Na arenie międzynarodowej, gdzie innowacyjność i wyjątkowość technologiczna są kluczem do osiągnięcia sukcesu, odznaczenie się i zyskanie uznania staje się coraz większym wyzwaniem. Tym bardziej warto odnotować, że APLEX Technology, lider w dziedzinie przemysłowych systemów komputerowych, zebrał owacje za swoje osiągnięcia, zdobywając prestiżową nagrodę Taiwan Excellence 2024.
Osiągnięcie jest tym bardziej warte odnotowania, że Taiwan stanowi Centrum Technologiczne dla komputerów przemysłowych, miejsce, gdzie powstały i rozwijają się największe światowe marki tej branży, gdzie konkurencja między producentami jest najwyższa, skąd pochodzi najwięcej innowacyjnych projektów.
Przedmiotem wyróżnienia jest flagowy produkt APLEX, stalowy komputer panelowy PhanTAM-921CP, który został doceniony jako symbol tajwańskiej innowacyjności.
Zdobycie przez APLEX Technology Inc. Taiwan Excellence Award za PhanTAM-921CP jest potwierdzeniem pionierskiej postawy firmy i zwieńczeniem jej dotychczasowych sukcesów we wprowadzaniu komputerów dedykowanych branży farmaceutycznej i spożywczej.
Komputery panelowe PhanTAM firmy APLEX to zaawansowane rozwiązania technologiczne zaprojektowane z myślą o zastosowaniu w branżach wymagających wysokiego poziomu higieny, takich jak farmaceutyczna czy spożywcza, gdzie istotne jest wyeliminowanie ryzyka skażeń biologicznych.
Obudowa ze stali nierdzewnej, specjalne elementy uszczelniające eliminujące ryzyko biohazardu, szczelność nawet IP69K pozwalająca na prowadzenie mycia czy dezynfekcji z wykorzystaniem myjek ciśnieniowych to nie jedyny element składowy sukcesu serii PhanTAM.
Równie ważne jest, że seria PhanTAM wyposażona jest w procesory Intel 11. generacji, oferujące wysoką wydajność i gwarantujące długoterminową ochronę inwestycji, przy jednoczesnym zastosowaniu chłodzenia w pełni pasywnego (bezwentylatorowej konstrukcji).
PhanTAM charakteryzuje się obudową ze stali nierdzewnej, dostępną w wariantach SU304 i SU316, co zapewnia wyjątkową odporność na korozję. Komputery te dostępne są z wyświetlaczami o przekątnych 15,6 cala oraz 21,5 cala, z różnymi rodzajami paneli dotykowych i poziomami jasności, a także opcjonalnie z czytnikiem kart RFID i multi-touch’em obsługującym do 7 punktów dotyku.
Połączenia kablowe realizowane są z wykorzystaniem złącz opartych na gwincie M12 co zapewnia skuteczne i trwałe połączenie przy wibracjach, wstrząsach czy czyszczeniu nawet myjką ciśnieniową.
W ofercie znajdują się modele z panelami rezystancyjnymi i pojemnościowymi, różniące się między sobą jasnością ekranu i rodzajem touchpanela. Dodatkowo, PhanTAM umożliwia łatwą rozbudowę interfejsów o nowe porty i złącza, oferuje również opcje łączności bezprzewodowej, takie jak Wi-Fi 6 oraz LTE.
Właśnie możliwość obsługi kart RFID czy wydajna łączność bezprzewodowa Wi-Fi/LTE świadczy o inżynieryjnym kunszcie firmy APLEX. Biorąc pod uwagę obudowę wykonaną w pełni ze stali nierdzewnej, stanowiącą niejako Klatkę Faradaya, zapewnienie transmisji bezprzewodowej jest dużym wyzwaniem. Firma APLEX w modelach PhanTAM zastosowała innowacyjne płaskie anteny, których rdzeń zatopiono w obudowie ze szkła, dzięki którym możliwa jest obsługa transmisji bezprzewodowych czy RFID.
Seria PhanTAM jest zaprojektowana z różnymi opcjami montażu, aby zapewnić elastyczność instalacji w różnorodnych środowiskach produkcyjnych i laboratoryjnych.
Właśnie elastyczność metod montażu pozwala uczynić z komputera PhanTAM uniwersalną platformę dla szeregu aplikacji HMI. Nie tylko montaż naścienny, czy w systemie VESA, ale i montaż na słupku czy ramieniu, w pionie i w poziomie, zapewnia większe możliwości wykorzystania elektroniki wbudowanej w komputer PhanTAM.
Aby zapoznać się z pełną specyfikacją komputera PhanTAM zapraszamy do przeczytania poświęconego mu artykułu.
W dobie dynamicznego rozwoju elektromobilności, kiedy to elektryczne auta stają się coraz bardziej powszechne na naszych drogach, kluczowe znaczenie zyskuje infrastruktura wspierająca ich codzienne użytkowanie. W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na niezawodne i zaawansowane technologicznie stacje ładowania, APLEX wprowadza na rynek swój najnowszy produkt komputer ARCHMI-8B, który znalazł z powodzeniem zastosowanie w ładowarkach pojazdów elektrycznych.
Wyróżniający się dzięki zastosowaniu najnowszego procesora Intel Celeron 12. generacji (Elkhart Lake), ARCHMI-8B to przemysłowy komputer o imponujących możliwościach, idealnie wpisujący się w potrzeby inteligentnego transportu, w szczególności obszar AIoT, czyli połączenia sztucznej inteligencji i Internetu rzeczy. Zaprojektowany z myślą o elastyczności, wyposażony jest w modułową pamięć RAM DDR4, którą można rozbudować do 32GB, co pozwala na obsługę najbardziej wymagających aplikacji.
ARCHMI-8B został wyposażony w ekran TFT-LCD, którego rozmiary wahać się mogą od 7 do 21.5 cali, dając użytkownikom możliwość dopasowania urządzenia do specyficznych potrzeb stacji ładowania. Ważną cechą tego komputera przemysłowego jest też jego modularność – możliwość rozszerzenia funkcji poprzez karty rozszerzeń z serii TB528. Dzięki nim istnieje możliwość dodania szeregu interfejsów takich jak USB, COM, LAN, a także wprowadzenie magistrali CAN i interfejsu Mini-PCIe, co jest kluczowe w kontekście dostosowania maszyny do konkretnego zastosowania w ładowarkach.
Osoby zainteresowane zapraszamy do zapoznania się z treścią artykułu poświęconego komputerowi ARCHMI-8B.
Podczas ostatniej edycji prestiżowych targów Embedded World w Norymberdze, przedstawiciele JM Elektronik odwiedzili stoisko firmy APLEX, który w dziedzinie Industrial IT jest naszym kluczowym partnerem technologicznym.
Zapraszamy do zapoznania się z pełnym materiałem wideo, który oprowadzi Państwa po stoisku firmy APLEX.
Osoby zainteresowane specyfikacją techniczną i cenową komputerów APLEX zapraszamy do kontaktu pod adresem e-mail: iit[at]jm.pl lub do założenia nieodpłatnego konta w Portalu B2B, pod linkiem>>
Portal B2B umożliwia: