JM Logo
Wróć

Oferta dla integratorów

2021-05-20

Wybierz z nami optymalny komputer przemysłowy, tablet i akcesoria dla Twojej aplikacji!

 

Firma JM elektronik oferuje szeroki wybór komputerów panelowych (komputer PC zintegrowany z wyświetlaczem LCD) pracujących jako produkcyjne stanowiska operatorskie w systemach ERP/MES/SCADA/HMI praktycznie we wszystkich branżach przemysłu, uwzględniając przy tym ich szczególne wymagania środowiskowe, takie jak: temperatura, wilgotność, zapylenie, czystość higieniczna czy też zabezpieczenie elektrostatyczne. 

Dziś  trudno znaleźć nowoczesne przedsiębiorstwo produkcyjne funkcjonujące bez systemu ERP/MES/SCADA/HMI. Jego integralną częścią są nowoczesne komputery, bez których nie byłoby mowy o współczesnym przemyśle. Jako codzienne narzędzie pracy komputery pracują we wszystkich branżach polskiej gospodarki. Dobór odpowiedniego komputera na linię produkcyjną może mieć znaczący wpływ na jej bezawaryjne i długotrwałe funkcjonowanie.

Czym jednak są wymienione systemy?

System ERP jest narzędziem informatycznym pozwalającym na zintegrowanie danych z różnych obszarów działalności firmy w jednym miejscu. Pomaga spojrzeć na przedsiębiorstwo jako łańcuch procesów, które są ze sobą powiązane. System klasy ERP ułatwia znalezienie słabych ogniw, miejsc w których powstają niepotrzebne koszty, wskazuje, gdzie ewentualnie można wprowadzić modyfikacje. W jednym systemie mamy dostęp m.in. do finansów, produkcji, zakupów, magazynów, relacji z klientami, zasobów ludzkich, czy serwisu. Jego celem jest usprawnienie zarządzania, planowania i optymalizacja procesów biznesowych. Dzięki niemu kadra zarządzająca jest w stanie lepiej wyciągać wnioski oraz podejmować trafne decyzje. ERP jest skrótem od Enterprise Resource Planning (tłum. planowanie zasobów przedsiębiorstwa).

System MES, to inaczej System Realizacji Produkcji. Rozwiązania klasy MES są technologiami informatycznymi połączonymi z elementami automatyki, które służą do ciągłego monitorowania procesów produkcyjnych i pozyskiwania odpowiednich o nich informacji. Dane o realizowanej produkcji są zbierane i dostarczane użytkownikowi w czasie rzeczywistym, dzięki czemu możliwa staje się natychmiastowa reakcja na wszelkie niepożądane zjawiska.

SCADA, to system nadzorujący przebieg procesów produkcyjnych i technologicznych, który gormadzi i wizualizuje dane z maszyn oraz umożliwia sterowanie procesem przy integracji z automatyką przemysłową. 

HMI, czyli Human-Machine Interface to rozwiązania umożliwiające wygodne sterowanie urządzeniem (wtryskarka, obrabiarka CNC, pakowarka etc.) przez operatora. Współczesne maszyny produkcyjne mają rozbudowane możliwości HMI o analizy i raportowanie.

 

Ekonomiczne komputery panelowe

WYSIWYG - kolaż AFL.jpgEkonomiczne komputery panelowe firmy iEi serii AFL3 oferowane są w obudowie z tworzywa sztucznego. Przeznaczone są do lekkich zastosowań przemysłowych (bez zapylenia, wilgotności i bez dużego ryzyka uszkodzenia mechanicznego obudowy). Ekonoczmie komputery panelowe posiadają często nowoczesne funkcje, estetyczny wygląd, kamerę internetową. Połączenie wysokiej jakości wykonania w standardzie przemysłowym z atrakcyjną ceną sprawia, że komputery iEi serii AFL3 są doskonałym rozwiązaniem dla wielu branż.

WYSIWYG - iEi AFL3-W12 i 15A-AL 225 1.jpg Więcej informacji o komputerach iEi AFL3-W12/15A-AL pod linkiem>>

WYSIWYG - iEi AFL3-...-ULT5 225.jpg Więcej informacji o komputerze iEi AFL3-...-ULT5 pod linkiem>>

WYSIWYG - iei przemyslowy miniatura.jpg Więcej informacji o komputerach iEi AFL3 pod linkiem>>

 

Komputery panelowe w obudowie ze stali i aluminium

WYSIWYG - kolaż PPC-F.jpgKomputery przemysłowe serii PPC znalazły wielu nabywców na całym świecie, są także popularne w Polsce.
 
Komputery panelowe iEi serii PPC-F, wykonane w trwałej obudowie ze stali i aluminium, posiadają większą wytrzymałość i solidną konstrukcję. Minimalnym stopniem szczelności jest IP65, występują równiez modele w pełni szczelne.
 
Komputery przemysłowe z tej grupy mogą pracować w ciężkich warunkach przemysłowych, gdzie występuje duże zapylenie, mgiełka olejowa. Komputery posiadają bezwentylatorową konstrukcję i łatwą możliwość dostępu do dysku twardego czy portów I/O.
 
 
 
 
 
 

Komputery panelowe wykonane ze stali nierdzewnej

WYSIWYG - kolaż Aplex Vitam.jpgKomputery panelowe wykonane w całości ze stali nierdzewnej wykorzystywane są wszędzie tam, gdzie na hali produkcyjnej wymagane jest zachowanie czystości. Panelowe komputery przemysłowe ze stali nierdzewnej posiadają szereg udoskonaleń, między innymi stopień szczelności IP69K - można myć komputer myjką ciśnieniową czy środkami biobójczymi bez konieczności wyłączania.
 
Komputery ze stali nierdzewnej znajdują zastosowanie głównie w przemyśle spożywczym oraz farmaceutycznym. 
 
 
 
 
 
 

Komputery panelowe w obudowie aluminiowej

WYSIWYG - kolaż Aplex ARCHMI.jpgKomputery panelowe w trwałej obudowie aluminiowej serii Archmi firmy APLEX, charakteryzują się opływowym, płaskim przednim panelem (do wyboru rezystancyjny lub pojemnościowy ekran dotykowy), który jest wodoodporny i pyłoszczelny. Dla paneli od 10,1” wzwyż istnieje możliwość rozbudowy o dodatkowe interfejsy. Jest możliwość wyposażenia panelu np. w dodatkowe złącze LAN, USB, PoE LAN, RS-422/RS-485.

Dostępna jest opcja wyposażenie panelu (wybranych) w baterię UPS, która zapewnia do 30 minut awaryjne zasilanie w przypadku nagłego braku prądu, co daje czas na zapisanie zadań i poprawne zamknięcie programów.

Seria paneli ARCHMI może znaleźć zastosowanie w procesach automatyzacji fabryk, jako panele do obsługi systemów SCADA/MES/ERP, w aplikacjach kioskowych oraz gamingowych.

WYSIWYG - Aplex Archmi-810A i nagroda 225.jpg Więcej informacji o komputerach APLEX ARCHMI-810A pod linkiem>>

WYSIWYG - Aplex ARCHMI 9XXA(P) 225 1.jpg Więcej infomracji o komputerach APLEX ARCHMI 9XXA(P) pod linkiem>>

Komputery z oferty JM elektronik znajdują zastosowanie w wielu branżach, m.in.:

 

Branża chemiczna, wydobycia i przetwórstwa ropy naftowej (Gas&Oil)

 

W branży chemicznej, wydobycia i przetwórstwa ropy naftowej (Gas&Oil) komputery pracują w atmosferze wybuchowej. Muszą spełniać szereg dodatkowych i restrykcynych norm m.in: zgodność z ATEX Zone2, IECEx, C1D2). 

Firma JM elektronik posiada w swojej ofercie komputery wykonane ze stali nierdzewnej serii AEx, które spełniają wymagania stawiane przed komputerami mającymi pracować w warunkach zagrożonych wybuchem.

Firma APLEX przedstawiła najnowsze urządzenia z serii AEx: zaliczają się do niej komputery panelowe( AEx-9xxAP), wyświetlacz (AEx-1) oraz box PC (AEx-2411, AEx-2410 – wersje embedded). 

Urządzenia z serii AEx posiadają certyfikat przeciwwybuchowe:

 • klasy 1 strefy 1 (urządzenia przeznaczone do pracy pod ziemią w kopalniach oraz w naziemnych obszarach kopalń zagrożonych wybuchem gazu lub pyłu);
 • klasy 2 strefy 2 (urządzenia dla przemysłu przeznaczone do stosowania na powierzchni w obszarach zagrożonych wybuchem gazów, par, mgieł i pyłów); 
 • certyfikat IECEx (Schemat IECEx jest systemem dobrowolnym potwierdzania poprawnej konstrukcji urządzeń przeciwwybuchowych); 
 • ATEX 2 (przestrzeń, w której atmosfera wybuchowa zawierająca mieszaninę z powietrzem substancji palnych w postaci gazów, par, mgieł, nie występuje w trakcie normalnego działania a w przypadku wystąpienia, utrzymuje się przez krótki okres);
 • najnowszy certyfikat ATEX 22 (przestrzeń, w której atmosfera wybuchowa w postaci obłoku palnego pyłu w powietrzu nie występuje w trakcie normalnego działania, a w przypadku wystąpienia, utrzymuje się przez krótki okres).

WYSIWYG - APLEX ATEX.jpg Więcej informacji o najnowszych urządzeniach APLEX z serii AEx znajdą Państwo pod linkiem>>

 

WYSIWYG - aplex AEx kompuer panelowy miniatura.jpg Więcej informacji o komputerze APLEX AEx-P526 pod linkiem>>

 

Branża spożywcza, produkcja i przetwórstwo żywności/napojów, biotechnologia, farmaceutyczna

 

W branży spożywczej, produkcji i przetwórstwie żywności/napojów, biotechnologicznej czy farmaceutycznej, gdzie jest konieczność ścisłego przestrzegania wymagań higienicznych w kontakcie z żywnością (zgodność m.in. z normą EN 1672-2) sprawdzą się komputery APLEX serii ViTAM oraz FABS z panelem przednim wykonanym ze stali nierdzewnej.

Wykonanie komputerów w całości z materiałów najwyższej jakości jakim jest np. stali nierdzewna, pozwala na zachowanie najwyższych standardów bezpieczeństwa i higieny oraz sprawia, że obudowy ich są: 

 • Antybakteryjne;
 • Niepalne;
 • Stabilne elektrostatycznie;
 • Odporne na korozję;
 • Bezwentylatorowe;
 • Łatwe do utrzymania w czystości;
 • Odporne na niskie i wysokie temperatury otoczeni (od –20 do +60 st.C);
 • Wodoszczelne  - obudowy standardu IP66/IP69K, co pozwala na czyszczenie paneli myjkami ciśnieniowymi;
 • Wyposażone w matryce dotykowe pojemnościowe lub rezystancyjne;
 • Odporne na zarysowania – matryca 7H;
 • Nierdzewne – wykonane ze stali SUS316.

 

Inne istotne cechy oferowanych przez JM elektronik komputerów panelowych to

 • przystosowane do pracy ciągłej 24 godziny na dobę;
 • przystosowane do pracy w szerokim zakresie temperatur pracy: -20/+60st.C;
 • ekrany o przekątnych od 6.5" do 32";
 • od renomowanych producentów z długoterminową dostępnością produkcji (3-5 lat lub dłużej), co zapewnia ciągłość dostaw identycznego sprzętu, nawet przy zakupach pod inwestycje rozłożone w długim czasie;
 • możliwość montażu panelowego, na ramieniu, wysięgniku, podstawce czy w szafie RACK;
 • rozwiązania o różnej wydajności: od prostych platform opartych na procesorach typu Intel Celeron do wydajnych procesorów Intel Core i3/i5/i7 najnowszej generacji - moc obliczeniowa dostosowana do wymagań aplikacji CRM/MES;
 • możliwość dostosowania produktów standardowych pod specyficzne wymagania (np. interfejsy na złączach M12);
 • możliwość wyposażenia komputerów we wbudowane czytniki RFID;
 • modele z zasilaniem PoE - mniejsza ilość okablowania, prostsza instalacja i utrzymanie.

 

Częścią systemów ERP/MES są także stanowiska pracy zlokalizowane poza biurami np. w magazynach, na placach przeznaczonych do załadunku/rozładunku towarów, obsłudze linii produkcyjnych. Obsługa takich miejsc to często pracownicy mobilni przemieszczający się po obiekcie pieszo lub na pojazdach specjalnych, np. wózkach widłowych, czy różnego rodzaju podnośnikach.

Na potrzeby takich pracowników JM elektronik oferuje niezawodne i wytrzymałe tablety przemysłowe do pracy w szczególnie wymagających warunkach w miejscach:

 • załadunku i rozładunku towarów;
 • kontroli czy inwentaryzacji zasobów magazynowych;
 • mobilnego nadzoru nad liniami produkcyjnymi.

WYSIWYG - Tablety w branżach.jpg

Tablety przemysłowe

Tablet przemysłowy SINCOOLE ST11-W

Więcej informacji o tablecie SINCOOLE ST11-W pod linkiem>>

WYSIWYG - SINCOOLE ST11-W .jpg

Oferowane przez naszą firmę rozwiązania cechują się następującymi walorami:

 • Przekątne ekranu od 5.5" do 12.2";
 • Systemy operacyjny Windows lub Android;
 • Wydajne procesory dostosowane do wymagań aplikacji ERP/MES;
 • Łączność bezprzewodowa – GSM LTE/WiFi/BT;
 • Wytrzymałe obudowy typu rugged, m.in. standardu MIL-STD-810G;
 • Ekrany IPS LED, odporne na uszkodzenia - Gorilla Glass;
 • Praca w szerokim zakresie temperatur ( -20 do +60 st. C );
 • Wodoodporność standardu IP65;
 • Wydaje baterie wewnętrzne (do 8h pracy w zależności od konfiguracji) oraz opcjonalne zewnętrzne;
 • Akcesoria: stacje dokujące, uchwyty montażowe, etui.
 

Dyski i pamięci, akcesoria

Dodatkowo oferujemy dostosowanie komputerów panelowych we wszystkie niezbędne akcesoria dodatkowe, takie jak: 

WYSIWYG - Innodisk dysk i pamięć RAM landing page.jpg

 • Dyski i pamięci RAM;
 • Moduły I/O, zasilacze PoE, zasilanie Smart UPS;
 • Moduły komunikacyjne (BT, GPS, WiFi, 4G LTE);
 • Czytnik RFID w obudowie frontowej;
 • Uchwyty, podstawy i ramiona montażowe (standardu VESA);
 • Elementy automatyki przemysłowe (switche, konwertery, sterowniki PLC).
Systemy montażowe RAM Mounts cechuje najwyższa jakość wykonania (aluminium klasy morskiej, stopy kompozytowe).
 
WYSIWYG - VESA landing page.png
Kula RAM oraz gniazdo montażowe posiadają obrotową konstrukcję co pozwala na usytuowanie elektroniki pod dowolnym kątem. Elastomerowy skład gumowej kuli RAM zabezpiecza elektronikę przed wstrząsami i drganiami.
 
Różnorodność zastosowanych elementów pozwala na wykorzystanie technologii RAM Mounts w wielu obszarach eksploatacyjnych: w przemyśle, wojsku, logistyce magazynowej, sporcie wyczynowym.
 
System montażowy posiada dożywotnią gwarancję producenta. 
 

 

 

JM elektronik - dlaczego warto z nami współpracować

 • Dedykowany zespół inżynierów aplikacyjnych - nieodpłatnie wspieramy Klientów wiedzą naszych inżynierów, co przekłada się na dobór najlepszych rozwiązań oraz redukcję kosztów uruchomienia;
 • Stabilność i wiarygodność - jesteśmy obecni na rynku od 30 lat budując konsekwentnie pozycję jednego z największych polskich dystrybutorów. Współpraca z nami oznacza pewność i terminowość dostaw, przewidywalność cen zakupu;
 • Atrakcyjne ceny dzięki nawiązywaniu bezpośredniej współpracy wyłącznie z wiarygodnymi producentami - przez lata nawiązaliśmy bezpośrednie umowy handlowe/dystrybucyjne z wyselekcjonowanymi pod względem wysokiej wiarygodności światowymi producentami, co pozwala nam zaoferować atrakcyjne ceny produktów;
 • Wypożyczenia komputerów na testy - współpracując z JM elektronik mają Państwo pewność, że dokonane wybory są trafne, wypożyczamy bowiem sprzęt komputerowy na potrzeby testów;
 • Wsparcie uruchomieniowe - na zlecenie Klientów nasi inżynierowie konfigurują zamawiane komputery, instalują system operacyjny i aplikacje, co znacząco skraca późniejszy proces uruchomienia komputerów na hali produkcyjnej oraz obniża koszty ich instalacji. 
 • Wsparcie serwisowe i troubleshooting - nawet jeśli pojawią się trudności w okresie eksploatacyjnym, Klienci otrzymują pełne wsparcie naszych inżynierów w diagnostyce i rozwiązywaniu problemów.
 • Dostęp do bazy wiedzy - do dyspozycji naszych Klientów stawiamy Portal B2B, z którego można pobrać specyfikację techniczną każdego komputera z oferty.
 • Wygodne zakupy on-line - Klienci, którzy cenią sobie formę zakupów on-line na pewno będą zadowoleni z funkcjonalności naszego Portalu zakupowego B2B umożliwiającego nie tylko sprawdzenie cen i dostępności lub złożenie zamówienia, ale także obsługę wysyłki, rozrachunków i gwarancji.
 

Przedstawicieli firm zainteresowanych ofertą IIT, prosimy o kontakt pod adresem e-mail: iit[at]jm.pl

 

Razem idziemy w przyszłość

 

Wraz z dynamicznym rozwojem aplikacji wykorzystujących Sztuczną Inteligencję w profesjonalnych zastosowaniach rozwinęliśmy naszą ofertę o platformy sprzętowe wykorzystywane przez AI.

Dzięki bezpośrednim umowom z producentami możemy zaoferować Państwu sprzęt spełniający wysokie wymagania pod względem niezawodności i pracy w trudnych warunkach w atrakcyjnych cenach, wynikających z pominięcia pośredników.

WYSIWYG - AI landing 225 1.jpg  Więcej informacji o ofercie Sztucznej Inteligencji (AI) pod linkiem>>

Polecane produkty

Ozdobna grafika stopki
System B2B by

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszego sklepu do indywidualnych potrzeb klientów. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego sklepu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że bedą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej polityce prywatności