Za nami kolejne szkolenie z sieci LoRaWAN, serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w szkoleniu!
Szkolenia LoraWAN odbyły się w 4 miastach (Gdańsk, Warszawa, Kraków i Wrocław) i zgromadziły niemal 200 uczestników stacjonarnych i online, którzy pogłębili swoją wiedzę o tematykę budowy oraz zarządzania siecią LoraWAN. Szkolenie było objęte patronatem firmy Kerlink, największego europejskiego producenta Gateway i członka organizacji standaryzującej LoRa Alliance.
W programie szkolenia uczestnicy zapoznawali byli z wszystkimi warstwami sieci LoRaWAN, począwszy od urządzeń końcowych, poprzez Gateways, serwery LoRaWAN aż po serwery aplikacyjne. Aspiracją organizatora szkolenia było takie ich przeprowadzenie, aby uczestnicy byli w stanie samodzielnie uruchomić i zarządzać siecią LoRaWAN, wraz z sensorami. Za szczególnie wartościowe uczestnicy ocenili warsztaty z samodzielnej parametryzacji sensorów oraz przekazane informacje o projekcie Helium.
Podczas Wireless Day tam, gdzie obecni byli uczestnicy on-line, rejestrowaliśmy przebieg szkolenia. Na tej podstawie oraz w oparciu o zgromadzoną przed szkoleniem bazę video-tutoriali proponujemy osobom zainteresowanym LoRaWAN wirtualne uczestnictwo w szkoleniu.
Szkolenia video obejmują następującą tematykę:
Architektura sieci LoRaWAN, z przybliżeniem Gateway oraz urządzeń końcowych. Dla zobrazowania możliwości i parametrów urządzeń przybliżone zostaną bramy firm Kerlink i sensory/trackery Adeunis, Abeeway (Actility), Bosch, Sensative.
Omówienie serwerów sieciowych LoRaWAN wraz z praktyczną prezentacją uruchamiania Gateway w każdym z nich: TTN, WMC, Loriot, (Chirpstack w przygotowaniu).
Szkolenie z uruchamiania i konfiguracji wybranego trackera GPS+LoRaWAN uzupełnione o prezentację z przeprowadzonych testów w terenie.
Szkolenie z serwerów aplikacyjnych:
Potencjał i kierunki rozwoju sieci LoRaWAN na świecie oraz oferty firmy Kerlink.
Wszystko co chciałbyś wiedzieć o Helium, a krępujesz się zapytać.
Jak to się stało, że kryptowaluty wspierają rozwój sieci LoRaWAN na świecie? Czym jest Long-Fi? Czy Helium jest także serwerem sieciowym? Jak wygląda proces rejestracji hotspota Helium? Gdzie fizycznie umieścić hotspota, aby mieć jak największy uzysk kryptowaluty? Jak kryptowaluty przekonwertować na opłaty za ruch w sieci Long-Fi. Jakie jest znaczenie Helium dla takich projektów, jak globalny tracking. Czy hotspot użyty w instalacji Smart Home może działać jak koncentrator dla sensorów, a jednocześnie pozyskiwać kryptowalutę dla dostawcy systemu, a nie właściciela budynku? Przewidziano także przybliżenie case-study z budowy sieci Helium na Śląsku opartej na kilku hotspotach – wybór Gateway, wybór lokalizacji, wyzwania techniczne, efektywność zwrotu z inwestycji.
Jak sprawdzić w praktyce zasięg sieci LoRaWAN – praktyczne wykorzystanie urządzenia typu Field Device.
Zasilanie urządzeń sieci LoRaWAN.
Zwiastuny wybranych szkoleń video (wersje pełne po rejestracji):
W imieniu firmy JM elektronik chcielibyśmy podziękować za wystawione wysokie oceny szkolenia oraz za tak liczne przybycie! Na szkoleniu odnotowaliśmy rekordową frekwencję ze wszystkich VII dotychczasowych edycji! Mieliśmy przyjemność gościć właścicieli firm, kierowników działów rozwoju automatyki, przedstawicieli firm z branży samrt mettering. Szczególnie dziękujemy przedstawicielom przedsiębiorstw wodnych i kanalizacyjnych, którzy wykorzystują w Polsce już setki tysięcy nakładek i liczników pracujących w sieci LoRaWAN.
Jeśli interesuje Cię tematyka LoRaWAN spotkaj się z nami na Evertiq Expo, poznaj sensory, Gateway i naszych inżynierów aplikacyjnych, których na stoisku nr 1 stawiamy do dyspozycji odwiedzających>>
Jeśli jesteś przedsiębiorcą i chciałbyś uzyskać dostęp do wszystkich naszych materiałów szkoleniowych załóż bezpłatne konto w naszym serwisie B2B>>
Portal B2B umożliwia: