Firma Innodisk, znana z przemysłowych dysków SSD, od wielu lat rozwija ofertę unikalnych peryferii dla komputerów przemysłowych. Przez ostatni rok firma wprowadziła na rynek szereg innowacyjnych produktów, które natychmiast znalazły uznanie Klientów. W tym artykule przybliżamy Państwu bestsellery Innodisk i najbardziej innowacyjne propozycje
W 2022 roku firma Innodisk wprowadziła na rynek wysokotemperaturowe pamięci DDR4.
Najmniej odpornym komponentem komputerowym były dotychczas pamięci RAM, która z racji swojej budowy była najmniej odpornym na skrajne wartości temperatur komponentem. Firma Innodisk znalazła rozwiązanie tego problemu wprowadzając na rynek najnowsze pamięci RAM DDR4 Ultra Temperature, pracujące w zakresie od -40°C do aż 125 °C, co otwiera drzwi do nowych zastosowań.
Zastosowanie pamięci RAM Innodisk z rodziny Ultra Temperature pozwala także na dalsze zmniejszanie rozmiarów samego komputera, pomniejszenie gabarytów niezbędnej do pracy przestrzeni, gdyż temperatura uwalniana przez procesor nie stanowi dla firmy Innodisk zagrożenia.
Pamięci z serii Ultra Temperature oferują wysoką prędkość aż 3200 MHz i są one dostępne w dwóch wielkościach 16GB oraz 32GB.
Innodisk wyposażył swoje pamięci w tzw. Styki Goldfinger 45μm, które zapewniają mocniejsze i bardziej niezawodne połączenie, niż styki stosowane przez innych producentów pokryte 30 μm warstwy złota.
Dla aplikacji wymagających najwyższej wydajności komputera, pracujących w warunkach przemysłowych, firma Innodisk proponuje pamięci RAM DDR5.
Pamięci RAM Innodisk DDR5 znoszą dobrze trudne, zewnętrzne warunki oraz nie ulegają degradacji pod długotrwałym oraz ciągłym obciążeniem, dzięki zastosowaniu pokrycia specjalną warstwą, która z jedne strony podnosi odporność mechaniczną na wstrząsy i wibracje, a z drugiej strony umożliwia bezpieczną prace nawet w atmosferze zanieczyszczonej związkami siarki. Do mocowania pamięci w gnieździe zastosowano podwyższony standard mechaniczny GoldFinger oraz technologia antysulfuracyjna.
Pamięci DDR5 firmy Innodisk dostępne są w wielkościach od 8 GB do 32GB oraz z szybkością transferu 4800MT/s, a nawet chwilową do 6400MT/s. Zakres temperaturowy prezentowanych pamięci wynosi -0°C do 85 °C.
Kolejnym niezbędnym komponentem komputerowym jest karta sieciowa Innodisk EGPL-T101.
Jest to pierwsza karta M.2 2280 na pojedynczym module Ethernet 10GbE Base-T opartym na kontrolerze Marvell AQC FastlinQ 113C. Karta EGPL-T101 obsługuje PCI Express Gen.3 x2 zapewniając pełną przepustowość LAN 10GbE.
Uniwersalne złącze M.2 pozwala na zastosowanie karty w już posiadanych komputerach przemysłowych oraz wszędzie tam, gdzie zintegrowana karta LAN komputera nie zapewnia wystarczającej prędkości transmisji.
Firma Innodisk słynie z produkcji dysków SSD dla komputerów przemysłowych i nadal wprowadza innowacyjne rozwiązania.
W najnowszej odsłonie firma zaproponowała dyski oparte na technologii 112 warstwową, stanowiącej rozwinięcie 96 warstwowej technologii NAND. Dzięki technologii 112 warstwowej dyski SSD od Innodisk oferują niespotykane wcześniej w komputerach przemysłowych duże rozmiary, nawet od 8TB. Jednocześnie zapożyczenie rozwiązań z rynku komercyjnego, gdzie 96 warstwowa architektura jest popularna, pozwoliło na znaczne obniżenie ceny w przeliczeniu na jednostkę pamięci.
W stosunku do dysków komercyjnych utrzymano wysoką liczbę cykli zapisu/kasowania wynoszącą 3000.
Stała i stabilna wydajność liniowa została osiągnięta dzięki zastosowaniu zapisu bezpośredniego, który pozwala obniżyć spadki wydajności oraz WAF. Czym jest WAF? Krótko mówiąc, współczynnik WAF to różnica między ilością danych przesłanych z hosta a ilością danych faktycznie zapisanych na dysku SSD. Bezpieczeństwo zwiększają również wbudowane moduły iDataGuard i iPowerGuard, zapewniają one integralność przechowywanych danych podczas nagłego odcięcia zasilania.
Dyski SSD w technologii 112 warstwowej znajdują zastosowanie w komputerach przemysłowych realizujących zadania automatycznej identyfikacji optycznej, sztucznej inteligencji wspierającej procesy kontroli jakości, systemach monitoringu i nadzoru rejestrujących obrazy z wielu źródeł, a także w serwerach brzegowych. We wszystkich tych zastosowaniach duża pojemność dysku przekłada się na wyższą użyteczność kompletnego rozwiązania.
Podstawowym reprezentantem rodziny urządzeń InnoAGENT jest niewielki gabarytowo moduł z interfejsem GPIO, UART, RS232. Moduł ten pełni rolę monitora pracy komputera, z którym współpracuje. Niewielkie rozmiary modułu umożliwiają jego instalację wewnątrz obudowy komputera. Podstawowym medium komunikacji jest sieć LAN (złącze RJ25 umieszczone na płycie).
Niezależnie od pracy komputera InnoAgent przesyła dane do chmury, własnym, niezależnym portem LAN. Port Ethernet umożliwia skorzystanie z opcji „heartbeat frame”, która umożliwia zdalne monitorowanie parametrów urządzeń pozostających w sieci. Dzięki wykorzystaniu łączności pozapasmowej InnoAgent pozostaje w łączności nawet przy całkowitej awarii komputera czy jego oprogramowania.
Warto przypomnieć w tym miejscu przypomnieć jeszcze dwie technologie które zostały wyróżnione nagrodami na największych targach elektroniki: Best in Show Award of Embedded World 2020 oraz złotą nagrodę COMPUTEX Best Choice Award 2021.
Wykorzystanie dysku SSD Innodisk InnoAGE daje zupełnie nowe możliwości gromadzenia danych w chmurze niezależnie od infrastruktury sprzętowej wykorzystanej do sterowania danymch. Powstało rozwiązanie wykorzystujące tak zwaną transmisję pozapasmową. To przykład wykorzystania IoT wewnątrz IoT. Integracja z chmurą Azure została zrealizowana z wykorzystaniem dedykowanego rozwiązania IoT chipa wbudowanego w sam dysk.
Dysk InnoAGE umożliwia więc wskrośne współdzielenie zasobów pomiędzy np. właścicielem sprzętu a właścicielem danych, przy fizycznym ich odseparowaniu. Technologia InnoAGE umożliwia scenariusz, w którym, dla przykładu właścicel sprzętu Digital Signage odpowiada za jego poprawne działanie a właściciel treści reklamowych ma pełną swobodę w ich publikowaniu.
InnoOSR to pierwsza na świecie technologia stosowana w fabrycznych dyskach SSD, która umożliwia zapis i odzyskanie na przycisk systemu z ukrytej partycji. Skrót OSR oznacza Odzyskiwanie na miejscu (On-Site Recovery) oraz Odzyskiwanie Sytemu Operacyjnego (Operating System Recovery). Kopię zapasową możemy przywrócić za pomocą fizycznego przycisku – stąd używane wcześniej określenie na przycisk. Przytrzymując przycisk przez 5s rozpoczynamy proces przywracania, który zostaje zakomunikowany mruganiem diody LED. Po przywróceniu kopii system zostanie uruchomiony ponownie.
Zastosowanie InnoOSR nie wymaga wprowadzania żadnych zmian czy nowych usług systemowych bądź sieciowych. Dla odzyskiwania danych z backup nie jest wymagane specjalne przeszkolenie. Zastosowanie InnoOSR pozwala uniknąć problemu braku zgodności kopii zapasowej, ponieważ backup i przywracanie jest wykonywane za pomocą metody LBA do LBA (Logical Block Addressing).
Chcesz osobiście poznać te wszystkie fascynujące technologie Innodisk? Odwiedź nasze stoisko nr. 1 na targach Evertiq Expo w Warszawie w dniu 27.10.2022, na Stadionie Narodowym PGE w Warszawie.
Na naszych Klientów i sympatyków, którzy anonsują zamiar dowiedzenia Evertiq Expo pod adresem email targi[at]jm.pl czekać będą gadżety firmowe z najnowszej edycji oraz przedstawiciel firmy Innodisk, goszczący na naszym stoisku.
Wszystkie produkty z oferty firmy Innodisk znajdą Państwo na naszym poratulu zakupowym B2B, jeśli nie mają Państwo bezpłatnego konta w portalu B2B to rekomendujemy jego założenie.
Rejestracja znajduje się pod linkiem>>
Portal B2B umożliwia: