Firma Kerlink to wiodący europejski producent Gateway LoRaWAN i zasłużony członek stowarzyszenia LoRa Alliance. Zbuduj z Kerlink sieć LoRaWAN, korzystając z promocyjnych cen.
Bramy Kerlinka pracują niezawodnie w największych polskich wdrożeniach Smart City i Smart Metering. Do czołowych produktów firmy należą bramy indoor iFemtocell/iFemtocell-evolution oraz outdoor z serii iStation. Kerlink przywiązuje dużą wagę do jakości wykonania i designu, lecz także niezawodności oraz wsparcia aplikacyjnego. Urządzenia Kerlink mogą działać wykorzystując dokładnie ten sam firmware, co daje użytkownikowi pewność, że aplikacja testowana na Gateway iFemtocell będzie także pracować na iStation oraz odwrotnie. Wraz z bramami, Kerlink proponuje autorski serwer LoRaWAN o nazwie SPN (Small Private Network) oraz Wanesy (serwer LoRaWAN z zaawansowanymi usługami dedykowany dużym sieciom), zapewniając także dostęp do większości komercyjnych i opensource serwerów LoRaWAN obecnych na rynku.
Niniejszym wraz z firmą Kerlink, ogłaszamy letnią promocję na Gateway LoRaWAN!
Celem obniżenia cen na Gateway iFemtocell i iFemtocell-evolution jest redukcja kosztów wejścia w technologię LoRaWAN. Dzięki promocji wystarczy już odpowiednio 799 PLN lub 1019 PLN na rozpoczęcie prac projektowych na własnej sieci LoRaWAN. Niższa cena bram iFemtocell to także większa atrakcyjność projektów Smart Building/Home.
Niższa cena iStation – 2348 PLN – to z kolei wyższa opłacalność i szybszy zwrot z inwestycji w projekty Smart City oraz Smart Metering.
W promocji dostępne są następujące modele:
Promocja obowiązuje do 01.09.2023 lub do wyczerpania zapasów, pod warunkiem złożenia zamówienia poprzez Portal B2B.
Podczas prac budowlanych w paryskim metrze, w tunelach, co 20 metrów umieszczono beacony Bluetooth, które pełnią rolę stacjonarnych lokalizatorów. W maszynach budowlanych znajduje się urządzenie, które z jednej strony komunikuje się z beaconami przez Bluetooth, a poprzez sieć LoRaWAN transmituje dalej dane o odczytanych beaconach. Tak przekazywane dane trafiają do oprogramowania wyposażonego w algorytm lokalizacyjny, który na podstawie numerów beaconów precyzyjnie określa miejsce pracy maszyny w tunelu, a także wykrywa brak ruchu.
Co więcej, w tunelach w sieci LoRaWAN oraz na maszynach znajdują się przyciski alarmowe podnoszące bezpieczeństwo pracowników budowy.
Technologię LoRaWAN wybrano ze względu na bardzo dobrą propagację fali. Środowisko podziemne z jego żelbetowymi konstrukcjami oraz potencjalnymi zakłóceniami elektromagnetycznymi stanowi wyzwanie dla komunikacji bezprzewodowej, któremu sprostała modulacja LoRa. W tunelach metra, szczególnie podczas budowy, znajduje się pył oraz wysoki poziom wilgotności, który w tym przypadku nie utrudnia pracy urządzeń LoRaWAN. Warto zwrócić uwagę, że zasilanie bateryjne i brak kablowych połączeń pozwala na wykonanie obudów elektroniki o wysokim stopniu szczelności, dostosowanej do pracy w trudnych warunkach przez wiele lat, bez konieczności ich demontażu celem wymiany ogniw zasilających.
Warto zwrócić uwagę, na lokalizatory Abeeway, które są w stanie komunikować się z beaconami Bluetooth i siecią LoRaWAN. W przypadku pracy na powierzchni dodatkowo zapewniają one informacje o pozycji w oparciu o sygnał GPS.
Mosty są kluczowymi elementami infrastruktury transportowej. Jak pokazały katastrofy budowlane w Genui w 2018 roku, czy tegoroczna katastrofa mostu w Grecji, obiekty te wymagają monitorowania, które w praktyce jest bardzo trudne do realizacji.
Konieczna jest technologia, która będzie w stanie monitorować stan wiaduktu i transmitować dane przez długi okres czasu, najlepiej przez wiele lat, bez wymogu konserwacji i niezależnie od warunków pogodowych, także z miejsc oddalonych od zasilania oraz trudno dostępnych – jak dźwigary czy pylony.
Jak zapewnia specjalistyczna firma z Francji, dostarczająca właśnie w tym kontekście urządzenia, które rejestrują wibracje elementów nośnych, transmisja oparta na technologii LoRaWAN doskonale się sprawdza.
W obu opisanych powyżej przypadkach do budowy sieci LoRaWAN wykorzystano bramy produkcji Kerlink,
a więcej informacji o scenariuszach ich użycia można znaleźć pod linkiem na stronie lorawan.com.pl>>
Serdecznie zapraszamy na targi TRAKO, które odbędą się 19-22.09 w Gdańsku w halach AmberExpo. To największe w Europie targi techniki kolejowej. Samo wydarzenie odbywa się co dwa lata, na zmianę z targami w Berlinie. Tradycyjnie targi stanowią wyjątkową okazję do zapoznania się z najnowszymi technologiami i innowacyjnymi rozwiązaniami w dziedzinie transportu kolejowego. Będziemy mieli przyjemność uczestniczyć w tym wydarzeniu, prezentując nasze produkty na stoisku numer 49.
Nasi eksperci chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące naszych produktów oraz doradzą w wyborze najbardziej odpowiednich rozwiązań dla Państwa indywidualnych potrzeb.
Osoby, które zadeklarują swoją obecność na targach TRAKO poprzez zgłoszenie uczestnictwa na adres mailowy targi[at]jm.pl, otrzymają od nas wyjątkowy prezent podczas wizyty na naszym stoisku.
Więcej informacji o targach TRAKO znajdą Państwo pod linkiem>>
W najbliższym czasie zapraszamy również do Gdańska, na Wystawę TEK.day 15.09.2023, na stoisko 34, gdzie osobiście będą Państwo mogli obejrzeć także urządzenia LoRa D2D, pozwalające na uruchomienie układu sterowania, nawet poza siecią WAN.
Wystawa odbędzie się pod adresem:
Centrum Wystawienniczo-Kongresowe AmberExpo
Żaglowa 11, 80-560 Gdańsk
Przedstawiciele JM elektronik będą czekać na Państwa na stoisku nr 34!