Zamów polecane produkty
JM Logo
Wróć

Nowa generacja ekonomicznych komputerów panelowych AFL4 od IEI - od razu widać różnicę! - spójrz na wyświetlacz, jakość HD, cienkie ramki i szereg portów

2023-06-09

Podporą Smart Factory są komputery przemysłowe, a w szczególności panelowe (All-In-One), gdzie z wyświetlaczem zintegrowano touchpanel. Bez takich komputerów nie można sobie wyobrazić już dziś nowoczesnego systemu zarządzania produkcją (ERP/MES/SCADA) czy HMI do obsługi maszyny. Wraz ze wzrostem możliwości tych systemów, następuje rozwój komputerów. Prezentujemy najnowszą, czwartą generację popularnych komputerów panelowych produkcji IEI: AFL4.

Firma IEI wypłynęła na światowe rynki, dzięki udanym projektom komputerów przemysłowych oraz takim doborem ich parametrów, aby zapewniając zawodność, dbać o ekonomiczny wymiar inwestycji w Industrial IT. Projekt AFL leży u podstaw światowego sukcesu firmy IEI.

Warto wspomnień o udanym poprzedniku – wersji AFL3 – który przez wiele lat utrzymywał się na szczycie rankingów, aby docenić wizjonerstwo projektantów IEI w modelu AFL4.

WYSIWYG - iEi AFL3-W12 i 15A-AL 225 1.jpg Zasilanie PoE, powłoka anty-UV/antyrefleksyjna i wydajny procesor Intel Celeron Apollo Lake – iEi AFL3-W12A-AL i AFL3-W15A-AL w atrakcyjnej cenie>>


Naszym zdaniem AFL4 powtórzy sukces sprzedażowy wersji AFL3.

AFL4 – upgrade widać gołym okiem!

Jeśli przybliżyć trzy najważniejsze cechy, jakie chcieli osiągnąć projektanci IEI w modelu AFL4, to są one całkowicie zbieżne z kierunkami rozwoju Smart Factory, Factory 4.0 czy Industrial IoT, a w przypadku komputerów są to:

  • Wzrost wydajności,
  • Wzrost rozdzielczości i jakości obrazu interfejsu graficznego,
  • Wzrost liczby portów, liczby protokołów i prędkości komunikacji.

Potrzeba wzrostu wydajności spowodowana jest szerokim pochodem do przemysłu technologii automatycznej, inspekcji optycznej wspartej AI, rozwojem robotyki oraz stopnia autonomiczności linii produkcyjnych i maszyn sterowanych numerycznie.

WYSIWYG - afl4_obrazek_01.jpg

Potrzeba wzrostu rozdzielczości to naturalna kolej rozwoju systemów informatycznych stosowanych na halach produkcyjnych, które do zaprezentowania danych i interakcji z operatorem, wymagają coraz większej rozdzielczości nawet na wyświetlaczach niewielkich rozmiarów.

Wzrost liczby portów, protokołów i prędkości komunikacji jest kwintesencją Industrial IoT. Wymagana jest bowiem już nie tylko wymiana danych przez komputery z urządzeniami automatyki (przez porty szeregowe, ewentualnie LAN), ale z szeregiem rozwiązań preferujących popularne interfejsy, jak porty USB (kamery, czytniki kodów kreskowych, wagi, drukarki etykiet), czy wręcz transfer strumieni danych i video przez szybką sieć Wi-Fi.

Komputery z rodzinny AFL swój sukces zawdzięczają świetnemu stosunkowi jakości do ceny. Są one stosowane na halach produkcyjnych branży automotive, produkcji dyskretnej, czy też w przetwórstwie tworzyw sztucznych – wszędzie tam, gdzie nadal wymagana jest niezawodność, lecz dobre warunki panujące na hali pozwalają zredukować koszty utrzymania IT.

Wydajniejszy procesor i więcej pamięci w AFL4

Nowy AFL4 w porównaniu do poprzednika wyróżnia się nowym, wydajniejszym procesorem Intel Celeron J6412, który posiada aż 4 rdzenie, a jego taktowanie może wynieść aż 2,60 GHz. Pomimo podniesionej mocy, procesor dalej charakteryzuje się wysoką energooszczędnością. Dodatkowo w celu zwiększania wydajności w AFL4 rozbudowano wielkość pamięci RAM do 8 GB.  Dane zapisywane będą na dysku M.2, który zapewnia wysokie prędkości odczytu oraz zapisu danych.

Dostępne są także wersje komputerów AFL4 z serii ADLP, które wyróżniają się zastosowanymi procesorami. Firma IEI zdecydowała się na wyposażenie ich w procesory Intel dwunastej generacji i3, i5 a także i7.  

Komputery serii ADLP są tych samych rozmiarów co seria EHL.

Wyświetlacze w nowym wykonaniu – „z wąską ramką”

Seria AFL4-Wx-EHL dostępna jest aż w 5 wariantach, z których każdy posiada zupełnie inny rozmiar wyświetlacza. Dzięki tak szerokiej gamie modeli, AFL4-Wx-EHL, a także ADLP może zostać odpowiednio dobrany do potrzeb klienta.

Małe rozmiary – 7", 10”, 12” – doskonale sprawdzą się jako interfejsy Human Machine (HMI), a rozmiary średnie i duże – 10”, 12”, 13” – jako terminale systemów wspomagających zarządzanie na hali produkcyjnej, czy magazynie, jak systemy ERP, MES, WMS czy SCADA.

Niezależnie od rozmiaru, rozdzielczość wyświetlaczy to minimum HD (1024 pikseli w poziomie), co w przemysłowych komputerach o rozmiarze zaledwie 7”, jest wyjściem naprzeciw oczekiwań architektów projektujących interfejsy graficzne aplikacji IoT.

WYSIWYG - afl4_obrazek_02.jpg

Rozmiar ekranu
Zastosowany procesor
Intel Celeron Intel i3 Intel i5 Intel i7
7” Proportions: 16:10
Resolution: 1024x600
Brightness (cd/m²): 450

10,1” Proportions: 16:10
Resolution: 1280x800
Brightness (cd/m²): 350
Proportions: 16:10
Resolution: 1280x800
Brightness (cd/m²): 350
Proportions: 16:10
Resolution: 1280x800
Brightness (cd/m²): 350
Proportions: 16:10
Resolution: 1280x800
Brightness (cd/m²): 350

12” Proportions: 4:3
Resolution: 1024x768
Brightness (cd/m²): 500

12,1”
Proportions: 16:10
Resolution: 1280x800
Brightness (cd/m²): 500
 Proportions: 16:10
Resolution: 1280x800
Brightness (cd/m²): 500
Proportions: 16:10 Resolution: 1280x800 Brightness (cd/m²): 500
Proportions: 16:10
Resolution: 1280x800
Brightness (cd/m²): 500

13,3” Proportions: 16:9
Resolution: 1920x1080
Brightness (cd/m²): 350
Proportions: 16:9
Resolution: 1920x1080
Brightness (cd/m²): 400
Proportions: 16:9 Resolution: 1920x1080 Brightness (cd/m²): 400 Proportions: 16:9
Resolution: 1920x1080
Brightness (cd/m²): 400

Komfort pracy w jasnym oświetleniu, a UV mu niestraszny

Wszystkie warianty komputerów posiadają powłokę anty-UV, dzięki czemu użytkowanie ich nawet w bardzo silnym świetle, nie stanowi problemu.

WYSIWYG - afl4_obrazek_03.jpg

Dodatkowo zastosowanie powłoki anty-UV zapobiega żółknięciu i pęknięciom, spowodowanym długotrwałym wystawieniem na działanie promieniowania ultrafioletowego. Zwiększa to żywotność panelu dotykowego oraz ogranicza mętnienie powłok wyświetlacza.

WYSIWYG - afl4_obrazek_07.jpg

Wielopunktowy TouchScreen, bez (z)rzucania rękawicy, nawet mokre dłonie

Jako iż jest to komputer przeznaczony do pracy na halach produkcyjnych, posiada on możliwość używania ekranu dotykowego, nawet będąc w rękawicach. Zwiększa to znacznie komfort pracy, ponieważ użytkownik nie musi specjalnie ściągać rękawic, aby skorzystać z komputera.

WYSIWYG - afl4_obrazek_05.jpg

Ekran nie reaguje także na wodę, która może przypadkiem znaleźć się na wyświetlaczu. Zapobiega to przypadkowemu uruchomieniu się funkcji znajdujących się na wyświetlaczu. Cały front komputera AFL4 posiada certyfikat IP64.

Zwiększona liczba portów AFL4 i prędkość transmisji – na miarę aspiracji IIoT! 

Względem poprzednika zmodernizowano standardy komunikacji, a także zwiększono ilość portów, które głównie znajdują się na dole i po bokach obudowy.

WYSIWYG - afl4_obrazek_04.jpg

Komputer panelowy AFL4-Wx-EHL posiada wbudowany moduł Wi-Fi, który działa w standardzie 6E. WiFi6 to aktualnie najwyższy standard umożliwiający np. bezstratną transmisję obrazu, przy jednoczesnym zwiększeniu energooszczędności.

Nowy standard Wi-Fi oferuje prędkość transmisji aż do 3,6 Gb/s oraz wspiera pasmo 6 GHz. Nie tylko standard Wi-Fi został zmodernizowany względem poprzednika, AFL4-Wx-EHL posiada Bluetooth w standardzie 5.2, co znacznie zwiększa stabilność połączenia z innymi urządzeniami. Maksymalna odległość miedzy połączonymi urządzeniami może wynosić aż 300 metrów. 

Komputer AFL4-Wx-EHL do komunikacji z siecią posiada także dwa porty LAN, których przepustowość została zwiększona względem AFL3 do 2,5GbE. Podniesiono także standard jakości wyjścia graficznego. W AFL4 wyjście HDMI obsługuje obraz o rozdzielczości 4K.

Najbardziej zauważalną zmianą względem AFL3 jest zwiększanie ilość portów. Po lewej stronie widoczny jest komputer AFL3, a po prawej AFL4.

WYSIWYG - afl4_obrazek_06-1.jpg WYSIWYG - afl4_obrazek_06-2.jpg

 

W komputerze AFL4-Wx-EHL zastosowano takie porty jak:

  • 1x port HDMI,
  • 1x złącze AT/ATX,
  • 2x LAN 2,5 GbE,
  • 2x RS-232,
  • 2x RS-232/422/485,
  • 3x USB 2.0,
  • 2x USB 3.2.

Tak duża ilość złącz, pozwala podpiąć do komputera AFL4 rosnącą liczbę peryferiów, które są niezbędne do pracy na halach produkcyjnych. Ilość złącz może nieznacznie różnić się w zależności od wybranego modelu komputera.

AFL4-Wx-EHL posiada możliwość montażu VESA, który pozwala w łatwy sposób zamontować komputer na wysięgniku czy obok taśmy produkcyjnej. Komputer może pracować także w bardzo szerokim zakresie temperatur od -20°C aż do 60°C.

WYSIWYG - logo_iei.png

IEI Integration Corp. jest jednym z największych na świecie producentów komputerów przemysłowych. Od swego powstania w 1997 r., IEI wyróżnia się kompleksową obsługą klienta oraz rozwojem nowoczesnych technologii.

Firma IEI została wybrana przez JM elektronik na pierwszego dostawcę komputerów przemysłowych w ramach nowobudowanych kompetencji Industry IT już w 2004 roku. Bez wątpienia, tak wiele lat wspólnej współpracy, przyczyniły się do rozwoju obu firm i zadowolenia tysięcy polskich użytkowników produktów oznaczonych logiem IEI.

Po okresie spowolnienia i perturbacji, wywołanych brakiem półprzewodników w trakcie minionej pandemii, IEI wraca z ciekawymi projektami w najważniejszych obszarach produktowych.

WYSIWYG - relacja-iei_miniatura.jpg Zapraszamy na relacje ze stoiska firmy IEI podczas targów Embedded World 2023 – prezentujemy nowości produktowe, a także kierunek rozwoju firmy>>


Osoby zainteresowane ofertą IEI i innych naszych dostawców w zakresie Industrial IT, zapraszamy do kontaktu z naszym Product Managerem pod adresem e-mail: iit[at]jm.pl

Dalsze newsy o produktach IEI można znaleźć pod linkiem>> 

Jeśli wolą Państwo samodzielne przeglądanie naszej oferty, informujemy, że pełna oferta firmy JM elektronik dotycząca komputerów przemysłowych, dostępna jest w Portalu Zakupowym B2B, w którym nieodpłatne konto można utworzyć pod linkiem>>

Portal B2B umożliwia:

  • wgląd w asortyment wraz z informacjami o oferowanych produktach, zdjęciami, kartami katalogowymi, informacjami o produktach podobnych czy powiązanych, 
  • składania zapytań ofertowych, 
  • podgląd stanów magazynowych,
  • uzyskania informacji o przewidywanym czasie oczekiwania na produkt,
  • sprawdzenia potwierdzonej daty najbliższej dostawy interesującego asortymentu,
  • zamawiania produktów,
  • podglądu we wszystkie oferty, zamówienia, faktury i płatności firmy,
  • założenia subkont dla pracowników z możliwością ustanowienia ograniczonego dostępu do oferowanych modułów, 
  • korzystanie z udostępnianej w kanale B2B bazy wiedzy, internetowych szkoleń i przewodników oraz zarządzanie zgodą na otrzymywanie newslettera,
  • dokonanie zgłoszenia reklamacyjnego oraz sprawdzenie statusu reklamacji,
  • sprawdzenie numeru WZ i numer listu przewozowego,
  • DARMOWĄ wysyłkę!
Ozdobna grafika stopki
System B2B by

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszego sklepu do indywidualnych potrzeb klientów. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego sklepu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że bedą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej polityce prywatności