Zapraszamy na nieodpłatne szkolenia przeznaczone dla inżynierów elektroników, automatyków i informatyków, kierowników działów badań i rozwoju, specjalistów i projektantów, a także administratorów sieci LoRaWAN.
W szerokim programie pokażemy wszystkie techniczne aspekty budowy sieci LoRaWAN, począwszy od uruchamiania Gateway, serwera sieciowego LoRaWAN, poprzez uruchamianie w sieci sensorów i trackerów, przybliżenie serwerów aplikacyjnych, a nawet przedstawienie korzyści i zasad działania Helium.
Naszą ambicją jest, aby dzięki szkoleniu uczestnicy poznali praktyczne umiejętności uruchomienia i eksploatacji własnej sieci LoRaWAN, począwszy od bram, poprzez serwery sieciowe, urządzenia końcowe i serwery aplikacyjne, dzięki czemu będą mogli prowadzić własne projekty lub podnieść umiejętności zarządzania posiadaną już siecią.
Szkolenie szczególne warte polecenia:
Samo szkolenie będzie mieć formę zarówno wykładów, jak i warsztatów. Najważniejsze aspekty, jak uruchomienie sieci LoRaWAN wraz z rejestracją Gateway na serwerze, a także uruchomienie sensorów czy trackerów w sieci odbywać się będzie na żywo - a ćwiczenia będą osobiście realizować uczestnicy w podgrupach.
Program szkolenia:
09:00-09:15 Przywitanie uczestników, wprowadzenie, podział uczestników na podgrupy.
09:15-09:45 Architektura sieci LoRaWAN, z przybliżeniem Gateway oraz urządzeń końcowych. Dla zobrazowania możliwości i parametrów urządzeń przybliżone zostaną bramy firm Kerlink i sensory/trackery Adeunis, Abeeway (Actility), Bosch, Sensative.
09:45-10:15 Omówienie serwerów sieciowych LoRaWAN: TTN, WMC, SPN, Loriot, Chirpstack oraz podłączenie na żywo do wybranego serwera sieciowego Gateway znajdującego się na szkoleniu do wybranego serwera sieciowego LoRa. Uruchomienie sieci LoRaWAN na Sali szkoleniowej na potrzeby kontynuacji programu szkolenia. 10:15-10:30 Przerwa kawowa.
10:30-11:30 Warsztat z parametryzacji sensorów w sieci LoRaWAN.
Warsztat przewiduje podzielnie uczestników na małe grupy, tak aby każda z nich samodzielnie była w stanie przeprowadzić konfigurację wybranego sensora do pracy w sieci LoRaWAN uprzednio uruchomionej na potrzeby warsztatu.
Każda z grup zrealizuje zadanie:
11:30-12:00 Szkolenie z uruchamiania i konfiguracji wybranego trackera GPS+LoRaWAN uzupełnione o prezentację z przeprowadzonych testów w terenie.
12:00- 12:30 Szkolenie z serwerów aplikacyjnych:
12:30-13:15 Przerwa obiadowa.
13:15-14.00 Potencjał i kierunki rozwoju sieci LoRaWAN na świecie by Kerlink.
Prezentacja Partnera Wireless Day, firmy Kerlink, członka LoRa Alliance, stowarzyszenia zajmującego się globalnym rozwojem i standaryzacją LoRa. Kerlink jest wiodącym, europejskim producentem Gateways wykorzystywanych w największych projektach SmartCity i SmartMetering opartych na LoRaWAN w Polsce.
14:00-14:30 Wszystko co chciałbyś wiedzieć o Helium, a krępujesz się zapytać.
Jak to się stało, że kryptowaluty wspierają rozwój sieci LoRaWAN na świecie? Czym jest Long-Fi? Czy Helium jest także serwerem sieciowym? Jak wygląda proces rejestracji hotspota Helium? Gdzie fizycznie umieścić hotspota, aby mieć jak największy uzysk kryptowaluty? Jak kryptowaluty przekonwertować na opłaty za ruch w sieci Long-Fi. Jakie jest znaczenie Helium dla takich projektów, jak globalny tracking. Czy hotspot użyty w instalacji Smart Home może działać jak koncentrator dla sensorów, a jednocześnie pozyskiwać kryptowalutę dla dostawcy systemu, a nie właściciela budynku? Przewidziano także przybliżenie case-study z budowy sieci Helium na Śląsku opartej na kilku hotspotach – wybór Gateway, wybór lokalizacji, wyzwania techniczne, efektywność zwrotu z inwestycji.
14:30-15:00 Podsumowanie i zebranie ankiet uczestników z ocenami szkolenia. Promocyjna niespodzianka. Zakończenie szkolenia.
15:00-16:00 Dla wytrwałych – dyżur inżynierów aplikacyjnych i specjalistów JM elektronik na potrzeby indywidualnych pytań uczestników. Możliwość indywidualnych prezentacji zgromadzonego, a nie wykorzystanego podczas warsztatów sprzętu: gateways, sensorów, trackerów, interfejsów m.in. firm Kerlink, Adeunis, Bosch, Sensative.
Szkolenia odbywać się będą w salach konferencyjnych zlokalizowanych w niewielkiej odległości od węzłów komunikacyjnych, tras przelotowych i głównych dworców kolejowych. Każda z lokalizacji mieści się w atrakcyjnej części miasta, co skłania do spaceru po zakończonym szkoleniu.
Organizator nie zapewnia parkingu w miejscu szkolenia, jednakże w pobliżu każdej lokalizacji znajdują się duże Centra Handlowe z podziemnymi parkingami (Warszawa – Złote Tarasy, Kraków – Galeria Krakowska, Wrocław – Galeria Dominikańska) lub parkingi w odległości do kilometra, gdzie za rozsądną opłatą można pozostawić pojazd (w Gdańsku są to 3 parkingi).
Gdańsk – stylowy hotel w atrakcyjnej części Gdańskiego Starego Miasta, dobrze skomunikowany z dworcem PKP i trasami przelotowymi.
Warszawa – centrum konferencyjne przy historycznym, przedwojennym wieżowcu Pasty, w odległości kwadransa spacerem od Dworca PKP i 10 minut od Złotych Tarasów, ekskluzywnej galerii handlowej.
Kraków – hotel zlokalizowany na plantach, więc w atrakcyjnej okolicy Starego Miasta w Krakowie, w odległości zaledwie krótkiego, 15-minutowego spaceru od Dworca PKP i Galerii Krakowskiej.
Wrocław – hotel zlokalizowany na tyle blisko Starego Miasta, że skłania do jego odwiedzin, a jednocześnie jest łatwo osiągalny z dworca PKP oraz z przebiegających w pobliżu tras przelotowych i Galerii Dominikańskiej.
Wireless Day to kolejna, siódma już odsłona szkoleń organizowanych przez JM elektronik dla inżynierów i projektantów, które cieszyły się zawsze wysoką frekwencją oraz oceną. To nic dziwnego, w JM elektronik kochamy łączność bezprzewodową!
Ambicją JM elektronik jest zapewnienie przekazania praktycznych umiejętności uczestnikom – stąd forma szkoleń i warsztatów. W każdej edycji uczesnitczyli przedstawiciele światowych producentów najbardziej innowacyjnych technologii.
Bezpłatna formuła szkoleń wynika z chęci usunięcia wszelkich trudności organizacyjnych uczestnikom, jak choćby uzyskiwania zgody na niezabudżetowany wydatek szkoleniowy u przełożonych.
Każda edycja Wireless Day poświęcona była komunikacji bezprzewodowej. Tegoroczny temat szkoleń jest dla nas wyjątkowy, gdyż w całości poświęcony jest rowiązaniom LoRaWAN. JM elektronik należy do największych w Polsce popularyzatorów tej technologii. Między innymi prowadzimy popularny portal lorawan.com.pl, gdzie od lat przybliżamy case-studies z całego świata. Łącznie w szkoleniach Wireless Day wzięło udział już ponad 1000 inżynierów, elektroników, automatyków, programistów z wiodących w Polsce firm. Dołącz do Dobrego Towarzystwa i Ty!