Naszą aspiracją od wielu lat jest specjalizowanie się w dystrybucji rozwiązań z zakresu komputerów i automatyki przemysłowej. Tradycyjnie nasza firma uczestniczyła w międzynarodowych targach Embedded World w Norymberdze, gdzie odwiedziliśmy stoiska naszych Kluczowych Partnerów. Podczas tegorocznego wydarzenia naszą szczególną uwagę zwróciło stoisko firmy Aplex, której produkty cieszą się dużym zainteresowaniem wśród naszych Klientów.
Modele Aplex zawsze wyróżniają się na rynku wysoką jakością, trwałością oraz odpornością na trudne warunki pracy w zakładach produkcyjnych.
Poznaj zwiastun naszej relacji ze stoiska Aplex – pełnowymiarowe sprawozdanie video znajdziesz w dalszej części artykułu.
Nowością na stoisku firmy Aplex był komputer panelowy przeznaczony do aplikacji medycznych. Jego główną rolą jest ułatwianie pracy pielęgniarką. Komputer mógłby zostać umieszczony na wózku, tak aby w łatwy sposób można było się z nim przemieszczać.
Może on zostać wyposażony w kamerę, która znajduje się na górnej części obudowy, dzięki której możliwy byłby zdalny kontakt z lekarzem czy rodziną. W dolnej części obudowy znajduje się skaner kodów kreskowych, który pozwala na szybkie wyświetlanie karty pacjenta, poprzez zeskanowanie kodu znajdującego się przy jego łóżku. Informacje na temat przebiegu leczenia pacjenta zostaną wyświetlone na ekranie, a pielęgniarka w szybki sposób uzyska wszystkie kluczowe dane.
Obok skanera kodów umieszczony został czytnik kart RFID, do którego personel szpitala będzie mógł przykładać kartę, aby uzyskać funkcje przypisane danemu użytkownikowi.
W przypadku wystąpienia awarii zasilania, a także by zwiększyć mobilność urządzenia, komputer panelowy firmy Aplex posiada dwa łatwo demontowane akumulatory, które zapewniają mu zasilanie na około 5 godzin.
Przedstawiciel firmy Aplex zaprezentował również dobrze znany i znajdujący się w naszej ofercie komputer panelowy serii ViTAM.
Komputery serii ViTAM wyróżnia obudowa ze stali nierdzewnej, a także zgodność z certyfikatem IP69K, dzięki któremu możliwe jest czyszczenie ich przy użyciu strumienia wody pod ciśnieniem.
Komputery posiadają specjalny przycisk umożliwiający ich czyszczenie bez konieczności wyłączania. Przycisk dezaktywuje touchpanel, dzięki czemu unikniemy przypadkowego kliknięcia w informacje na ekranie.
Jako iż, jest to komputer przeznaczony do pracy w warunkach przemysłowych, w których zwykle pracownicy mają założone rękawiczki, komputery z serii ViTAM możemy obsługiwać bez ich ściągania.
Na górnej części obudowy znajduję się dwie anteny umożliwiające komunikowanie się przy pomocy sieci bezprzewodowych. Nie są to jednak tradycyjne anteny odstające poza obudowę, ponieważ takie łatwo uszkodzić. Anteny zastosowane w serii komputerów ViTAM przylegają do obudowy, dzięki czemu ryzyko ich uszkodzenia podczas pracy lub czyszczenia jest minimalne.
Na stanowisku firmy Aplex nie mogło także zabraknąć komputerów serii ATEX pozwalających na pracę w środowisku zagrożonym wybuchem.
Do urządzeń serii AEx zaliczają się takie urządzenia jak:
Urządzenia tej serii przeznaczone są do pracy w niebezpiecznym środowisku, w którym występują łatwopalne pyły, olej czy gazy, w przemyśle spożywczym, chemicznym, a nawet górnictwie.
Urządzenia serii AEx posiadają szereg certyfikatów przeciwwybuchowych, które niezbędne są podczas pracy w tego typu środowisku.
Ostatnim produktem, jaki został nam zaprezentowany, jest modułowa seria komputerów HELIO.
Dzięki modułowej konstrukcji Aplex oferuje wyższy poziom elastyczności doboru komputera, przy możliwych do wprowadzenia oszczędnościach po stronie logistyki. Oto bowiem komputer, ten sam, będący w istocie jednostką embedded, może zostać dodany do każdego wyświetlacza z serii, począwszy od małych 10,1” jednostek, kończąc na 21,5”.
W komputerach serii HELIO zastosowano procesory firmy Intel 11 generacji, dzięki czemu komputery oferują nam wydajną pracę nawet w bardzo wymagających aplikacjach.
Pomimo dużej wydajności procesora zachowano chłodzenie pasywne. Rozwiązania bezwentylatorowe charakteryzują się wyższą niezawodnością, wynikającą z eliminacji elementów ruchomych, a chłodzenie pasywne stwarza lepsze warunki dla zachowania szczelności obudowy.
Chłodzenie pasywne to także ograniczenie przepływu powietrza z zewnątrz do wnętrza obudowy komputera, co biorąc pod uwagę potencjalne zanieczyszczenia w powietrzu hali produkcyjnej, także wpływa korzystnie na wydłużenie czasu pracy jednostki.
Aby jeszcze bardziej ograniczyć dostawanie się pyłu do wnętrza obudowy, firma Aplex zastosowała zupełnie nowy system montażu. W obudowie umieszczono zaczepy zamiast tradycyjnych otworów montażowych.
W JM elektronik dobrze doradzamy, który komputer wybrać, jakie rozwiązanie jest optymalne technicznie, ale i kosztowo.
Skorzystaj z adresu iit[at]jm.pl, aby skontaktować się z naszym Product Managerem, specjalistą z wieloletnim doświadczeniem z automatyki i komputerów przemysłowych.
Jeśli wolisz samodzielne przeszukiwania naszych zasobów magazynowych i ofertowych, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą produktów firmy Aplex, dostępnych w naszym Portalu zakupowym B2B>>
Portal B2B umożliwia: