JM elektronik przykłada dużą wagę do bezpośredniego dzielenia się wiedzą z Klientami i potencjalnymi partnerami biznesowymi. Corocznie nasza firma organizuje w największych miastach Polski szkolenia i warsztaty, podczas których do dyspozycji uczestników są przedstawiciele producentów rozwiązań z oferty JM elektronik. Szkolenia i warsztaty JM elektronik mają praktyczny wymiar i pozwalają uczestnikom poznać kierunki rozwoju światowych rynków elektronicznych, przez co cieszą się rosnącą popularnością. Tegoroczna, trzecia edycja Wireless Day skupiła rekordową liczbę uczestników.
Na szkoleniach w Gdańsku, Warszawie, Wrocławiu i Krakowie - poświęconych wiodącym technologiom Low Power WAN: Sigfox, LTE NB-IoT, LTE Cat. M1, LoRaWAN - obecnych było niemal 200 osób.
Gemalto jest wiodącym europejskim producentem certyfikowanych modułów i terminali dla transmisji 2G/3G/LTE, a w najnowszej ofercie producenta znalazły się propozycje dedykowane IoT: LTE-NB, LTE Cat.M1, które na Wireless Day 2017 były prezentowane pierwszy raz publicznie w Polsce.
Do współgospodarzy Wireless Day 2017 dołączyli także operatorzy telekomunikacyjni i dostawcy infrastruktury: Sigfox, Orange, Etteplan.
Przedstawiciel firmy Sigfox przedstawił w Warszawie najnowsze informacje dotyczące planów rozwoju infrastruktury w Polsce, za co ma odpowiadać Country Manager operujący z nowo otwieranego biura w Warszawie. Niskie zapotrzebowanie energetyczne oraz daleki zasięg transmisji to przewagi podkreślane przez Sigfox.
Przedstawiciele Orange zaprezentowali szczegółowo kierunki rozwoju infrastruktury w zakresie nowych kategorii LTE w Polsce, w tym LTE Cat. M1 i LTE-NB, przeznaczonych dla rozwiązań IoT. Właśnie powszechna dostępność infrastruktury, duża przepustowość transmisji danych, także w ruchu, standaryzacja i umowy roamingowe pozwalające zapewnić działanie urządzenia elektronicznego w każdym zakątku Europy mają stanowić przewagę dla wyboru oferty Orange.
Przedstawiciel Etteplan przybliżył osobiście we Wrocławiu i w Krakowie charakterystyczne techniczne i biznesowe cechy LoRaWAN, odróżniające tę technologię od propozycji Sigfox i Orange.
Są nimi: możliwość budowy prywatnej sieci WAN, możliwość bezpośredniej transmisji pomiędzy urządzeniami w oparciu o LoRa (nawet bez budowy warstwy dostępowej), zmienne klasy energetyczne urządzenia, pozwalające na wydłużenie czasu pracy baterii.
Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal Evertiq.pl, a na wydarzeniu obecni byli także redaktorzy portali i czasopism branżowych: Elektroda.pl, Elektronikab2b.pl i Elektronika Praktyczna.
Zapraszamy do zapoznania się z krótką relacją filmową z wydarzenia i do uczestnictwa w kolejnych warsztatach i szkoleniach organizowanych przez JM elektronik>>