Zamów polecane produkty
JM Logo
Wróć

Sprawdź promocję na bramkę wewnętrzną Kerlink Wirnet iFemtoCell-Evolution Helium Miner dostępną wprost z magazynu!

2022-05-30

Wierzymy, że technologia komunikacji bezprzewodowej LoRaWAN może stać się jeszcze bardziej popularna, jeszcze bardziej dostępna. Choć to zaskakujące, to do rozpowszechnienia IoT na świecie przyczyniają się kryptowaluty.

Sieć Helium została stworzona przez amerykańska firmę Helium Systems w 2013 roku w celu zbudowania pierwszej na świecie bezprzewodowej sieci IoT typu peer-to-peer. Jako wiodącą technologię wybrano wówczas LoRaWAN, a sieć nazwano LongFi. Chcąc wesprzeć spontaniczny rozwój sieci zdecydowano, że osoby, które zdecydują się udostępnić zasięg sieci LongFi będą nagradzane udziałem w kryptowalucie Helium. W przypadku Bitcoina konieczne jest zużywanie dużych wolumenów energii w procesach obliczeniowych komputerów. W przypadku Helium górnicy nagradzani są za udostępnianie zasięgu i transmisję danych>>

Choć kryptowaluty przechodzą właśnie okres osłabienia związany z wkroczeniem świata w kryzys wywołany wojną, wysokimi cenami nośników energii i spodziewanym wzrostem cen żywności, to zdaniem specjalistów, te z kryptowalut, które posiadają wartość dodaną przetrwają i z czasem odzyskają swoją wartość. 

Za projektem Helium stoi idea budowy globalnej otwartej sieci IoT. Sprytny zabieg powiązania tej sieci z Helium spowodował, że w sieci LongFi na świecie pracuje już blisko milion hotspotów, omijając jednocześnie zakusy operatorów telekomunikacyjnych, chcących na IoT budować lukratywne biznesy. W Polsce sieć Helium dostępna jest w większości miast. Otwarte pasmo i brak opłat abonamentowych otwiera zupełnie nowe perspektywy dla użytkowników ale i producentów urządzeń IoT we wszystkich dziedzinach smart metering, smart city, smart building, smart agriculture, a nawet smart healthcare. 

Wystarczy wyobrazić sobie potencjał trackerów GPS przesyłających swoją pozycję przez sieć LongFi, trackerów nie wymagających wymiany baterii przez miesiące, a nawet lata.

Z myślą o przedsiębiorcach, czy to producentach IoT, czy o inwestorach, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z możliwościami sieci Helium przygotowaliśmy specjalną, promocyjną ofertę. 

Oferta obowiązuje do 17.06.2022 lub do wyczerpania zapasów. Oferowane bramki dostępne są wprost z naszego magazynu!

Bramy firmy Kerlink pracują już w tysiącach egzemplarzy w Polsce w większości projektów Smart City i Smart Water Metering. Kerlink należy do wiodących uczestników światowego projektu LoRa Alliance standaryzującego kierunki rozwoju tej technologii. Produkcja w Europie pozwala mieć pewność wysokiej jakości i rzeczywistego spełniania wymaganych dla sprzętu radiowego norm i dopuszczeń. 

WYSIWYG - Helium LoRaWAN promocja czerwiec 2022 850.jpg

Czym kierowaliśmy się proponując w promocji tą właśnie bramkę? 

Rozważania osób decydujących się na udział w projekcie sieci Helium toczą się wokół wyboru bramki zewnętrzej (outdoor) lub wewnętrzej (indoor). 

Bramki indoor mają niższą cenę, co wynika wprost z ich budowy przeznczonej do pracy wewnątrz budynków. Bramki outdoor oferują z reguły większy zasięg, który jednakże musi być opłacony wyższą ceną, wynikającą z budowy dostosowanej do pracy w trudnych warunkach atmosferycznych. 

Zaproponowany Gateway Wirnet iFemtocell-Evolution HM łączy niższą cenę bramek indoor z możliwością uzyskania dużego zasięgu, a to dzięki zastosowaniu złącza umożliwiającego instalację zewnętrznej (outdoor) anteny. 

Wirnet iFemtocell-Evolution HM wyposażono w ten sam rdzeń systemowy, ten sam firmware co bramy outdoor, przez co w dowolnym momencie można przejść na modele outdoor, jak iStation. 

Wirnet iFemtocell-Evolution HM można połączyć z Internetem przy wykorzystaniu stałego, kablowego połączenia Ethernet jak i z wykorzystaniem karty SIM (z usługą obsługi transmisji danych z wykorzystaniem stałego adresu IP). 

Głównym zadaniem hotspota Helium jest rozprzestrzenianie zasięgu LoRaWAN na co przede wszystkim ma wpływ antena i jej położenie. Możemy zauważyć, że nie ma większego znaczenia, czy bramka jest umieszczona wewnątrz budynku czy na zewnątrz – najważniejsze jest umiejscowienie jej anteny. Czasem możemy znaleźć się w sytuacji, gdzie potrzebne jest nam rozwiązanie balansujące między jedną, a drugą opcją – np. wykorzystanie urządzenia wewnątrz budynku zbyt bardzo ogranicza nasze możliwości, natomiast nie posiadamy warunków, aby umieścić urządzenie na zewnątrz.  

W takim przypadku także można wykorzystać Wirnet iFemtoCell-Evolution HMbramkę umieszczoną wewnątrz budynku z anteną wyprowadzoną na zewnątrz. 

Warto ndmienić, że wielkim atutem jest tutaj fakt, że bramki iFmetoCell Kerlink mogą pracować udostępniając sieć LoRaWAN z wykorzystaniem standardowych anten GSM.

 

Przygotowana promocja na bramkę wewnętrzną Kerlink Wirnet iFemtoCell-Evolution Helium miner w specjalnej cenie 2399 zł netto>> (cena regularna 3060 zł netto) obowiązuje do 17.06.2022 lub do wyczerpania zapasów.

 

Poniżej przedstawiamy wyniki testów jakim poddaliśy bramkę oferowaną w specjalnej cenie 2399 zł netto>>

Do testów wykorzystano bramkę Kerlink iFemtoCell-Evolution z dwoma różnymi rodzajami anten. Pierwsza to oryginalna antena dołączana do zestawu z bramką Kerlink i jej wzmocnienie wynosi 3dBi, natomiast druga to antena GSM o wzmocnieniu 5dBi. Antena 3dBi, jako że jest przykręcana bezpośrednio do bramki umieszczona była wewnątrz budynku, natomiast antena 5dBi z możliwością wyprowadzenia na kablu, została umieszczona na zewnątrz, na parapecie budynku. Testy były wykonywane w centrum Gliwic. Można więc założyć, że urządzenia pracowały w gęstej zabudowie miejskiej. Warunki pogodowe były przeciętne – mocne zachmurzenie, ale brak opadów.  

Umieszczona na parapecie wewnątrz budynku bramka Kerlink iFemtoCell-Evolution z oryginalną anteną 3dBi: 

WYSIWYG - Gate na oknie.png

Umieszczona na parapecie wewnątrz budynku bramka Kerlink iFemtocell evolution z wyprowadzoną na zewnątrz anteną 5dBi: 

WYSIWYG - Antena Zewnętrzna.png

Bramka umieszczona była na parapecie w kamienicy na 3 piętrze przy oknie od strony południowego wschodu. Fala radiowa miała więc najlepsze warunki, aby rozchodzić się w kierunku zaznaczonym na obrazku poniżej: 

WYSIWYG - kierunek rozchodzenia.png

Do testowania pokrycia zasięgiem wykorzystano urządzenie Adeunis Field Test Device>>

Bramka umieszczona została w miejscu oznaczonym czerwonym X, a trasa, na której testowane było pokrycie zasięgiem przedstawiona została poniżej: 

WYSIWYG - trasa testów.png

Podczas wykonywania pomiarów - lokalizacje, z których wysyłano informacje zostały nanoszone na mapę za pomocą pinezek. Im bardziej czerwony kolor pinezki tym słabszy zasięg. Im bardziej zielony kolor pinezki tym lepszy zasięg. 

Oczywiście przy każdej zmianie anteny należy także pamiętać o zmianie konfiguracji bramki! 

Wyniki testu dla bramki z anteną 3dBi przedstawione zostały na obrazku poniżej: 

WYSIWYG - wyniki testów.png

W kierunku północnego zachodu, gdzie fala radiowa była tłumiona przez warstwę muru, w najdalszym punkcie udało się osiągnąć zasięg około 250m, co można zaobserwować na poniższym obrazku: 

WYSIWYG - dystans 1.png

Natomiast w stronę południowego wschodu, gdzie fala miała większe możliwości swobodnej propagacji, dla anteny 3dBi w najdalszym punkcie udało się osiągnąć zasięg około 400m. WYSIWYG - dystans 2.png

Wyniki testu dla bramki z anteną 5dBi przedstawione zostały na obrazku poniżej: 

WYSIWYG - testy antena 5dbi.png

W kierunku północnego zachodu, gdzie fala radiowa była tłumiona przez warstwę muru, w najdalszym punkcie udało się osiągnąć zasięg około 250m, co można zaobserwować na poniższym obrazku: 

WYSIWYG - dystans 3.png

Natomiast w stronę południowego wschodu, gdzie fala miała większe możliwości swobodnej propagacji, dla anteny 5dBi w najdalszym punkcie udało się osiągnąć zasięg około 600m. WYSIWYG - dystans 4.png

Porównując zasięgi dla obu anten na jednej mapie możemy dokładniej zauważyć różnice jakie wynikają z zastosowania anteny 3dBi oraz 5dBi. Czerwoną linią została oznaczona granica zbadanego zasięgu dla anteny 3dBi. 

WYSIWYG - wyniki testów 5dbi.png

Co można wywnioskować z uzyskanych danych? 

 • zarówno antena o wzmocnieniu 3dBi, jak i antena o wzmocnieniu 5dBi, gdy jest umieszczona tuż przy murze budynku osiągają podobny zasięg w kierunku, w którym fala jest tłumiona/odbijana o mur;
 • podczas testowania anteny 3dBi i 5dBi w kierunku, w którym fala miała możliwość lepszej propagacji, można zaobserwować, że antena 5dBi osiągnęła aż 150% zasięgu anteny o wzmocnieniu 3dBi (w jednym przypadku było to 600m, a w drugim 400m).

Dodatkowe informacje: 

 • test został wykonany dwukrotnie w podobnych warunkach i dwukrotnie uzyskano niemalże identyczne wyniki;
 • jak można zauważyć antena wyprowadzona na zewnątrz może oferować nam zdecydowanie lepszy zasięg, jednakże zmierzone w tym teście dane nie muszą przekładać się na każde inne warunki (tzn. nie zawsze wzmocnienie po zastosowaniu mocniejszej anteny i wyprowadzeniu jej na zewnątrz może wynosić około 150%).

Przypominamy. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy promocję:

Oferta ważna do 17.06.2022 lub do wyczerpania zapasów. Oferowane bramki dostępne są wprost z naszego magazynu!

Jeżeli nie mają Państwo jeszcze założonego konta na Portalu zakupowym B2B, to serdecznie zachęcamy do jego założenia.

Rejestracja możliwa pod linkiem>>

Oprócz promocji, użytkownicy Portalu zakupowego B2B dodatkowo będą w pierwszej kolejności informowani o wspólnych akcjach promocyjnych i marketingowych. Portal B2B umożliwia również:

 • wgląd w asortyment wraz z informacjami o oferowanych produktach, zdjęciami, kartami katalogowymi, informacjami o produktach podobnych czy powiązanych, 
 • składania zapytań ofertowych, 
 • podgląd stanów magazynowych,
 • uzyskania informacji o przewidywanym czasie oczekiwania na produkt,
 • sprawdzenia potwierdzonej daty najbliższej dostawy interesującego asortymentu,
 • zamawiania produktów,
 • podglądu we wszystkie oferty, zamówienia, faktury i płatności firmy,
 • założenia subkont dla pracowników z możliwością ustanowienia ograniczonego dostępu do oferowanych modułów, 
 • korzystanie z udostępnianej w kanale B2B bazy wiedzy, internetowych szkoleń i przewodników oraz zarządzanie zgodą na otrzymywanie newslettera,
 • dokonanie zgłoszenia reklamacyjnego oraz sprawdzenie statusu reklamacji,
 • sprawdzenie numeru WZ i numer listu przewozowego,
 • DARMOWĄ wysyłkę!
Ozdobna grafika stopki
System B2B by

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszego sklepu do indywidualnych potrzeb klientów. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego sklepu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że bedą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej polityce prywatności