różne formy samouczenia się maszyn, które rozpoznają wzorce w danych i umożliwiają prognozowanie, może zapewnić przedsiębiorstwom korzyści poprzez m.in.:

 • automatyczne rozpoznawanie obrazów;
 • klasyfikację obiektów;
 • systemy kontroli jakości;
 • systemy eksperckie;
 • systemy diagnostyczne;
 • systemy nadzoru bezpieczeństwa;
 • kontrolę ruchu.

Technologia AI wymaga jednak także wysokiej jakości sprzętu, który zapewni stabilną pracę, doskonałą wydajność obliczeniową przy niskich opóźnieniach, czy też optymalizację wymagających obciążeń brzegowych.

JM elektronik już od wielu lat dostarcza swoim Klientom wysokiej jakości przemysłowy sprzęt IT. Dzięki bezpośrednim umowom z renomowanymi producentami możemy zaoferować Państwu sprzęt spełniający wysokie wymagania pod względem niezawodności i pracy w trudnych warunkach w atrakcyjnych cenach, wynikających z pominięcia pośredników. Dodatkowo zapewniamy wsparcie serwisowe niemal on-site i wypożyczamy sprzęt na testy, stawiając do dyspozycji Klientów naszych inżynierów aplikacyjnych.

Poznaj najlepsze wysokowydajne, małe i energooszczędne platformy sprzętowe dla sztucznej inteligencji wprost z oferty JM elektronik. 

Moduły NVIDIA nowej generacji

Rozwiązania sztucznej inteligencji coraz częściej usprawniają procesy produkcyjne, w szczególności podnoszą efektywność i redukują koszt kontroli jakości. Staje się to możliwe dzięki najpotężniejszym na świecie komputerom AI do energooszczędnych maszyn autonomicznych.

Serie Jetson od NVIDIA oferują skalowalne oprogramowanie, nowoczesną technologię AI, elastyczne mikrousługi, interfejsy API oraz gotowe do produkcji pakiety ROS (Robot Operating System) na wyciągnięcie ręki.

Moduły NVIDIA Jetson Orin zapewniają do 275 bilionów operacji na sekundę (TOPS) i 8-krotnie wyższą wydajność w porównaniu z poprzednią generacją dla wielu współbieżnych potoków wnioskowania AI, a także obsługę szybkich interfejsów dla wielu czujników. Dzięki siedmiu różnym modułom opartym na tej samej architekturze – od podstawowego Jetson Orin Nano do najbardziej wydajnego Jetson AGX Orin – jest to idealna rodzina dla nowej ery robotyki.

Seria Jetson AGX Orin

Moduły Jetson AGX Orin zapewniają do 275 TOPS wydajności AI z możliwością konfiguracji mocy w zakresie od 15 W do 60 W. Zapewnia to nawet 8-krotnie większą wydajność niż Jetson AGX Xavier w tej samej kompaktowej obudowie. Jetson AGX Orin jest dostępny w wersjach 64 GB, 32 GB i przemysłowych.

WYSIWYG - wertykal-ai_obrazek_01-1.jpg

Jetson Orin z serii NX

Moduły Jetson Orin NX zapewniają do 100 TOPS wydajności sztucznej inteligencji w najmniejszej obudowie Jetson, z możliwością konfiguracji mocy w zakresie od 10 W do 25 W. Zapewnia to do 3 razy większą wydajność niż Jetson AGX Xavier i do 5 razy większą wydajność niż Jetson Xavier NX. Jetson Orin NX jest dostępny w wersjach 16 GB i 8 GB.

WYSIWYG - wertykal-ai_obrazek_01-2.jpg

Seria Jetson Orin Nano

Moduły z serii Jetson Orin Nano zapewniają do 40 TOPS wydajności sztucznej inteligencji w najmniejszej obudowie Jetson, z opcjami zasilania od 7 W do 15 W. Daje to nawet 80-krotnie większą wydajność niż NVIDIA Jetson Nano. Jetson Orin Nano jest dostępny w wersjach 8 GB i 4 GB.

WYSIWYG - wertykal-ai_obrazek_01-3.jpg

Zwiększ wydajność swojego urządzenia brzegowego z akceleratorem AI

Aplikacje przetwarzania brzegowego i sztuczna inteligencja mogą współpracować, nawzajem się uzupełniając. Modele AI wymagają ciągłej iteracji i aktualizacji, a w tym pomocne jest przetwarzanie brzegowe. Przemysłowe przetwarzanie brzegowe ma bardzo dobrą zdolność gromadzenia danych, które mogą być również dostarczane do sztucznej inteligencji, poprawiając tym samym wydajność i zwiększając dokładność w prowadzeniu operacji.

Akcelerator AI Hailo-8

Procesor Hailo-8 Edge AI, oferuje do 26 teraoperacji na sekundę (TOPS). Jego powierzchnia i wydajność energetyczna znacznie przewyższają inne wiodące rozwiązania o znaczny rząd wielkości – przy rozmiarze mniejszym niż moneta 1 grosz, nawet wliczając wymaganą pamięć.

WYSIWYG - wertykal-ai_obrazek_02-1.jpg

Dzięki architekturze, która wykorzystuje podstawowe właściwości sieci neuronowych, układ neuronowy Hailo-8 umożliwia urządzeniom brzegowym uruchamianie aplikacji głębokiego uczenia na pełną skalę w sposób bardziej wydajny, efektywny i zrównoważony niż inne chipy i rozwiązania AI, przy jednoczesnym znacznym obniżeniu kosztów.

Bezwentylatorowy system AI z technologią NVIDIA

Axiomtek opracował platformy sztucznej inteligencji oparte na pełnym spektrum modułów NVIDIA Jetson, w tym Jetson AGX Orin, Jetson Orin NX i Jetson Orin Nano.

Ultrakompaktowy system sztucznej inteligencji AIE100-ONX

AIE100-ONX to bezwentylatorowy system AI oparty na platformie NVIDIA Jetson Orin NX z 6 lub 8-rdzeniowym 64-bitowym procesorem NVIDIA ARM Cortex A78AE v8.2, który zapewnia do 100 TOPS przyspieszonej wydajności obliczeniowej AI i integruje zaawansowany 1024-rdzeniowy procesor graficzny NVIDIA Ampere z 32 rdzeniami Tensor.

WYSIWYG - wertykal-ai_obrazek_03-1.jpg

Aby pomóc klientom uprościć integrację z kamerą i czujnikiem, AIE100-ONX oferuje jeden port GbE PoE o mocy 15 W do wdrażania robotyki i inteligentnej analizy wideo.

System AI posiada również wytrzymałą konstrukcję do pracy w trudnych warunkach, dzięki czemu może pracować w szerokim zakresie temperatur od -25°C do +50°C i wytrzymywać wibracje do 3 Grms. Opcjonalnie oferuje zestaw osłon, zwiększający szczelność do stopnia IP42 dla lepszej ochrony w środowisku narażającym urządzenie na krople cieczy czy obecność drobin.

AIE100-ONX jest przystosowany do pracy z autonomicznymi maszynami, inteligentną produkcją, inteligentnym miastem i inteligentnym handlem detalicznym.

Axiomtek AIE100-ONX posiada 8 GB/16 GB 128-bitowej pamięci LPDDR5 za pośrednictwem modułu Jetson Orin NX, a także jedno gniazdo M.2 Key M 2280 z PCIe x4 NVMe SSD do masowego przetwarzania danych.

Wyposażony został w bogate interfejsy I/O, jeden port USB 3.2 Gen2, jeden port USB 2.0, jeden port Micro USB dla pamięci flash, jeden port GbE LAN, jeden GbE PoE 15 W i jedno HDMI 2.1 z obsługą 4K2K. Posiada również jeden przełącznik odzyskiwania, jeden przycisk resetowania, jeden przycisk zasilania, jedno wejście zasilania 12 VDC i dwa otwory antenowe typu SMA.

WYSIWYG - wertykal-ai_obrazek_03-2.jpg

Ponadto, posiada jedno pełnowymiarowe gniazdo PCI Express Mini Card i jedno gniazdo SIM do połączeń 3G/4G, GPS, Wi-Fi i Bluetooth.

AIE100-ONX obsługuje usługi monitorowania i zarządzania urządzeniami firmy Allxon, zapewniając kompleksowe zdalne zarządzanie urządzeniami AI na brzegu sieci.

Wydajność klasy serwerowej dla brzegowych aplikacji AI

AIE900A-AO firmy Axiomtek oparty jest na platformie NVIDIA Jetson AGX Orin, która jest wyposażona w procesor Arm Cortex-A78AE zapewniający do 200 TOPS wydajności AI i integruje zaawansowany procesor graficzny NVIDIA Ampere z 56 rdzeniami Tensor. Jest on w stanie zapewnić wydajność klasy serwerowej dla brzegowych aplikacji AI.

WYSIWYG - wertykal-ai_obrazek_03-3.jpg

Aby zapewnić transmisję danych z niskimi opóźnieniami, AIE900A-AO obsługuje 2.5 GbE dla szybkiej łączności przewodowej oraz gniazda M.2 Key B/Key E dla 5G/Wi-Fi 6E. Dzięki magistrali CANBus do sterowania ruchem/kierunkiem i 8-kanałowego DI/DO do sterowania czujnikami, AIE900A-AO zwiększa wydajność zarządzania. Wyposażony w osiem portów PoE, AIE900A-AO optymalizuje rozwiązania do analizy wideo, instalując je razem z 3D LiDAR i kamerami IP.

AIE900A-AO spełnia wymagania dotyczące pamięci masowej dla dużych zadań przetwarzania obrazów, dzięki wbudowanej 32 GB 256-bitowej pamięci systemowej LPDDR5 i 64 GB pamięci eMMC. Posiada również gniazdo kart SD i gniazdo M.2 Key M 2280 dla dysków SSD NVMe.

WYSIWYG - wertykal-ai_obrazek_03-4.jpg

AIE900A-AO jest dostarczany w pakiecie ze środowiskiem systemu operacyjnego Linux Ubuntu 20.04 i obsługuje zestaw programistyczny NVIDIA JetPack 5.0, przyspieszając rozwój operacji wspomaganych sztuczną inteligencją w różnych branżach. Ponadto, AIE900A-AO obsługuje usługi monitorowania i zarządzania urządzeniami firmy Allxon, zapewniając kompleksowe zdalne zarządzanie urządzeniami brzegowymi AI w trybie 24/7.

Aby zapewnić stabilną pracę w środowiskach o znaczeniu krytycznym, AIE900A-AO posiada szeroki zakres temperatur pracy od -30°C do +50°C i wejście zasilania 24 VDC z kontrolą zapłonu (zgodność z e-Mark), co jest ważne przy zastosowaniu w pojazdach.

Wysoka wydajność wielkości dłoni

Axiomtek RSC101 obsługuje procesor Hailo-8 edge AI, oferujący do 26 tera-operacji na sekundę (TOPS), aby zoptymalizować wymagające obciążenia brzegowe dla wdrożeń AI w nadzorze i bezpieczeństwie, inteligentnej produkcji, inteligentnym rolnictwie i transporcie.

WYSIWYG - wertykal-ai_obrazek_04-1.jpg

Aby sprostać ogólnym wymaganiom klientów, RSC101 oferuje bardzo konkurencyjną cenę i zaawansowaną wydajność, a partnerstwo z Hailo oferuje klientom nową wizję rozwiązań AI skoncentrowanych na inteligentnych aplikacjach miejskich.

WYSIWYG - wertykal-ai_obrazek_04-2.jpg

System wizyjny został oparty na Intel Atom i wyposażony w jedno gniazdo M.2 Key B 3052 dla połączenia 5G, jedno gniazdo M.2 Key E 2230 dla Wi-Fi/Bluetooth i jedno gniazdo SIM.

Dzięki obsłudze podwójnych portów GbE LAN do połączenia z kamerami IP, brzegowy system wizyjny jest gotowy do szybkich rozwiązań transmisji wideo.

Wyposażony w jedno gniazdo DDR4 SO-DIMM dla maksymalnie 32 GB pamięci systemowej, odporny system AI ma również jedno gniazdo M.2 Key B 2242 SSD (SATA3), aby pomóc użytkownikom w zarządzaniu najbardziej zoptymalizowanym wdrożeniem w ich budżecie.

WYSIWYG - wertykal-ai_obrazek_04-3v1.jpg

RSC101 obsługuje szerokie napięcie wejściowe od 12 do 24 VDC, a także oferuje szeroki zakres temperatury pracy od -10°C do +70°C, zapewniając trwałość i zdolność do pracy w różnych środowiskach przemysłowych.

Dzięki kompaktowej obudowie, mieszczącej się zaledwie w dłoni, wytrzymały RSC101 nadaje się do użytku w aplikacjach o ograniczonej przestrzeni.

WYSIWYG - wertykal-ai_obrazek_04-4.jpg

Wykonuj jednocześnie wiele algorytmów

Axiomtek RSC201 obsługuje jednoczesne wykonywanie wielu algorytmów dzięki wbudowanej funkcji wielowęzłowej, zapewniając doskonałą wydajność obliczeniową AI przy niskich opóźnieniach w porównaniu z innymi głównymi modelami na rynku.

WYSIWYG - wertykal-ai_obrazek_05-1.jpg

Dzięki wbudowanej funkcji wielowęzłowej K26, RSC201 zapewnia szybsze przetwarzanie wizji AI z niskimi opóźnieniami. Tymczasem pod bazą FPGA znajduje się natywna obsługa ROS 2, zapewniająca wyższą produktywność w zautomatyzowanej robotyce, takiej jak AGV/AMR.

RSC201 zasilany jest przez procesor AMD Kria K26 SoM. Wraz z doskonałą wydajnością, jego kompaktowy rozmiar i szeroka temperatura pracy od -30°C do +70°C zostały zaprojektowane tak, aby z łatwością pasowały do różnych środowisk.

Posiada on systemowe wejścia/wyjścia takie jak jeden port Ethernet LAN 10/100/1000 Mb/s, jeden DisplayPort 1.2, trzy porty USB 3.2, jeden port COM i wejście zasilania 12-24 VDC. Obsługuje również system operacyjny Linux.

WYSIWYG - wertykal-ai_obrazek_05-2.jpg

RSC201 jest idealny do zarządzania ruchem, zautomatyzowanej logistyki magazynowej, inteligentnego ogrodzenia, AGV/AMR itp.

Zestawy deweloperskie Edge AI z NVIDIA 

Zestawy deweloperskie NVIDIA Jetson Orin umożliwiają tworzenie w pełni funkcjonalnych aplikacji AI dla produktów opartych na modułach Jetson Orin.

WYSIWYG - wertykal-ai_obrazek_06-1.jpg

Dostępne są dwa zestawy deweloperskie umożliwiające rozpoczęcie opracowywania i prototypowania kolejnego produktu.

Kompaktowy zestaw deweloperski Jetson AGX Orin oferuje maksymalną wydajność, ale może również emulować dowolny z modułów Jetson Orin. 

Zestaw deweloperski Jetson Orin Nano wyznacza nowy standard tworzenia podstawowych robotów opartych na sztucznej inteligencji, inteligentnych dronów i inteligentnych kamer, a także upraszcza proces rozpoczynania pracy z serią Jetson Orin Nano. Jest on jeszcze mniejszy i zawiera referencyjną płytkę nośną kompatybilną ze wszystkimi modułami Orin NX i Orin Nano.

WYSIWYG - wertykal-ai_obrazek_06-2.jpg

Zestawy zostały wyposażone w jedno USB 2.0, jedno USB 3.2 Gen2, 1 GbE LAN, 1 slot M.2 Key M NVMe SSD oraz 1 slot PCI Express Mini Card dla Wi-Fi/Bluetooth/LTE/GPS.

Dodatkowo obsługują jedno PoE 15W GbE dla kamery, JetPack, a także bezpieczne zdalne monitorowanie, sterowanie i wdrażanie OTA w trybie 24/7 z wykorzystaniem technologii Allxon.

WYSIWYG - wertykal-ai_obrazek_06-3.jpg

Skontaktuj się z nami już dziś

Skorzystaj z naszego doświadczenia i skontaktuj się z naszymi inżynierami aplikacyjnymi pod adresem iit[at]jm.pl lub korzystając z formularza znajdującego się poniżej, gdzie na zapytania czeka nasz Product Manager, którego zadaniem jest wpieranie naszych Klientów nie tylko w wyborze optymalnego sprzętu, ale i uruchomieniu, a nawet trouble shooting.

 

 

Załóż nieodpłatne konto w Portalu zakupowym B2B JM elektronik i sprawdź dostępność, ceny oraz zyskaj dodatkową dokumentację dostępną tylko dla zalogowanych użytkowników.

Bezpłatne konto można założyć pod linkiem>>

Portal B2B umożliwia także:

 • wgląd w asortyment wraz z informacjami o oferowanych produktach, zdjęciami, kartami katalogowymi, informacjami o produktach podobnych czy powiązanych, 
 • składania zapytań ofertowych, 
 • podgląd stanów magazynowych,
 • uzyskania informacji o przewidywanym czasie oczekiwania na produkt,
 • sprawdzenia potwierdzonej daty najbliższej dostawy interesującego asortymentu,
 • zamawiania produktów,
 • podglądu we wszystkie oferty, zamówienia, faktury i płatności firmy,
 • założenia subkont dla pracowników z możliwością ustanowienia ograniczonego dostępu do oferowanych modułów, 
 • korzystanie z udostępnianej w kanale B2B bazy wiedzy, internetowych szkoleń i przewodników oraz zarządzanie zgodą na otrzymywanie newslettera,
 • dokonanie zgłoszenia reklamacyjnego oraz sprawdzenie statusu reklamacji,
 • sprawdzenie numeru WZ i numer listu przewozowego.
Ozdobna grafika stopki
System B2B by

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszego sklepu do indywidualnych potrzeb klientów. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego sklepu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że bedą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej polityce prywatności