Zamów polecane produkty
JM Logo
Wróć

Axiomtek prezentuje najważniejsze kierunki rozwoju swojej oferty komputerów przemysłowych - SBC, Embedded-BOX, Panel PC - oraz dedykowanych: dla transportu, przemysłu i handlu

2023-05-17

Przedstawicieli firmy JM elektronik nie mogło zabraknąć na stanowisku ich wieloletniego partnera biznesowego firmy Axiomtek, którego to stanowisko odwiedzili na targach Embedded World. Podczas odwiedzin zaprezentowano znane już produkty, które są dostępne w naszym Portalu zakupowym B2B, a także wiele nowych urządzeń, które pojawią się w ofercie w niedalekiej przyszłości.

WYSIWYG - Axiomtek_logo.jpg

Zapraszamy do zapoznania się z materiałem wideo, w którym zobaczą Państwo jak dokładnie przebiegło spotkanie na stoisku firmy Axiomtek.
Poniżej prezentujemy skrót, a pełnometrażową relację video znajdą Państwo w treści artykułu.

SBC, Single Board Computers – komputery jednopłytkowe autorstwa Axiomtek

Naszym przewodnikiem po stoisku Axiomtek był Pan Muiayed Kuo (MK), który zaprezentował popularny i dostępny również w ofercie firmy JM elektronik, jednopłytkowy mini komputer Kiwi-310 o rozmiarze 1,8”.

WYSIWYG - kiwi_225.png KIWI – tak wiele witalności w niewielkiej objętości – Windows, Linux czy Android w 1,8” komputerze jednopłytkowym>>


Kiwi-310 to bardzo udany projekt wydajnego mini komputer jednopłotkowy dedykowany aplikacjom POS, a także Digital Signage. W bardzo niewielkim gabarytach Axiomtek zmieścił wydajny procesor Intel Celeron N3550, a także zintegrowany układ graficzny Intel 9 generacji oraz 2/4GB pamięci RAM LPDD4 wlutowanej na stałe. Trwałe wlutowanie na stałe chipów zwiększa niezawodność pracy komputera Kiwi-310. Komputer natomiast posiada szerokie możliwości dalszej rozbudowy – do jego złącz możemy podłączyć karty/modemy zapewniające komunikacje bezprzewodową czy też czy akcelerator AI Intel Movidius Myriad X Vison, który przekształci komputer w pełnoprawne urządzenie dedykowane aplikacjom bazującym na technologii sztucznej inteligencji. Warte odnotowania jest zlokalizowanie na boku obudowy 40-pinowego złącza GPIO umożliwiającego podłączenie czujników lub niewielkich wyświetlaczy z interfejsem I2C. Złącze obsługuje również standard UART.

WYSIWYG - relacja-axiomtek_obrazek_01-v2.jpg

MK polecił uwadze także większe modele SBC w rozmiarach 2,5” oraz 3,5” podkreślając, że Axiomtek dąży do zapewnienia pełnego portfolio rozmiarów i architektur komputerów jednopłytkowych.

SBC dla AI – CEM561

MK: „Moduły COM Express zapewniają wsparcie dla aplikacji wykorzystujących sztuczną inteligencje. Będą one wspierały procesory Intel 12 generacji z serii Alder Lake U, a także aby jeszcze bardziej usprawnić pracę z AI, ze wsparciem dla narzędzia OpenVINO. Zamysłem tej serii było stworzenie urządzenia posiadającego wszystkie niezbędne porty używane w przemyśle, a także zaimplementowanie najnowszych interfejsów magistrali.”

WYSIWYG - relacja-axiomtek-obrazek_01.png

Prezentowany moduł nosił nazwę CEM561. Zarówno dla komputerów jednopłytkowych, jak i urządzeń COM Express, firma Axiomtek przygotowała specjalne obudowy, które pozwalają montować komputery w trudniejszym otoczeniu. Obudowa posiada otwory na wszystkie wyprowadzenia portów, a na jej górze znajduje się spory radiator, który skutecznie odprowadza ciepło z obudowy.

Komputery dedykowane dla Retail i Digital Signage

Kolejnym obszarem rozwoju oferty Axiomtek są komputery dla Retail. Coraz częściej spotykamy się z cyfrowym przekazem reklamowym, ale i cyfrową obsługą Klienta, a nawet samoobsługą z wykorzystaniem kas samoobsługowych.

Z myślą o kasach samoobsługowych czy POSach, Axiomtek proponuje niskoprofilowe, jednopłytkowe komputery PC z uniwersalną magistralą.

WYSIWYG - relacja-axiomtek-obrazek_02.png

MK: „Wszystkie przedstawione moduły mogą być instalowane wewnątrz monitora przekształcając wyświetlacz w komputer All-in-One."

Szczególną uwagę MK poświęcił komputerom przeznaczonym do Digital Signage.

Rodzina komputerów z serii DSP jest specjalnie zaprojektowana tak, aby umożliwić komfortową pracę z wieloma monitorami. Już najmniejszy model posiada 3 wyjścia HDMI, które obsługują rozdzielczość 4K. Zaprezentowano nam również silniejszego kuzyna modelu DSP302, który przeznaczony jest do obsługi całych wielkopowierzchniowych Digital Signage Wall.

Dla transportu – komputer w pojazdach szynowych i kołowych

Axiomtek zgromadził w strefie dedykowanej komputerom oraz wyświetlaczom dla aplikacji transportowych swoje najlepsze propozycje.

MK: „Firma Axiomtek posiada kompletny zestaw rozwiązań dla aplikacji związanych z transportem. Urządzenia dedykowane tym aplikacjom posiadają certyfikaty EN50155 oraz EN50124, które są niezbędne do pracy w przemyśle kolejowym. Dodatkowo w komputerach oraz wyświetlaczach zastosowano takie standardy ochrony jak OVP, UVP, OCP oraz RPP. Dzięki takiemu zabiegowi mamy kompletne rozwiązanie, które może być stosowane w transporcie samochodowym oraz kolejowym.”

WYSIWYG - relacja-axiomtek_obrazek_02-v2.jpg

W centrum uwagi – dla automatyki przemysłowej

Jedna z najważniejszych sekcji stoiska Axiomtek była przeznaczona dla dobrze nam znanych komputerów dla automatyki przemysłowej. W naszym Portalu zakupowym B2B mogą Państwo znaleźć szereg produktów firmy Axiomtek, dedykowanych właśnie aplikacjom związanych z automatyką.

Cytując słowa MK: „Według nas najważniejsze w komputerach przeznaczonych do automatyki przemysłowej jest bezpieczeństwo oraz prędkość przekazywanych danych, a także szeroki zakres temperaturowy pracy urządzeń.”

WYSIWYG - mala ina200.png Wydajny komputer przemysłowy iNA200 od Axiomtek z 6 portami Ethernetu światłowodowymi i kablowymi, z montażem na szynę DIN oraz szeregiem zastosowań>>


Przedstawiciel Axiomteka zwrócił uwagę na komputer iNA200, który posiada możliwość montażu na szynie DIN, a także aż 6 portów Ethernet, w tym aż dwóch portów światłowodowych SFP. Taka konfiguracja pozwala odkryć przeznaczenie iNA200 w roli węzła w sieci Ethernet i jednocześnie konwertera sygnału z światłowodu na skrętkę. Zdublowane porty światłowodowe zapewniają prace w pętli Ethernet, co jest częstą praktyką podnoszącą niezawodność sieci przemysłowej. Komputer iNA200 eliminuje lukę w zakresie zabezpieczenia sieci, umożliwiając instalację oprogramowania klasy Firewall czy VPN. Praca pod systemem operacyjnym Linux umożliwia instalację szeregu systemów open source o wysokiej skuteczności zapobiegania atakom.

WYSIWYG - relacja-axiomtek-obrazek_03.png

Kolejnym komputerem, jaki widzimy na stoisku Axiomtek, jest ekonomiczny komputer ICO330.

WYSIWYG - axiomtek-ico330_miniatura.jpg Ekonomiczny komputer będący bramą dla systemów automatyki, do pracy na szynie DIN, z 4 portami szeregowymi, DIO oraz 3xEthernet z izolacją galwaniczną na portach do 1,5kV>>


Komputer ICO330 posiada izolowane cztery porty RS-232/422/485, które posiadają porty zabezpieczone przed przepięciami nawet do 1,5kV. Szeroki zakres temperaturowy pracy od -40 st. C aż do 70 st. C, uzyskano przy chłodzeniu pasywnym. Bezwentylatorowa budowa zwiększa niezawodność pracy komputera, dzięki eliminacji elementów ruchowych oraz przy braku otworów w obudowie, którymi mogłyby wniknąć zanieczyszczenia z hali produkcyjnej. Dla uzyskania idealnego kompromisu pomiędzy przystępną ceną a jakością działania, Axiomtek wyposażył ICO330 w procesory Intel Atom x6212RE i Atom x6414R.

Dla klientów potrzebujących najwyższej wydajności, a także większej ilości portów, Axiomtek wypuścił model ICO520. W tym modelu zastosowano procesory 12 generacji Intel i3, i5, i7 oraz Celeron. Pomimo swojej wysokiej wydajności są to procesory, gdzie dużą wagę przywiązano do energooszczędności, co z kolei pozwoliło na zastosowanie chłodzenia pasywnego i zamkniętej obudowy ze standardem szczelności IP40. Brak elementów ruchomych w postaci wentylatora i otworów obudowy, niezbędnych dla wymuszonego chłodzenia, zwiększa niezawodność komputera oraz zdolność do pracy w zanieczyszczonej pyłem, kurzem, mgiełką olejową czy też opiłkami w atmosferze.

WYSIWYG - axiomtek-miniatura.jpg Axiomtek proponuje do komunikacji z maszynami ICO520 - 2 porty COM, 2 porty DIO, 4 porty Ethernet, wydajne procesory, oporność na przepięcia, montaż DIN-Rail>>

Komputery panelowe – do ciężkiej roboty, od zaraz!

Dla wielu naszych Klientów najważniejszą wersją komputerów przemysłowych są konstrukcje panelowe, gdzie touchpanel, wyświetlacz i komputer zintegrowane są ze sobą w jedną, odporną na pracę w trudnych warunkach przemysłowych, całość.

Komputery te stanowią platformę dla systemów ERP, WMS, MES, SCADA.

WYSIWYG - Landing page IIT integratorzy 225.jpg Dla systemów ERP/MES/SCADA/HMI - dla integratorów i użytkowników końcowych - komputery przemysłowe i akcesoria>>


GOT318WL-845-PCT to komputer panelowy z ekranem o rozmiarze 18,5”, rozdzielczości 1366 x 789 (16:9) oraz 10-punktowym touchpanelem. Panel frontowy posiada zabezpieczenie przed wodą, kurzem i pyłem, zgodnie z normą IP65. Komputer ten wyróżnia się wysoką energooszczędnością, dzięki zastosowanym w nim procesorom Intel Pentium N3710. GOT318WL-845-PCT pobiera jedynie 48W, należy pamiętać, że komputer przeznaczony jest do pracy na halach produkcyjnych, gdzie mogą występować dziesiątki takich komputerów, a przy takich ilościach, energooszczędność pojedynczego komputera ma istotne znaczenie w kosztach eksploatacji.

Axiomtek znany z realizacji projektów dostosowanych do potrzeb Klientów, zaprezentował także „kieszonkowe” komputery panelowe, mini Panel PC, dostępne w rozmiarze już od 5,5” jak PT805-A, z czytnikiem kart RFID oraz NFC przeznaczony dla maszyn vendingowych.

WYSIWYG - GOT318 225.png Ekonomiczny i dostępny komputer panelowy GOT318WL-845-PCT od Axiomtek 18.5” dla hal produkcyjnych i magazynów>>


W przypadku tego urządzenia również towarzyszy nam określenie Retrofit, które pozwala ochronić dotychczas zrealizowane inwestycje, ale jest także działaniem proekologicznym, szanującym środowisko i raz wytworzone surowce.

PT805-A umożliwia udostępnienie sprawnym mechanicznie maszynom vendingowym, zupełnie nowego interface – z ekranem dotykowym – uruchomienie nowych funkcjonalności, jak użycie karty lojalnościowej. Może on także pełnić rolę jednostki centralnej w systemach sterowania klimatyzacją, oświetleniem, ale i zamawianiem specjalnego menu czy usług w hotelowych pokojach oraz wszędzie tam, gdzie niewielki panel wystarcza do komunikacji i istotna jest autentykacja operatora kartą RFID lub NFC.

Przedstawiciel firmy Axiomtek, zwrócił uwagę na serię komputerów panelowych, w tym na model GOT812W-511. Posiada on obudowę ze stali nierdzewnej, a także certyfikat IP69K, który umożliwia mycie komputera wodą z wykorzystaniem myjki ciśnieniowej. Jest to propozycja szczególnie istotna dla przemysłu spożywczego, gdzie konieczne jest zachowanie sterylnych warunków produkcji. Za wydajność komputera odpowiada procesor Intel i5-7300U, który oferuje wysoką wydajność a jednocześnie energooszczędność.

WYSIWYG - relacja-axiomtek-obrazek_04.png

Także zdaniem JM elektronik komputery dla przemysłu spożywczego muszą spełniać rygorystyczne wymagania.

WYSIWYG - axiomtek-pt805_miniatura-v2 Komputer panelowy PT805-A z czytnikiem kart RFID oraz NFC przeznaczony do zastosowań w aplikacjach vendingowych>>


Jeżeli są Państwo zainteresowani produktami firmy Axiomtek zapraszamy do kontaktu z naszym Product Managerem pod adresem iit[at]jm.pl.

Jeśli wolą Państwo samodzielne przeszukiwania naszych zasobów magazynowych i ofertowych, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą produktów firmy Axiomtek, dostępnych w naszym Portalu zakupowym B2B, gdzie pod adresem można założyć nieodpłatne konto>>

Portal B2B umożliwia:

 • wgląd w asortyment wraz z informacjami o oferowanych produktach, zdjęciami, kartami katalogowymi, informacjami o produktach podobnych czy powiązanych, 
 • składania zapytań ofertowych, 
 • podgląd stanów magazynowych,
 • uzyskania informacji o przewidywanym czasie oczekiwania na produkt,
 • sprawdzenia potwierdzonej daty najbliższej dostawy interesującego asortymentu,
 • zamawiania produktów,
 • podglądu we wszystkie oferty, zamówienia, faktury i płatności firmy,
 • założenia subkont dla pracowników z możliwością ustanowienia ograniczonego dostępu do oferowanych modułów, 
 • korzystanie z udostępnianej w kanale B2B bazy wiedzy, internetowych szkoleń i przewodników oraz zarządzanie zgodą na otrzymywanie newslettera,
 • dokonanie zgłoszenia reklamacyjnego oraz sprawdzenie statusu reklamacji,
 • sprawdzenie numeru WZ i numer listu przewozowego,
 • DARMOWĄ wysyłkę!
Ozdobna grafika stopki
System B2B by

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszego sklepu do indywidualnych potrzeb klientów. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego sklepu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że bedą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej polityce prywatności