Zamów polecane produkty
JM Logo
Wróć

Kompaktowy i trwały komputer dla maszyn oraz urządzeń, linii technologicznych, autonomicznych wózków AGV, systemów automatycznej inspekcji optycznej i AI, kontynuator sukcesu serii uIBX od IEI, zbilansowany technicznie oraz cenowo model uIBX-260-EHL

2023-09-19

W erze cyfryzacji i automatyzacji przemysłu, komputery przemysłowe stały się niezastąpionym elementem nowoczesnych systemów produkcyjnych, linii technologicznych, maszyn, a nawet wózków autonomicznych AGV.

uIBX – wydajność i cena zbilansowane

Komputer uIBX-260-EHL jest następcą modelu uIBX-250, który cieszył się zainteresowaniem licznych Klientów ze względu na swoje cechy użytkowe. Zwarta kompaktowa budowa ułatwiająca montaż, dbałość o ekonomiczną stronę projektów to idealny balans pomiędzy dobrymi parametrami wydajnościowymi, bogatym zestawem interfejsów a atrakcyjną ceną zakupu.

WYSIWYG - ulBX_250_BW.jpg Ultra kompaktowy komputer przemysłowy uIBX-250-BW>>


uIBX-260-EHL ma wszelkie szanse na powtórzenie sukcesu poprzednika. Oprócz przemyślanych rozwiązań mechanicznych, zwartej kompaktowej obudowie oraz chłodzenia pasywnego jak u poprzednika, oferuje on także istotnie wyższą moc obliczeniową oraz interfejsy wysokiej rozdzielczości, wymagane w ramach rozwijających się aplikacji HMI, MES, SCADA.

Warto podkreślić, że uIBX-260-EHL to już niemal serwer brzegowy, komputer zapewniający zasoby wymagane przez aplikacje Sztucznej Inteligencji, sterujące wózkami samobieżnymi AGV czy realizujące automatyczną inspekcję optyczną, sortowanie czy rejestrujące kody kreskowe produktów na taśmie. Producent komputera, firma IEI, podobnie jak w poprzedniku, zadbała także o balans możliwości i ceny.

UIBX-260-EHL – poznaj możliwości

WYSIWYG - iei-uIBX-260-EHL_obrazek_01.jpg

uIBX-260 został zaprojektowany z myślą o potrzebach przemysłu, które często obejmują obsługę w trudno dostępnych miejscach. Jego kompaktowa budowa sprawia, że jest idealny do instalacji w miejscach, gdzie mała przestrzeń decyduje o funkcjonalności. Nie tylko jego rozmiar (137x103x67,5 mm), sprawia że wyróżnia się na tle komputerów embedded-BOX. Jego bezwentylatorowa konstrukcja gwarantuje cichą pracę i zwiększa niezawodność, eliminując ruchome części, które mogą ulec awarii.

WYSIWYG - iei-uIBX-260-EHL_obrazek_02-2.jpg

Dwukrotny wzrost wydajności wobec poprzednika

Za wydajność komputera odpowiada procesor Intel Celeron J6412, który w połączeniu z wbudowaną pamięcią LPDDR4x, zapewnia wysoką wydajność jednocześnie zachowując energooszczędność. uIBX-260 oferuje slot M.2 NVMe oraz możliwość dodania 2,5-calowego dysku twardego SATA.

WYSIWYG - iei-uIBX-260-EHL_obrazek_03.jpg

Porównując uIBX-250 z jego poprzednikiem można zauważyć, że różnica w wydajności jest ponad dwukrotna. Wzrost wydajności o 236% pozwala na obsługę znacznie bardziej złożonych zadań i procesów.

Co więcej, pomimo tak imponującej wydajności, uIBX-260 nie traci energooszczędności. Przy niskim poborze mocy jest w stanie działać 24/7, co czyni go idealnym rozwiązaniem dla stałych, ciągłych operacji, takich jak monitorowanie w czasie rzeczywistym, analiza danych w chmurze czy zarządzanie złożonymi systemami IoT.

WYSIWYG - iei-uIBX-260-EHL_obrazek_04.jpg

Modernizacja pamięci w modelu uIBX-260 do standardu LPDDR4x, znacznie poprawiła wydajność komputera względem poprzednich wersji.

Przede wszystkim zwiększono prędkości pamięci osiągające wartość 4267MT/s. Zapewnia to szybsze działanie aplikacji i procesów, co jest niezbędne w wymagających zastosowaniach przemysłowych. Szybsza pamięć oznacza wydajniejsze przetwarzanie danych, co jest kluczem do efektywnej pracy w środowisku IoT.

Energooszczędność to także mniej ciepła do odprowadzenia
i dłuższa żywotność elektroniki

W najnowszym modelu poprawiono także zużycie energii. Redukcja o 60% z 1.5V do 0.6V, to znacząca poprawa w zakresie efektywności energetycznej. Dla komputera przeznaczonego do ciągłej pracy, takie oszczędności mają ogromne znaczenie, ponieważ pozwalają zmniejszyć ogólne zużycia energii.

Dwukanałowa pamięć została wlutowana bezpośrednio na płycie głównej, dzięki czemu jest bardziej odporna na wibracje i uszkodzenia mechaniczne niż tradycyjne gniazda typu socket. Czyni to uIBX-260 doskonałym rozwiązaniem dla zastosowań krytycznych, gdzie stabilność i odporność na uszkodzenia są kluczem do sukcesu. Przykładem takich zastosowań są pojazdy AGV.

WYSIWYG - iei-uIBX-260-EHL_obrazek_05.jpg

W szafie, na ścianie czy pod biurkiem
– wszędzie się zmieści

W przemyśle każdy centymetr powierzchni ma znacznie. Model uIBX-260 z powodzeniem odpowiada na te wyzwania, oferując kompaktowy, ale jednocześnie wysoce funkcjonalny design. 

Z wymiarami wynoszącymi jedynie 137x102,8x65,8 mm, model ten jest jednym z najmniejszych dostępnych na rynku urządzeń o tak zaawansowanej specyfikacji. Czyni go to idealnym rozwiązaniem do zastosowań w miejscach, gdzie przestrzeń jest kluczowa. Jednym z takich zastosowań jest działanie jako brama IoT w szafie sterowniczej.

Dzięki zgodności ze standardem VESA 75, uIBX-260 można z łatwością zamontować na różnych urządzeniach montażowych VESA, takich jak ramy, uchwyty czy nawet tylne panele monitorów.

WYSIWYG - iei-uIBX-260-EHL_obrazek_06.jpg

UIBX-260-EHL zapewnia Ci wybór,
bo najcenniejsze są dane

W środowiskach przemysłowych, gdzie przechowywanie i przetwarzanie danych odgrywają kluczową rolę, wybór odpowiedniego nośnika danych jest niezwykle istotny. Model uIBX-260 umożliwia wybór rodzaju dysku jaki będzie umieszczony obudowie.

Pierwszym z wyborów jest dysk SSD M.2 NVMe, wspierany przez magistralę PCIe Gen3 x2. Ten rodzaj dysku znany jest z wysokiej wydajności i szybkości, która jest nieporównywalna z tradycyjnymi dyskami SSD. Dla aplikacji, które wymagają błyskawicznego dostępu do danych jak analiza w czasie rzeczywistym lub przetwarzanie danych na brzegu sieci, dysk NVMe jest doskonałym wyborem.

Z drugiej strony, uIBX-260 oferuje również miejsce na 2,5-calowy dysk SSD SATA. Chociaż nie jest on tak szybki jak NVMe, jest bardziej dostępny i może oferować większe pojemności w podobnej cenie. Jest to idealne rozwiązanie dla użytkowników, którzy potrzebują dużej ilości miejsca do przechowywania, ale niekoniecznie wymagają najwyższej prędkości dostępu do danych.

WYSIWYG - iei-uIBX-260-EHL_obrazek_07.jpg

Gdy chcesz więcej,
skorzystaj z M.2, WiFi i Bluetooth

uIBX-260 posiada gniazdo M.2 A-key, dzięki któremu istnieje możliwość opcjonalnego wyposażenia go w moduł Wi-Fi 6E oraz Bluetooth 5.2. 

Zastosowanie technologii Intel Wi-Fi 6E przekłada się na większą przepustowość, zdolność jednoczesnej obsługi większej ilości urządzeń oraz lepsze działanie w zatłoczonych środowiskach sieciowych. Tymczasem Bluetooth 5.2 zapewnia stabilne i szybkie połączenie z różnymi urządzeniami w otoczeniu.

Dodatkowo kolejnym atutem jest możliwość dodania dwóch zewnętrznych anten. W wielu środowiskach przemysłowych zakłócenia mogą stanowić wyzwanie dla połączeń bezprzewodowych. Dzięki tym antenom, użytkownicy mogą znacznie poprawić zasięg oraz jakość połączenia, minimalizując ryzyko opóźnień, utraty pakietów danych czy zakłóceń.

WYSIWYG - iei-uIBX-260-EHL_obrazek_08.jpg

Gwałtowny wzrost ilości urządzeń komunikujących się bezprzewodowo sprawił, że tradycyjne pasma Wi-Fi takie jak 2,4 GHz i 5 GHz stały się przeciążone, co z kolei wpływa na jakość połączeń oraz wydajność sieci. To przeciążenie doprowadziło do sytuacji, w której Wi-Fi nie mogło wykorzystać swojego pełnego potencjału. W odpowiedzi na to, przemysł technologiczny opracował standard Wi-Fi 6E (802.11ax). Głównym atutem tej technologii jest dodanie nowego pasma 6 GHz, które znacząco zwiększa przepustowość oraz zmniejsza zakłócenia.

Korzystając z pasma 6 GHz, uIBX-260 może zapewnić bardziej stabilne i szybsze połączenia. To kluczowe w środowiskach, gdzie opóźnienia mogą być kosztowne. Dzięki temu urządzenia o wysokich wymaganiach sieciowych, takie jak kamery przemysłowe, serwery danych czy zaawansowane systemy sterowania, mogą działać z pełną mocą, bez obaw o zakłócenia czy opóźnienia.

WYSIWYG - iei-uIBX-260-EHL_obrazek_09.jpg

Czy słyszałeś o podkanałach i OFDMA?

uIBX-260 posiada opcje wyposażenia go w opcjonalny moduł Intel AX210. Kluczowym atutem modułu jest technologia OFDMA (Orthogonal Frequency-Division Multiple Access). Dzięki niej, połączenia są bardziej efektywne, ponieważ pozwala ona na równoczesne przesyłanie danych do wielu urządzeń na jednym kanale. Zamiast przydzielać cały kanał jednemu urządzeniu, OFDMA dzieli kanał na podkanały, pozwalając jednocześnie obsłużyć wiele urządzeń. Moduł ten zwiększa także przepustowość od 80MHz do aż 180MHz.

OFDMA jest odpowiedzią nie tyle na prędkość transmisji, co na konieczność bycia on-line i skracanie do minimum czasu reakcji komputera/aplikacji na zdarzenie transmitowane bezprzewodowo.

WYSIWYG - iei-uIBX-260-EHL_obrazek_10.jpg

Bluetooth Low Energy – gdy beacony wyznaczają
trasę przejazdu wózka AGV

Najważniejszym atutem Bluetooth 5.2 jest kontrola mocy w trybie Low Energy (LE Power Control, LEPC). W tradycyjnych systemach moc transmisji była stała, co mogło prowadzić do niepotrzebnego zużycia energii lub słabego sygnału w zależności od odległości i przeszkód między urządzeniami. Dzięki LEPC, nadajnik może dostosować moc transmisji w zależności od potrzeb, co zapewnia optymalną jakość połączenia przy jednoczesnym zachowaniu energii. Co więcej, urządzenie może teraz aktywnie komunikować swoje potrzeby w zakresie mocy transmisji, co pozwala na bardziej dynamiczną i efektywną komunikację.

WYSIWYG - iei-uIBX-260-EHL_obrazek_11.jpg

Dla szybkich strumieni i video:
2x2,5GbE, 4xUSB 10 Gb/s i HDMI 4K

W porównaniu z tradycyjnym 1 Gigabit Ethernet, 2,5GbE oferuje ponad dwukrotnie większą przepustowość, co pozwala na szybszy transfer danych. Ta podniesiona przepustowość jest szczególnie korzystna dla aplikacji, które przetwarzają duże ilości danych, takich jak transmisje wideo w wysokiej rozdzielczości, czy też dla zastosowań wymagających komunikacji w czasie rzeczywistym.

W tylnej części urządzenia do dyspozycji użytkownika znajdują się 4 porty USB o przepustowości do 10 Gb/s, a także włącznik urządzenia.

WYSIWYG - iei-uIBX-260-EHL_obrazek_12.jpg

Na froncie obudowy znajdują się dwa porty Ethernet, jedno złącze HDMI obsługujące rozdzielność 4K.

Z myślą o przemysłowym rodowodzie

UIBX-260-EHL to pełnoprawny komputer przemysłowy. Zastosowane rozwiązania mechaniczne potwierdzone na zgodność z certyfikatem MIL-STD-810H, wlutowana pamięć RAM, chłodzenie pasywne, montaż VESA/Wall, a także szorki zakres temperaturowy pracy od -10°C do aż 50°C, potwierdzają przemysłowy rodowód komputera.

Do dyspozycji aplikacji są także, popularne w automatyce przemysłowej, porty szeregowe RS-232/422/485.

IEI sprawdzonym dostawcą
zawsze innowacyjnych komputerów

JM elektronik współpracuje bezpośrednio z firmą IEI od blisko 20 lat, podczas których IEI stał się dostawcą światowej klasy komputerów, nie tracąc jednocześnie energii w zakresie rozwiązań innowacyjnych, dających Klientom dłuższy czas ochrony inwestycji.

Warto podkreślić, że jako bezpośredni partner Intel, firma IEI jest jedną z pierwszych implementujących najnowsze procesory w komputerach przemysłowych.

WYSIWYG - iei-procesory-12generacji_miniatura.jpg Poznaj najnowsze propozycje komputerów IEI opartych na procesorach Intel 12. generacji wraz z korzyściami jakie przyniosło ich zastosowanie>>


Nasz Product Manager oraz inżynierowie aplikacyjni chętnie doradzą Państwu, który z komputerów IEI najlepiej wypełni Państwa oczekiwania techniczne i możliwości ekonomiczne.

Zainteresowanych propozycjami komputerów przemysłowych, dalszymi informacjami technicznymi i cenami zakupu, zapraszamy do kontaktu pod adresem iit[at]jm.pl

 

Jeśli wolą Państwo samodzielne zgłębiać naszą ofertę rekomendujemy nasz Portal Zakupowy B2B, w którym nieodpłatne konto można utworzyć pod linkiem>>

Portal B2B umożliwia:

 • wgląd w asortyment wraz z informacjami o oferowanych produktach, zdjęciami, kartami katalogowymi, informacjami o produktach podobnych czy powiązanych, 
 • składania zapytań ofertowych, 
 • podgląd stanów magazynowych,
 • uzyskania informacji o przewidywanym czasie oczekiwania na produkt,
 • sprawdzenia potwierdzonej daty najbliższej dostawy interesującego asortymentu,
 • zamawiania produktów,
 • podglądu we wszystkie oferty, zamówienia, faktury i płatności firmy,
 • założenia subkont dla pracowników z możliwością ustanowienia ograniczonego dostępu do oferowanych modułów, 
 • korzystanie z udostępnianej w kanale B2B bazy wiedzy, internetowych szkoleń i przewodników oraz zarządzanie zgodą na otrzymywanie newslettera,
 • dokonanie zgłoszenia reklamacyjnego oraz sprawdzenie statusu reklamacji,
 • sprawdzenie numeru WZ i numer listu przewozowego,
 • DARMOWĄ wysyłkę!
Ozdobna grafika stopki
System B2B by

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszego sklepu do indywidualnych potrzeb klientów. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego sklepu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że bedą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej polityce prywatności