Znana naszym Klientom firma Innodisk wywodząca się z segmentu pamięci RAM i flash od długiego już czasu rozwija ofertę unikalnych peryferiów komputerowych o wysokich standardach wytrzymałości.
Wystarczy wspomnieć, że w 2022 roku premierę miała zminiaturyzowana karta sieciowa na złączu M.2, w przemysłowym wykonaniu, o rekordowej przepustowości 10GbE czy szereg rozwiązań stanowiących IoT wewnątrz IoT, jak dyski z transmisją pozapasmową InnoAGE czy InnoAGENT.
Najnowszą propozycją Innodisk jest szereg kamer, o zróżnicowanych parametrach i interfejsach, gotowych do zastosowania.
Pod tym kodem Innodisk wprowadził do oferty 3 typy kamer: EV2U-RMR1, EV2U-RMR2, EV2U-SGR1.
Poszczególne kamery różnią się pomiędzy sobą parametrami technicznymi, optyką, a także gabarytami płytek aplikacyjnych.
Wprowadzenie do oferty kamer dostosowanych do pracy w urządzeniach elektronicznych, związane jest z rozwojem aplikacji AI, wspomagających rozpoznawanie obiektów lub twarzy, a także rozpowszechnieniem się wszelkiego rodzaju systemów monitoringu bezpośredniego otoczenia.
Każda z trzech zaprezentowanych kamer posiada rozdzielczość HD 1920x1080 i każda pozwala na rejestrację obrazu z prędkością 30 klatek. Każda z kamer jest kompatybilna z najpopularniejszymi systemami operacyjnymi: Android, Windows, Linux, czy MacOS.
Każda z zaprezentowanych kamer Innodisk pracuje pod kontrolą interfejsu USB 2.0 oraz mogą pracować w temperaturze od -20 do 70 st. C.
Niewielkie gabaryty, zarówno płytek aplikacyjnych, jak i układów optycznych pozwalają na montaż produktów Innodisk w urządzeniach o niewielkich rozmiarach.
Model kamery EV2U-RMR2 pozwala na nagrywanie obrazu w rozdzielczości 1920x1080 w 30 klatkach na sekundę. Dodatkową cechą kamery jest wsparcie dla technologii HDR. Technologia HDR (High Dynamic Range) w fotografii oznacza możliwość określenia szczegółów w najjaśniejszych i najciemniejszych partiach zdjęcia.
Sensor kamery ma rozmiar 1/4”, natomiast rozmiar pixela w przetwornicy wynosi 2 um.
Kąty widzenia kamery EV2U-RMR2 wynoszą odpowiednio 86°/72°/38°, co odpowiada kątom widzenia przekątnej, szerokości i wysokości.
EV2U-RMR2 posiada również niewielkie rozmiary 58 x 25 x 22 mm, gdzie 58 x 22 mm to rozmiary płytki aplikacyjnej, a wymiary obiektywu to 22 mm.
EV2U-RMR1 to także kamera wspierająca technologię HDR, lecz różniąca się istotnie zarówno kształtem płytki aplikacyjnej, jak i parametrami optyki.
Kamera EV2U-RMR1 posiada węższy, jak RMR2, kąt widzenia wynoszący 67°/55°/42°, co odpowiada kątom widzenia przekątnej, szerokości i wysokości.
Rozmiar sensora wynosi 1/6”, a rozmiar pixela to 1,4 um.
W połączeniu z płytką aplikacyjną, kamera ma wymiary 60 x 8 x 4.8 mm kamera może być zastosowana w montażu, w niezwykle wąskich obudowach urządzeń elektronicznych.
Niewielki rozmiar sensora wynoszący zaledwie 1/6” (zaledwie około 4 mm), pozwala umieścić oko kamery w niewielkich otworach, nie zwracających uwagi, dzięki czemu można uzyskać atrakcyjny design urządzenia elektronicznego lub też zamaskować funkcje odczytu obrazu.
Kamera EV2U-SGR1 to model szerokokątny, gdzie kąty widzenia wynoszą 121°/102°/54° (przekątna/szerokość/wysokość obrazu). Kamera posiada sensor o rozmiarze 1/2,9”, a rozmiar pixela wynosi 2,8 um.
Pomimo niewielkich rozmiarów układu optyki, w kamerze EV2U-SGR1 zastosowano technologię LLC (Low Light Condition), która pozwala na odczyt dobrej jakości obrazu, także w słabych warunkach oświetleniowych, jak półmrok.
Płytka aplikacyjna ma rozmiary 38 x 38 x 16.8 mm.
Wszelkiego rodzaju video-domofony, video-rejestratory, a także kamery montowane wewnątrz komputerów podnoszą bezpieczeństwo użytkowników, którzy przy pomocy kamer Innodisk są w stanie nadzorować bezpośrednie otoczenie.
Takie rozwiązania stosowane są masowo w systemach kontroli dostępu, jednostkach medycznych do nadzoru stanu pacjentów, paczkomatach, bankomatach, publicznych ładowarkach samochodowych.
Dzięki niewielkim rozmiarom i małej wadze kamer Innodisk, z powodzeniem mogą być one instalowane na ramionach robotów oraz wewnątrz maszyn czy też nad liniami transportowymi i taśmociągami, pozwalając automatycznie oceniać poprawność wykonywanych przez roboty czynności, jakość produktów w inspekcji optycznej czy odczytywać kody przesyłek w sortowni.
Aplikacje sztucznej inteligencji to nie tylko rozpoznawanie twarzy, ale także identyfikacja kolorów, a na tej podstawie rozróżnianie obiektu od tła, zapewnianie bezpieczeństwa, kontroli obecności osób w strefach, rejestracja zdarzeń niebezpiecznych, jak wykrycie ruchu na czerwonym świetle i wiele innych.
ISP to cyfrowe przetwarzanie obrazów (Image Signal Processing) pozwalających na identyfikację istotnych obiektów. Do wszystkich takich zastosowań można użyć kamer Innodisk, które dzięki szerokiemu zakresowi temperaturowemu pracy, od -20 do 70 st. C, pozwala na pracę w trudnych warunkach otoczenia, w tym we wnętrzu obudów komputerów chłodzonych bezwentylatorowo.
Zapraszamy do kontaktu iit[at]jm.pl
Więcej informacji o produktach Innodisk znajdą Państwo pod linkiem>>
Pragniemy zwrócić Państwa uwagę na firmę Innodisk.
Firma Innodisk jest światowym producentem szerokiego asortymentu dysków i pamięci w przemysłowym standardzie wykonania. Na rynku Innodisk postrzegany jest jako innowator, firma wytyczająca nowe trendy.
Jeżeli nie mają Państwo jeszcze NIEODPŁATNEGO konta, to namawiamy do jego założenia>>
Portal B2B umożliwia: